Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.12. 2017 13:19
nebezpečná nemoc

Nakažených je o stovky procent víc! Epidemie žloutenky vrcholí

Zdroj: TV Nova

Epidemie žloutenky na Ústecku eskaluje. Podle krajského epidemiologa by měla v těchto týdnech vrcholit a nejpozději po Novém roce by měl počet nakažených začít klesat. K dnešnímu dni jich je evidováno 307, jen za poslední týden jich přibylo 18.

Nemoc špinavých rukou na Ústecku podle odborníků vrcholí. 307 nakažených to je proti zbytku republiky nárůst o stovky procent. Průměr je okolo deseti nakažených na sto tisíc obyvatel.

 

Nákaza žloutenkou se začala šířit i do dalších měst. Zvýšené počty nemocných jsou hlášeny z Litoměřic a okolí Loun.

 

"Postižení migrují do kolektivů, kde je horší osobní hygiena. Můžeme říct, že je to na Mostecku, Teplicku, dokonce i na Lounsku. V Ústí jsou nejvíce postižené lokality, kde jsou koncentrovány osoby sociálně slabé - Předlice, Trmice, Mojžíř," popsal ředitel krajské epidemiologické stanice Josef Trmal.

 

 

Samotné epicentrum nákazy, tedy místo, odkud se pravděpodobně začala žloutenka šířit, má být ve čtvrti Předlice. Tam je podle hygieniků velmi špatná situace a především děti si tam velmi často hrají mezi haldami odpadků. Město nechalo před dvěma lety čtvrť na vlastní náklady uklidit. Během několika měsíců se tam ale tuny odpadu objevily zase.

mom/Martin Kočárek TN.cz
Reklama