Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.2. 2017 21:49
Pomozte ho najít!

Neznámý grázl postřelil kocourka. Mikeš v bolestech umíral půl dne

Zdroj: TV Nova

Českolipští kriminalisté pátrají po člověku, který se baví tím, že střílí na zvířata, navíc v obydlené zóně a během dne. Ve čtvrti Svárov teď vypálil několik ran na osmiměsíčního kocoura. Zvíře umíralo na ulici půl dne. Zatím neznámému střelci za to hrozí až dvouleté vězení.

Po osmiměsíčním Mikeškovi zbyly nešťastným manželům z Českolipska už jen fotografie. "To byl takovej náš kočičí kamarád. Byl opravdu jako člen rodiny," smutní majitelka zavražděného kocoura Hana Machová.

 

Nemohou pochopit, proč jim neškodné zvíře někdo bezdůvodně zastřelil. Když nepřišel na zapískání, bylo jim to divné. Našli ho sto metrů od domu. Snažil se doplazit domů, ale byl ochrnutý.

 

"Tak jsem ho vzal a okolo a pod ním byla krev," řekl TV Nova majitel kocoura Rudolf Stoja. "Od hlavičky do půlky těla vypadal normálně. Ještě se snažil čistit si náprsenku. Strkal mi hlavičku do dlaně. Asi si myslel, že mu pomůžu," smutní jeho partnerka.

 

 

S trpícím kocourkem spěchali k veterináři. To si ještě mysleli, že ho třeba srazilo auto. Až veterinářka v jeho těle objevila několik ran po střelách.

 

" Zjistili jsme, že má kocourek rozdrcenou ledvinu a její okolí. A byla tam narušená souvislost páteřního kanálu a mícha," popisuje veterinářka z Doks Hana Kozová. Majitelům bohužel museli doporučit euthanasii. "Pořád to vidím, jak mi tady umírá," smutní majitelka kocourka.

 

 

Podle mluvčí českolipských policistů Ivany Balákové trpělo zvíře před smrtí zvlášť trýznivou bolestí. Policie případ kvalifikovala jako týrání zvířat.

 

Policie nyní prověřuje všechny majitele zbraní a zbrojních průkazů, kteří v okolí Svárova bydlí. Pokud střelce dopadnou může skončit ve vězení až na dva roky.
 

vbo, Ivan Berka TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

18.2. | 20:58 lorda5
41
.. pátrají po člověku ??? jak takového zmetka může někdo nazývat člověkem. ...
18.2. | 20:57 overal
-35
Homer00 jsi 1000x horší než on, on střelil jen zvíře a možná k tomu měl i ...
28.2. | 11:52 Petr Kelenda
2
Náhlasit nevhodný komentář
Tomu střelci bych hned ustřelil koule!
19.2. | 16:56 vechtr-z-protivina
7
Náhlasit nevhodný komentář
Rád bych si s tím střelcem "pohrál". Než bych ukončil jeho bídný život, měl by setsakra příležitost si vychutnat, jaké to je pomalu chcípat. Dal bych si záležet, aby to trvalo alespoň týden, kdy by v bolestech chcípal.
19.2. | 16:47 overal
6
Náhlasit nevhodný komentář
Sousedka má dvě kočky mazlíčka mourka, ten žije v domě a vychází jen na vodítku a "tu kočku" co bydlí venku v boudičce a loví venku myši. Mám jí rád protože chytá myši i u mě a nosí mi je na schody. Za každou myšku dostane vždy kousek masa, ale normálně jí živí sousedka u mě má jen ...
19.2. | 16:39 overal
-4
Náhlasit nevhodný komentář
Milan Trejtnar o té slepici píšu, protože jsem to viděl na vlastní oči! Byl to kocour jednoho souseda a slepice na dvoře druhého souseda! Než jsem se tam dozvonil k sousedovi, měla to slepice spočítané a to jí ten kocour nezabil najednou, ale pěkně dlouho si s ní hrál než jí dodělal zlomením vazu!
19.2. | 14:59 Milan Trejtnar
6
Náhlasit nevhodný komentář
Kočky jsou sice zabijáci,ale většinou dostanou spíš staré,slabé a nemocné kusy.Uplne si nedokážu představit že by kočka zabila slepici jak si myslí Overal, tresty za týrání zvířat jsou tu příliš nízké,už proto že všechna zvířata jsou inteligentní tvorové,což o nekterych lidech říci nelze.
19.2. | 14:10 overal
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Elzias,trápení zvířat rozhodně neschvaluji, ale lovené zvíře se někdy nepodaří dobře trefit.Potom by se ho měl lovec snažit dohledat a usmrtit, ale to se bohužel někdy také nepovede.Kočka lehce překoná plot a pokud škodí je možný odstřel nebo železo.Železa jsou trápení vždy odstřel bývá humálnější.
19.2. | 13:55 overal
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Elzias kočka, pes nebo třeba tygr chovaný na Vašem pozemku a trvale hlídaný mimo Váš domov, může být domácí mazlíček. Jakmile ho volně vypustíte na cizí pozemek je nebezpečný predátor, kterému majitel pozemku může bránit v působení škod! Pokud ho uvidí hajný v lese, tak je zastřelen!
19.2. | 12:39 homer00
7
Náhlasit nevhodný komentář
overal jedinej kdo je tu pokřivenej jsi ty ZMETKU
19.2. | 11:20 bjornson
11
Náhlasit nevhodný komentář
overal - Že pro někoho je "hloupé zvíře" více než člověk, to jsou pokřivené hodnoty jo? A jak člověk prospívá této planetě a ekosystému mi řekni? To člověk je ta škodná. A až lidé s tvým přístupem vyhubí všechna zvířata? Co pak? Pak vymřeme taky.
19.2. | 11:01 elzias
6
Náhlasit nevhodný komentář
19.2. | 10:19 overal: A máš pravdu, že kočka je hodně velká škodná. Nejde ani tak o slepice, jako o spoustu vzácných ptáků, které kočka zabije. Ale střílet a mrzačit je, nic nevyřeši. Do kurníku ti spíš vleze liška.