Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.2. 2017 13:10
potíže s dálnicemi

Ministři vyjeli do krajů, aby dojednali a urychlili stavbu dálnic

Zdroj: TV Nova

Ministr financí Andrej Babiš, ministr životního prostředí Richard Brabec a ministr dopravy Dan Ťok dnes jednají o prioritních dopravních stavbách, mimo jiné i o vybudování několika nových dálnic.

Ministři dnes postupně navštíví Královéhradecký, Pardubický a Středočeský kraj. Se zástupci krajů, ale také dotčených měst a obcí budou jednat o prioritních stavbách, které získaly souhlasné stanovisko EIA ve zrychleném režimu.

 

Řeč bude konkrétně o pokračování dálnic D 11, D 35 a D 6, které se začnou letos stavět. Společná tisková konference ke všem stavbám bude ve tři hodiny odpoledne v Rakovníku. Už v osm hodin ráno jednali na Městském úřadu v Jaroměři o stavbě dálnice D 11 z Hradce Králové k polským hranicím.

 

Pak se přesunuli na Obecní úřad do Holic, kde od půl jedenácté dopoledne jednali se zástupci kraje a obce o dostavbě dálnice D 35, která by měla pokračovat z Opatovic nad Labem do Ostrova. Po tiskové konferenci pro média budou jednat v Rakovníku také o dálnici D 6, která by měla být prodloužena z Prahy do Karlových Varů.

tn.cz / gar