Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.2. 2016 09:40
zlom v případu

Mlčení prolomeno: Přišla zpráva o unesených Češích v Libanonu!

Zdroj: TV Nova

Půl roku poté, co v Libanonu zmizela pětice Čechů, se konečně ozvali údajní únosci. Ti přitom mají jasný vzkaz: nevydávejte do USA “naše chlapce” a “vaši chlapci” budou volní.

Redakce Neovlivní.cz má k dispozici anglicky psaný e-mail, který po dlouhém půl roce konečně podává nějakou informaci o tom, co se stalo se zmizelými Čechy v Libanonu.

 

"Je nám známo, že váš soudce rozhodl o vydání našich chlapců do Ameriky. To je pro vaše chlapce velmi špatné,” stojí v úvodu zprávy, která se dostala do rukou vybraných advokátů kolem Fajádova případu a také nekolika známým unesených Čechů.

 

Původci dopisu se odkazují na loňské rozhodnutí Pražského městského soudu vydat  údajné spolupracovníky teroristů Alího Fajáda, Faouziho Jabera a Chálida Marabího do USA. Muži se proti rozhodnutí soudu bránili, veškeré námitky ale vrchní soud v listopadu zavrhl. Nyní má případ v rukou ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), který bude mít v celé věci konečné slovo.

 

 

Podle dopisu jsou Češi stále naživu. Únosci popsali i vážný zdravotní stav dvou unesených mužů, kvůli kterému prý opravdu trpí. Od případných záchranných akcí ale všechny odrazují. “Jsme silní a víme všechno,” uvádí autoři dopisu.

 

Alí Fajád
Zdroj: Profimedia Pokud bude Alí Fajád (ve dveřích) vydán do USA, hrozí údajně Čechům uneseným v Libanonu nebezpečí.

 

Jak uvádí ČTK, podle libanonské agentury NNA souvisí únos Čechů s Fajádovým zadržením. Neznámí ozbrojenci jej prý spáchali ve snaze zorganizovat výměnu právě za Fajáda. Objevily se informace, že taxikář, v jehož voze končí stopy unesené pětice, je Fajádovým bratrem.

lud TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

1.2. | 08:53 rexrothak
18
Pořád mi není jasný ten důvod,lézt do takového nebezpečí.To,že jsem jeho ...
1.2. | 20:32 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Podle posledních informací Čechy osvobodila Libanonská bezpečnostní služba ve s ...
1.2. | 20:32 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Podle posledních informací Čechy osvobodila Libanonská bezpečnostní služba ve s polupráci s ...
1.2. | 11:28 roko-lanek
1
Náhlasit nevhodný komentář
Ja bych tam poslal par chlapu z prvniho odďeleni a z kriminalky Kolin aby je osvobodily.
1.2. | 10:17 lela 321
5
Náhlasit nevhodný komentář
mi připadá případ zcela jasný. tak oni v opičákově zadržují rukojmí, které chtěji vyměnit za nějakého lumpa z opičákova, zatčeného v ČR a úplnou náhodou ti zadržení v opičákově mají velmi těsné osobní vazby na toho zatčeného lumpa v ČR. tak průhlednější to ani snad už být nemůže.
1.2. | 09:22 petalinos
6
Náhlasit nevhodný komentář
Tohle mi připadá jako dobře naplánovaná akce.Češi spolčení s nima a jak je vydají tak tam stejně zustanou.Nechapu kdo z normálnim přemýšlenim by tam jel.Jel byl tam bud kdo to měl s "unosci" naplánované nebo blázen.Tito chlapíci ale na blazny nevypadají
1.2. | 08:53 rexrothak
18
Náhlasit nevhodný komentář
Pořád mi není jasný ten důvod,lézt do takového nebezpečí.To,že jsem jeho advokát neznamená,že sbalím sebou pár novinářů,ochranku a jedu do Libanonu.