Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 12. 5. 2018
Premiér o EU

"Macron se poradil se mnou, a pak vyhrál volby," chlubil se Babiš!

Andrej Babiš v pořadu Napřímo
Zdroj: TV Nova
Babiš byl hostem pořadu Napřímo Michaely Šmídové

Nově vznikající vláda se bude snažit prosadit české zájmy v Evropské unii. O tom, jak to hodlá udělat, se rozpovídal Andrej Babiš v rozhovoru pro TV Nova. A chlubil se také úspěchem Emmanuela Macrona ve volbách - prý se učil u hnutí ANO.

Jednou z priorit, které hnutí ANO a ČSSD zmínily v programovém prohlášení, je lepší prezentace v Evropské unii. "Chceme prosadit naše zájmy, bojujeme proti ilegální migraci, nechceme kvóty, naopak chceme vliv na rozpočet," vyjmenoval Babiš v pořadu Napřímo s Michaelou Šmídovou.

 

Vznikající kabinet je podle něj proevropský, některé podmínky se ale musí doladit. "Je to skvělý projekt, máme čtyři základní svobody. Ale musíme opravdu dosáhnout toho, abychom měli volný pohyb. Proč v zahraničí neuznávají naše certifikáty? " ptá se premiér v demisi.

 

Česko podle Babiše projevilo solidaritu, zmínil například kauzu otráveného agenta Skripala, kdy se postavilo na stranu Velké Británie. "Teď chceme to samé po nich. A ne aby nám Evropská komise říkala, kdo u nás bude pracovat a jak," doplnil.

 

 

Migrační kvóty jsou prý nesmysl, důležité je zdokonalit návratovou politiku. "Na to by se měl klást důraz, ne na přijímání uprchlíků. Vyřešili jsme cestu ze Sýrie, ale v okolních státech čekají miliony dalších. Ale naši lidé vnímají hlavně kvóty," uvedl Babiš.

 

Se zahraničními politiky má ale prý převážně dobré vztahy, především s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. "Znám ho velmi dobře, setkal jsem se s ním v roce 2012, kdy se mě ptal na hnutí, pak založil to svoje a vyhrál," prohlásil předseda ANO.

 

Co dalšího Babiš prozradil? Podívejte se na celý rozhovor:

 

epa TN.cz
Reklama