Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.6. 2017 13:58
chcete ho?

Na Facebooku je nové tlačítko duhy! K čemu je a jak ho získat?

Nové tlačítko na Facebooku
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Na Facebooku je nové tlačítko duhy

Zatímco dříve se emoce na Facebooku dali vyjádřit pouze tlačítkem To se mi líbí a zdviženým palcem, dnes už si lidé zvykli komentovat statusy různými smajlíky. V červnu přibyl další, v základní nabídce jej ale nenajdete. K čemu slouží a jak ho můžete získat?

To se mi líbí, Super, Haha, Paráda, To mě mrzí a To mě štve - takovými výrazy můžete standardně ohodnotit komentáře na Facebooku. Teď se sociální síť rozhodla přidat ještě jedno tlačítko - duhu, která vyjadřuje hrdost.

 

V nabídce ale nezůstane natrvalo, duhová vlajka bude k dispozici jen během června. To je totiž měsíc, ve kterém tradičně oslavují svůj životní styl gayové a lesbičky, ale také třeba transsexuálové. A duhová vlajka je jejich symbolem. "Chceme vytvořit platformu, která bude podporovat všechny komunity. Proto oslavujeme lásku a rozmanitost novým tlačítkem symbolizujícím hrdost," vyjádřila se společnost Facebook.

 

Sociální síť chtěla také vzdát hold Gilbertu Bakerovi, který v roce 1978 duhovou vlajku vytvořil a letos v březnu zemřel. Po Dni matek, kdy mohli uživatelé Facebooku používat obrázek květiny jako výraz vděku, je duhová vlajka dalším krokem k větší toleranci. "Pro děti to může být zpočátku jen duha, ale když se tímto způsobem dozví více o homosexuálech, mohou opačnou orientaci vnímat jako pozitivní věc," myslí si Ryan Fanthorpe, ředitel nočního clubu Haeven v Liverpoolu, kam se často komunita gayů chodí bavit.


 

Jak tlačítko získat?

Je to úplně jednoduché. Stačí, abyste se přihlásili do svého Facebookového účtu. Najděte si stránku LGBTQ@Facebook page a označte ji jako To se mi líbí. Teď už budete mít duhovou vlajku v nabídce!

 

ČTĚTE TAKÉ:

DĚSIVÉ! Těchto 80 osobních údajů o vás FACEBOOK ví!

VÁŠ PŘÍBĚH: Jak mi Facebook změnil život

Máte své dítě v přátelích na facebooku? Ihned si ho odeberte!

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

13.6. | 21:35 overal
4
Čím větší úchyl, tím větší podpora v EU! U nás je v současné době ...
13.6. | 15:51 pichav
-6
☝ CESI JSOU HLAVNE STRASNE KONZERVY !!!!! BEZ POCHOPENI PRO MENSINY !!!! ...
15.6. | 09:00 Zbyněk Červenka
1
Náhlasit nevhodný komentář
Já chci tlačítko pro heterosexualy! Kdejakej uchyl je dneska hájenej víc než normální člověk!
14.6. | 11:15 Štefan Nemeth
0
Náhlasit nevhodný komentář
bimbi20, tobě ji i přeji a užij si ji, nebude tam na dlouho. pichav, to byli i za komančů, i oni hojně používali výraz "místní specifika" Ale jsou mnohem lidštější, než muslim, který terorizuje kolem sebe nejen své vlastní ženské příslušnice rodiny, ale každého kolem sebe.
13.6. | 21:35 overal
4
Náhlasit nevhodný komentář
Čím větší úchyl, tím větší podpora v EU! U nás je v současné době nejdiskriminovanější skupina pracující, bílý, heterosexuál!!
13.6. | 15:51 pichav
-6
Náhlasit nevhodný komentář
☝ CESI JSOU HLAVNE STRASNE KONZERVY !!!!! BEZ POCHOPENI PRO MENSINY !!!! LESBICKY A GEJE NEBEROU !!!! VYCHOVU DETI JIM ZAKAZUJI !!!! PAK CHCEME PO CECHACH POCHOPENI PRO JINE MENSINY A MIGRANTY A LIDI JINYCH NABOZENSTVI !!!! S TAKOVYMI VETSINA CECHU NEUMI KAMARADIT !!!! MOZNA SNAD ZA PENIZE !!!! ☝
13.6. | 15:04 bimbi20
0
Náhlasit nevhodný komentář
Super, už vlaječku mám. Je božííííí....
13.6. | 14:51 pichav
-1
Náhlasit nevhodný komentář
☝ PRO CECHY BY MELO !!!! PRIBEJT !!!! HLAVNE TLACITKO !!!! DLUHY !!!! A PAK MOZNA DALSI TLACITKA !!!! CHLAST DROGY A CIGARA !!!! A MISTO !! TO SE MI LIBI !!!! PAK TLACITKO !!!! ZAVIDIM !!!! CESI JSOU VELMI SPECIFICKY NAROD !!!! ☝
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme