Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.6. 2017 13:58
chcete ho?

Na Facebooku je nové tlačítko duhy! K čemu je a jak ho získat?

Nové tlačítko na Facebooku
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Na Facebooku je nové tlačítko duhy

Zatímco dříve se emoce na Facebooku dali vyjádřit pouze tlačítkem To se mi líbí a zdviženým palcem, dnes už si lidé zvykli komentovat statusy různými smajlíky. V červnu přibyl další, v základní nabídce jej ale nenajdete. K čemu slouží a jak ho můžete získat?

To se mi líbí, Super, Haha, Paráda, To mě mrzí a To mě štve - takovými výrazy můžete standardně ohodnotit komentáře na Facebooku. Teď se sociální síť rozhodla přidat ještě jedno tlačítko - duhu, která vyjadřuje hrdost.

 

V nabídce ale nezůstane natrvalo, duhová vlajka bude k dispozici jen během června. To je totiž měsíc, ve kterém tradičně oslavují svůj životní styl gayové a lesbičky, ale také třeba transsexuálové. A duhová vlajka je jejich symbolem. "Chceme vytvořit platformu, která bude podporovat všechny komunity. Proto oslavujeme lásku a rozmanitost novým tlačítkem symbolizujícím hrdost," vyjádřila se společnost Facebook.

 

Sociální síť chtěla také vzdát hold Gilbertu Bakerovi, který v roce 1978 duhovou vlajku vytvořil a letos v březnu zemřel. Po Dni matek, kdy mohli uživatelé Facebooku používat obrázek květiny jako výraz vděku, je duhová vlajka dalším krokem k větší toleranci. "Pro děti to může být zpočátku jen duha, ale když se tímto způsobem dozví více o homosexuálech, mohou opačnou orientaci vnímat jako pozitivní věc," myslí si Ryan Fanthorpe, ředitel nočního clubu Haeven v Liverpoolu, kam se často komunita gayů chodí bavit.


 

Jak tlačítko získat?

Je to úplně jednoduché. Stačí, abyste se přihlásili do svého Facebookového účtu. Najděte si stránku LGBTQ@Facebook page a označte ji jako To se mi líbí. Teď už budete mít duhovou vlajku v nabídce!

 

ČTĚTE TAKÉ:

DĚSIVÉ! Těchto 80 osobních údajů o vás FACEBOOK ví!

VÁŠ PŘÍBĚH: Jak mi Facebook změnil život

Máte své dítě v přátelích na facebooku? Ihned si ho odeberte!

mom TN.cz