Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 1. 2018
poměřování arzenálu

Moje jaderné tlačítko je větší a mocnější, pohrozil Trump do KLDR

Zdroj: TV Nova

Americký prezident Donald Trump nenechal projev severokorejského diktátora Kim Čong-una, ve kterém oznámil, že je připraven použít jaderné zbraně, bez reakce. Jeho jaderné tlačítko je podle něj "větší, mocnější a funguje".

"Severokorejský vůdce Kim Čong-un zrovna oznámil, že "má nukleární tlačítko neustále na stole. Mohl by ho někdo z jeho vyčerpané a vyhladovělé země informovat, že já mám také jaderné tlačítko, ale je mnohem větší a mocnější než jeho, a moje tlačítko funguje!" uveřejnil Donald Trump na Twitteru.

 

Reagoval tak na novoroční projev severokorejského diktátora Kim Čong-una, který v něm prohlásil, že v případě ohrožení jeho země, je připraven použít jaderné zbraně. Zároveň vybídl ke zvýšení výroby jaderných hlavic a raket.

 

Kim Čong-Un naopak projevil zájem o diskuzi se svým sousedem a uvedl, že zvažuje vyslání severokorejské delegace na zimní olympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu.

 

Je podle něj možné, že se brzy setkají zástupci obou zemí, aby jednali o účasti na olympijských hrách, které - jak věří - budou úspěšné. Vyslovil se přitom pro zlepšení vztahů s jižním sousedem, a to ještě před olympiádou.

 

 

Trump si myslí, že za snahou o diskuzi je dlouhodobý tlak a účinnost sankcí vůči KLDR. "Raketový muž chce nyní poprvé mluvit s Jižní Koreou. Možná jsou to dobré zprávy, možná nejsou - to ještě uvidíme," zveřejnil v dalším tweetu.
 

klma TN.cz
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama