Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 31.5. 2016 21:23
Reportáž ze soudní síně

"Kramný není nebezpečný, pusťte ho z vazby!" požaduje Rejžková

Zdroj: TV Nova

Dnešek je dnem, na který Petr Kramný dlouho čekal. Muž, kterému ostravský soud uložil za vraždu manželky a dcery 28 let, stanul u odvolacího soudu a doufá ve zmírnění trestu. O jeho osudu se rozhodne zítra.

Do soudní síně Vrchního soudu v Olomouci se nedostal jen tak někdo - o ostře sledovaný proces je totiž takový zájem, že je vstup na pořadové lístky. Petra Kramného k soudu dovezla policejní eskorta krátce po půl deváté.


Jednání bylo naplánovano na devátou hodinu ráno a odstartovalo s několikaminutovým zpožděním. Protože jde o ostře sledovaný případ, a také proto, že odvolání Kramného má neuvěřitelných 124 stran, je jednání naplánováno nejen na úterý, ale i na středu. A soudce Václav Čapka hned zkraje oznámil, že verdikt opravdu nestihne v úterý vynést.


On-line reportáž

Odvolací soud s Petrem Kramným

11:56

Během zítřejšího jednání soudce rozhodne o opravných návrzích. Případ Petra Kramného může poslat buď zpátky ke krajskému soudu, zamítne Kramného odvolání a trest mu buď potvrdí, nebo zvýší nebo může odvolání Kramného vyhovět a propustit ho z vazby.

11:56

Soudce pro dnešek soudní líčení ukončil. Pokračovat se bude zítra od 9 hodin.

11:55

Státní zástupkyně Jarmila Večeřová zopakovala, že požaduje pro Kramného 30 let vězení.

 

Soudce nejprve stručně zopakoval rozsudek, podle kterého by měl Petr Kramný strávit za mřížemi 28 let. Poté dostala slovo obhájkyně Kramného Jana Rejžková. Ta ve své řeči zpochyňovala postup krajského soudu v Ostravě, podle ní jen hledal důkazy, jak Kramného odsoudit. Pustila se i do znaleckých posudků a soudní znalce označila za "šarlatány", některé posudky potom za fantasmagorie.

 

Státní zástupkyně Jarmila Večeřová během jednání znovu uvedla, že nesouhlasí s výší trestu, který Kramnému uložil soud v Ostravě. Kvůli tomu se v lednu také odvolal tehdejší státní zástupce Vít Legerský. "Neztotožňuji se s výší trestu, považuji ho za mírný a neodpovídající charakteru trestného činu. Domáháme se uložení výjimečného trestu na hranici horní sazby, tedy 30 let," uvedla zástupkyně.

 

Rejžková následně uvedla, že požaduje vrácení případu k soudu prvního stupně a propuštění Petra Kramného z vazby. Podle ní už neexistuje reálný důvod, aby ve vazbě setrvával. "Pro společnost není nebezpečný a v budoucnosti se trestnímu stíhání vyhýbat nebude," řekla Rejžková.

 

Jak bude případ s Petrem Kramným pokračovat, se rozhodne zítra. Varianty jsou celkem čtyři - buď soud jeho odvolání zamítne a trest mu potvrdí či zvýší, nebo případ vrátí k ostravskému soudu, případně Kramného odvolání vyhoví a propustí ho z vazby.


Pokud senát vrchního soudu Kramného odvolání smete ze stolu a potvrdí trest 28 let, podívá se obžalovaný na svobodu někdy na prahu šedesátky.


A to ještě není ta nejhorší alternativa - odvolání totiž podal i státní zástupce Vít Legerský. A je tak možné, že soudci Kramnému ještě nějaký ten rok za mřížemi přidají - žalobce pro něj požaduje třicetiletý žalář, což je druhý nejpřísnější trest, který české právo zná. Horší už je jen doživotí.


111

GALERIE: Petr Kramný u Vrchního soudu v Olomouci

Zdroj: TV Nova

Klára Long Slámová u soudu s Petrem Kramným

Hodnocení:


Petr Kramný podle obžaloby zabil manželku Moniku a dceru Klárku na dovolené v Egyptě na přelomu července a srpna 2013. Ve vazbě je od začátku roku 2014. Od začátku tvrdí, že je nevinný.

pez TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

31.5. | 14:48 tirpits
17
Jo hold, není to Nečesaný . Kadeřnice( napadená) ho poznala a ten si špaciruje ...
31.5. | 11:57 Vlasta Pražák
-36
To bude další soudně zmařený život,důkazy nemají,ale soudit budou o 106.On není ...
3.6. | 13:17 louka zelena
2
Náhlasit nevhodný komentář
Budou dovolený, tak co by se zabejvali ňákym Kramným, co by za peníze státem placený, něco dělali že soudče Čepku
3.6. | 10:27 louka zelena
2
Náhlasit nevhodný komentář
odouzený by měli bejt policiajti,co zfalšovali důkazy,Gilová,že dala na drby a Čepka, že nepožaduje dololežení důkazů obhahoby i zalobkyně, i žalobkyně je požadovala
1.6. | 13:28 peter golas
2
Náhlasit nevhodný komentář
Sudy sú nebezpečné a nie Kramny!!! A tie skorumpované súdy sú vrahove a vyšetrovatelia sú tiež vrahove.
31.5. | 14:48 tirpits
17
Náhlasit nevhodný komentář
Jo hold, není to Nečesaný . Kadeřnice( napadená) ho poznala a ten si špaciruje po svobodě .
31.5. | 13:56 acdcc
-10
Náhlasit nevhodný komentář
tvl proc mám mínusy. to se vsem líbi, že budu obviněnej z krádeže, když sem nic neukrad?
31.5. | 12:43 tirpits
-16
Náhlasit nevhodný komentář
Pepek vyskoč : S tím kohutem na hlavě si ták akorát nasrál do hnízda . Ti levnějši na to naskočili .
31.5. | 12:28 acdcc
-14
Náhlasit nevhodný komentář
Jdu nakupovat a prodavačka řekne, že to co mám na sobě jsem jim ukrad.přide policajt a řekne, že to tak je. tak sem prostě zloděj a nic nenadělam. Asi tak
31.5. | 12:18 josefvyskoc
7
Náhlasit nevhodný komentář
kramneho chytry styl ucesu "na Havla" ma nepochybne vyvolat u preliceni asociaci na znamy vyrok "pravda a laska musi zvitezit nad lzi a nenavisti" a zrejme se timto promyslenym zpusobem snazi ovlivnovat podvedomi soudce a zvratit rozsudek ve svuj prospech !... nastojte ! :)) ...
31.5. | 12:03 bobule6
-5
Náhlasit nevhodný komentář
Nazorná ukázka toho, že krabicová víla má v hlavě nas*ráno. Nad vrahem se houpá 30r basy a ona řeší hovadiny typu"Vidíte, jak je oblečená? Takhle se chodí k soudu?" A ta obhajoba "Každý posudek je vždy ovlivňován tím, jak by ji prožíval sám znalec" to je fiasko :-D
31.5. | 11:57 Vlasta Pražák
-36
Náhlasit nevhodný komentář
To bude další soudně zmařený život,důkazy nemají,ale soudit budou o 106.On není takový mistr aby zametl všechny stopy vraždy.A co dovedou naše soudy? .https://www.youtube.com/watch?v=3nlCAZ7dVKU . . . https://www.youtube.com/watch?v=PbGiEGf81Jo . .