Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.2. 2017 21:49
Pomozte ho najít!

Neznámý grázl postřelil kocourka. Mikeš v bolestech umíral půl dne

Zdroj: TV Nova

Českolipští kriminalisté pátrají po člověku, který se baví tím, že střílí na zvířata, navíc v obydlené zóně a během dne. Ve čtvrti Svárov teď vypálil několik ran na osmiměsíčního kocoura. Zvíře umíralo na ulici půl dne. Zatím neznámému střelci za to hrozí až dvouleté vězení.

Po osmiměsíčním Mikeškovi zbyly nešťastným manželům z Českolipska už jen fotografie. "To byl takovej náš kočičí kamarád. Byl opravdu jako člen rodiny," smutní majitelka zavražděného kocoura Hana Machová.

 

Nemohou pochopit, proč jim neškodné zvíře někdo bezdůvodně zastřelil. Když nepřišel na zapískání, bylo jim to divné. Našli ho sto metrů od domu. Snažil se doplazit domů, ale byl ochrnutý.

 

"Tak jsem ho vzal a okolo a pod ním byla krev," řekl TV Nova majitel kocoura Rudolf Stoja. "Od hlavičky do půlky těla vypadal normálně. Ještě se snažil čistit si náprsenku. Strkal mi hlavičku do dlaně. Asi si myslel, že mu pomůžu," smutní jeho partnerka.

 

 

S trpícím kocourkem spěchali k veterináři. To si ještě mysleli, že ho třeba srazilo auto. Až veterinářka v jeho těle objevila několik ran po střelách.

 

" Zjistili jsme, že má kocourek rozdrcenou ledvinu a její okolí. A byla tam narušená souvislost páteřního kanálu a mícha," popisuje veterinářka z Doks Hana Kozová. Majitelům bohužel museli doporučit euthanasii. "Pořád to vidím, jak mi tady umírá," smutní majitelka kocourka.

 

 

Podle mluvčí českolipských policistů Ivany Balákové trpělo zvíře před smrtí zvlášť trýznivou bolestí. Policie případ kvalifikovala jako týrání zvířat.

 

Policie nyní prověřuje všechny majitele zbraní a zbrojních průkazů, kteří v okolí Svárova bydlí. Pokud střelce dopadnou může skončit ve vězení až na dva roky.
 

vbo, Ivan Berka TN.cz