Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.6. 2017 22:26
odborník na chatu

Na co si dát pozor při cestě autem k moři? Odpovídal expert z ÚAMK

Cestování
Zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj
Ptejte se mluvčího ÚAMK na všechno, co vás zajímá ohledně cestování autem

Chystáte se letos na dovolenou autem? Pak vás jistě bude zajímat, jaké novinky na vás na zahraničních silnicích čekají. Na vaše dotazy ohledně cestování v úterý večer odpovídal mluvčí Ústředního automotoklubu (ÚAMK) Petr Vomáčka.

Nejoblíbenější přímořskou destinací Čechů je dlouhodobě Chorvatsko a většina Čechů se k Jadranu vydává vlastním autem. Letos ale dovolená u moře výrazně podraží, více zaplatíte za dálniční známky, zdražily také některé potraviny.

 

O kolik dálniční poplatky podražily? Které řidičské prohřešky v zahraničí trestají přísněji než u nás? A jaké dopravní předpisy v Česku vůbec nemáme, ale v zahraničí vyžadují jejich dodržování?

 

Na vše, co se týká cestování autem nejen po Evropě jste se mohli ptát Petra Vomáčky z ÚAMK. Odpovídal od 20 do 21 hodin!

 

 

Víte třeba, že v některých zemích se výrazně liší povinná výbava auta od té české? Ve kterých státech tolerují, když si před jízdou dáte pivo? A na kterých trasách se dají očekávat kolony? Otázky i odpovědi najdete v on-line rozhovoru níže.

On-line rozhovor

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nevolnost za jízdy: poradíme vám, jak se jí zbavit
Konec nudy při cestě na dovolenou: 13 tipů, které zabaví celou rodinu

mom TN.cz