Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.7. 2018 18:58
nová politika

Německá armáda potřebuje nové rekruty, zvažuje verbování cizinců

Německá armáda
Zdroj: Profimedia

Německá armáda se potýká s nedostatkem vojáků, vláda proto přišla s návrhem na verbování cizinců z jiných členských států Evropské unie. Pro návrh jsou koaliční strany CDU a CSU Angely Merkelové i SPD, ta ale požaduje, aby cizinci získali státní občanství, jinak by se mohla vytvořit armáda plná žoldáků.

Německo přišlo s netradičním plánem na podporu náboru nových vojáků, zvažuje umožnit cizincům z ostatních členských zemí Evropské unie vstup do Bundeswehru, uvádí portál Deutsche Welle.

 

Pro jsou nejen koaliční strany CDU a CSU ale také SPD. Sociální demokraté mají ale k náboru cizinců důležitou připomínku.

 

Expert pro obranu Strany SPD Karl-Heinz Brunner pro deník Augsburger Allegemeine uvedl, že si dokáže představit cizince sloužící v Bundeswehru, varoval ale, že musí být každému vojákovi garantováno německé občanství.

 

 

"Pokud budou cizinci z ostatních zemí přijímáni, aniž by jim byl slíben německý pas, Bundeswehr riskuje, že se stane žoldáckou armádou," cituje DW výpověď Brunnera.

 

Navyšování peněz do armády je v Německu velmi nepopulární téma, armáda se přitom potýká s vážnými nedostatky lidí, i se zastaralou technikou.
 

klma TN.cz
Reklama