Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.4. 2017 21:08
Super nápad

Město na Moravě z pokut od řidičů zaplatí MHD zdarma pro všechny

Zdroj: TV Nova

Řidiči, kteří jezdí po Valašském Meziříčí rychle, zaplatí lidem městskou hromadnou dopravu, a ta bude zdarma. Takový je plán tamní radnice. Peníze, které jí budou chybět, chce vybrat na pokutách. Slibuje si od toho zlepšení smogové i dopravní situace ve městě.

Piráti silnic zaplaťte lidem jízdenky. Tohle teď vzkazují radní ve Valašském Meziříčí neukázněným řidičům. Na silnicích ve městě už fungují kamery a radary, které měří rychlost. Za pár měsíců už město díky nim vybralo od řidičů na pokutách sedm milionů korun.


Městu prý bude stačit, když šoféři přispějí dvěma miliony. Tolik totiž ročně zaplatí občané za jízdné. Autobusy teď budou ve městě zadarmo.


Jedna jízda MHD stojí zhruba deset korun. Lidé tak měsíčně mohou ušetřit až pětistovku.


Město spoléhá na to, že díky bezplatnému cestování dostane do autobusů víc lidí. Spoje totiž jezdí poloprázdné. Za to silnice jsou ucpané osobními auty i tiráky.Valašskomeziříčtí se nechali inspirovat Frýdkem Místkem. Ani tam nemusejí v autobusech MHD platit a počet cestujících se tam prý zdvojnásobil.


Otázkou je, jak se radnice zachová,až se řidiči aut umoudří a přestanou nedobrovolně přispívat do městského rozpočtu.
 

pez, Martina Julinová TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

20.4. | 20:47 allanaldik
2
Dalsi Zdimani ridicu. Ale jedno se mestum musi nechat, penize nemaj jak stale ...
20.4. | 20:50 pichav
-5
CHAPETE NEKDO ??? PROC PORAD EXISTUJE mhd ??? A PROC TO FURT NEKDO PODPORUJE ...
21.4. | 00:04 jansuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
Miloš Tichý: Já jen chtěl říct, že se připravují zbytečně o další příjem: Bude-li MHD zdarma, nebudou se moci vybírat pokuty za černou jízdu. Což takhle dát ty peníze na opravy silnic?
20.4. | 23:49 Miloš Tichý
0
Náhlasit nevhodný komentář
20.4. | 20:23 jansuk....Zapoměl sem dodat,že kdo jede od Slušovic,tak ve Valmezu jede z kopca,a tam měří furt.
20.4. | 23:40 Miloš Tichý
0
Náhlasit nevhodný komentář
20.4. | 20:23 jansuk..Kdepak.! chytnou třeba dva pasažery,,ale dvacet řidičů.Ono to tam svádí k rychlé jízdě.Od Hranic.od Krhové,od Nj. od Bečev.Takže tam vyberou hodně peněz,hlavně od cizích šoférů.Totiž cesta od Razuly přes Bečvy (horní dolní prostřední) svádí k velké rychlosti
20.4. | 23:34 Miloš Tichý
0
Náhlasit nevhodný komentář
20.4. | 20:50 pichav....Pořád tí píšu, že si máš přehodit caps lok,,bo si už trapný.MHD, znamená:: Městská Hromadná Doprava.A naco je?? na hromadnou přepravu lidí.To je zajímavá odpověď co??Napiš si to!!
20.4. | 20:50 pichav
-5
Náhlasit nevhodný komentář
CHAPETE NEKDO ??? PROC PORAD EXISTUJE mhd ??? A PROC TO FURT NEKDO PODPORUJE ???!!! KDO NEMA SVOJE AUTO !!!! AT SEDI DOMA !!!! NEBO AT CHODI PESKY !!! JE TO TAK JEDNODUCHE !!!! A NEBUDOU TY KOBLIHY BLOKOVAT ULICE !!! LIDE NEBUDOU MIT NEMOCI Z VIRU TAM !! NEBUDOU ZNASILNENI A KRADEZE V mhd !!! POHODA
20.4. | 20:47 allanaldik
2
Náhlasit nevhodný komentář
Dalsi Zdimani ridicu. Ale jedno se mestum musi nechat, penize nemaj jak stale rikaji ALE na DRAHE RAdaRY se ve vsech mestech penize VZDY sezenou. JAK je to mozne??? Na osvetlene prechody penize NIKDY nejsou. Je videt o co mestum vlastne jde, hlavne o penize ne o lidi.
20.4. | 20:23 jansuk
0
Náhlasit nevhodný komentář
To bych nedělal. Takhle přijdou o peníze, vybrané na pokutách od černých pasažérů.