Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2016 21:15
Zásah záchranářů

Další nehoda autobusu! 22 dětí v ohrožení, jeden mrtvý

Zdroj: TV Nova

U obce Kněžnice na Jičínsku se v půl druhé odpoledne srazil autobus s osobním autem. Nehodu nepřežil řidič osobáku, zranění utrpěly i tři děti z autobusu.

Nehoda se stala na silnici číslo 35 mezi Jičínem a Turnovem u obce Kněžnice. Důležitá komunikace byla zcela uzavřená. Na místo vyrazili hasiči, záchranka i policisté.

 

Podle informací TV Nova vyjel řidič osobního auta náhle do protisměru a řidič autobusu, ve kterém bylo 22 dětí a dvě učitelky, už ovšem nedokázal srážce zabránit. "Řidič osobního auta navzdory snaze záchranářů zraněním podlehl na místě," řekl mluvčí záchranky Ivo Novák.


Podle policejní mluvčí Hany Klečalové zesnulý pětapadesátiletý řidič cestoval v Peugeotu 807 od Turnova do Jičína, když náhle vybočil do protisměru. V autě nikdo další naštěstí neseděl.

 

 

V autobuse byly devítileté a desetileté děti ze ZŠ v Rovensku pod Troskami. Vracely se z Jičína, kde byly v plaveckém bazéně.Tři z dětí jedoucích autobusem si po srážce stěžovaly na bolest a záchranáři je proto převezli na preventivní vyšetření do jičínské nemocnice. To ale naštěstí žádná větší zranění neprokázalo, a tak mohly být děti odpoledne prupoštěny domů.

 

"Zbývající děti odvezl náhradní autobus domů rovnou od nehody. Dechová zkouška provedená u šoféra autobusu byla negativní," doplnila Klečalová.


14

GALERIE: Nehoda autobusu u obce Kněžnice

Zdroj: TV Nova

Nehoda autobusu - 1

Hodnocení:


Jde už o druhou nehodu autobusu s dětmi za poslední hodiny. Ve středu ráno havaroval u Panenského Týnce autobus s více než 40 školáky, kteří jeli na výlet do Prahy.


Následky ale byly u Panenského Týnce mnohem vážnější - zranilo se 43 dětí a všichni čtyři dospělí včetně řidiče. Jedno z dětí muselo být v noci operováno a stále zůstává na ARO.


Podívejte se na reportáž o nehodě u Panenského Týnce


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZÁZRAK, NEBO BOŽÍ VZKAZ? Zplodili miminko na Valentýna, narodilo se zvláštním znamením

Hvězda Ordinace: Lukáš Hejlík ukázal syna Vojtíška! Co myslíte, podobá se slavnému tátovi?

pez TN.cz