Pokuta

Magda jela načerno, za pašování drog skončila ve vězení v Brazílii

Magda jela načerno, za pašování drog skončila ve vězení v Brazílii
Zdroj: Profimedia

Na začátku byla jízda načerno v pražské MHD, za kterou měla Magda ve finále zaplatit 18 tisíc. A na konci skoro šestiletý pobyt v brazilském vězení za pašování dvou kil kokainu.

Magda měla více než dvě kola kokainu ze Sao Paula převézt do makedonského Skopje. Nejprve si myslela, že se jí nemůže nic stát a že všechno proběhne bez problémů.


Jenže na letišti ji najednou policista vytáhl z řady. "V tu chvíli jsem měla úzkost na srdci, nevěděla jsem, co bude dál. Koukala se na něj, jak prohledává věci. Když viděl ty kabelky, okamžitě je nožem propíchl a vyndal kokain," cituje ženu web Českého rozhlasu. To prý už Magdě bylo jasné, že se domů jen tak nevrátí.


Brazilský soud původně Češce za pašování drog vyměřil osmiletý trest, který se při odvolání smrsknul o dva roky. Věznění na jiném kontinentu se přitom Magda mohla úplně vyhnout.


Přes hranu zákona ji poslala exekuce za jízdu načerno v pražské MHD, kdy se pokuta za zapomenutý lístek v metru vyšplhala na 18 tisíc, které Magda zkrátka neměla. Proto podle Rozhlasu kývla na nabídku kamaráda, aby se stala drogovou kurýrkou.


Související obsah


Brazilské věznice jsou přeplněné, takže Magda už v cele nesedí a trest si odpykává "venku". Zemi ovšem opustit nesmí a nocleh a stravu si musí v cizí zemi opatřit sama.


Magda proto žije v azylovém domě a je z velké části závislá na penězích, které jí posílají z Česka příbuzní. Sehnat totiž jako odsouzená cizinka v Brazílii práci, to není nic snadného.


Češka tak doufá v další zkrácení trestu a předčasné vyhoštění ze země.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz