Zahraničí

Manželka Karla III. se vážně zranila! I přes bolesti plní své povinnosti

Manželka Karla III. se vážně zranila! I přes bolesti plní své povinnosti
Králova manželka Camilla | Zdroj: Profimedia

S úmornými bolestmi zápasí manželka krále Karla III. Camilla. Ta si krátce před smrtí britské panovnice totiž měla zlomit prst na noze. I přes zdravotní problémy však byla svému muži oporou a účastnila se všech ceremonií, které souvisely s pohřbem Alžběty II.

Už více než 14 dní si má královna choť léčit zlomený prst na noze. "Její zranění přišlo v nejméně vhodnou dobu, ale všechno statečně zvládla," uvedl zdroj blízký královské rodině pro portál Daily Mail.

Jak si Camilla prst zlomila, není jasné. Podle všeho ale nemusela být převezena na ošetření do nemocnice. Přestože se zranění hojí, je hodně bolestivé. Ani to však manželku britského krále neodradilo od plnění povinností.

Související obsah

"Musela pořádně bojovat. Ale nedovolí, aby jí zlomený prst překážel ve službě a odradil ji od toho, co musí udělat pro krále, rodinu a zemi," uvedl další zdroj pro portál The Sun.

Navzdory zranění se tak Camilla účastnila všech ceremonií včetně bohoslužby ve Westminster Hall. Ta se konala ve středu. Podle médií však zlomený prst nebyl důvodem, proč nešla v průvodu z Buckinghamského paláce vedle svého chotě. Příčinu však dosud nikdo neobjasnil.

Královna Alžběta II. zemřela ve čtvrtek 8. září na zámku Balmoral ve Skotsku. Její smrt zasáhla celý svět. Pohřeb je naplánovaný na pondělí. Rakev pak bude uložena do hrobky v kapli svatého Jiří na hradě Windsor, kde leží také její manžel princ Philip.

Statisíce lidí chtějí vzdát hold královně. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz