Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.11. 2017 11:26
krásný příběh

Muž se narodil bez stehen. Navzdory postižení našel lásku

Nathan Hrdlicka s přítelkyní
Zdroj: Profimedia

Nathan Hrdlicka (34) z amerického Santa Fe se narodil se vzácnou anomálií. Kolena má hned pod bederními kostmi a chybí mu stehna. Je jedním z 25 lidí na světě, které toto onemocnění postihlo. Navzdory svému zdravotnímu stavu není sám.

Mladý muž se svým postižením nikdy "nechtěl nechat porazit". Trpí proximální fokální femorální deficiencí typu D – nemá stehna, což je pro něj velmi omezující v pohybu a nemůže tak docházet na velké vzdálenosti.

 

Podle deníku Mirror je však Nathan prvním člověkem s tímto postižením, který se vůbec chodit naučil. "Nemohu se procházet každý den, protože mě to bolí. Jdu jen tam, kam se mi to opravdu vyplatí," řekl Nathan.

 

  

I když měří jen 1,37 metru a přezdívají ho trpaslík, vždy věřil, že jednou najde člověka, který ho bude milovat takového, jaký je. Svou vyvolenou našel na Facebooku. Jeho přítelkyně Chelsee (19) je vyšší a zpočátku viděla výškový rozdíl jako problém.

 

 

Do Nathana se však zamilovala. "Trvalo nám dlouho, než jsme zjistili, co a jak bude fungovat. Nakonec ale vše funguje," popsala začátky vztahu. "Snad jediným problémem je to, že jsem hodně aktivní člověk. Musím si najít kamarády, se kterými budu chodit na dlouhé procházky do lesů," popsala.

 

U jeho postižení neexistuje možnost operace "Jen doufám, že svůj zdravotní stav dostanu více pod kontrolu," řekl Nathan. Otevřel internetovou sbírku, aby mohl hradit výdaje za lékaře – už mu léčbu a rehabilitace neplatí pojišťovna. Ani nezískává finanční podporu pro postižené.

 

Jeho snem je postavit si léčebné centrum na Islandu. "Chtěl bych pomáhat nemocným lidem a využít své zkušenosti," dodal. Nyní Nathan s Chelsee šťastně žijí v domku v Novém Mexiku.

ham TN.cz