Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 3.1. 2018 14:03
milionová kauce

Opilého řidiče, který na Nový rok srazil ženu, poslal soud do vazby

Zdroj: TV Nova

Soud poslal do vazby řidiče, který podle policie způsobil na Nový rok v Praze smrtelnou nehodu. Muž z Ruska, který měl v krvi přes dvě promile alkoholu, srazil autem mladou ženu z Kolumbie. Hrozí mu až osmileté vězení.

Rozhodování o vazbě začalo v devět hodin ráno. Zadrženého muže přivezla eskorta policejní dodávkou. K obvodnímu soudu pro Prahu 2 za ním také přišla partnerka s malým dítětem - pravděpodobně proto, aby ho podpořila a možná i obměkčila soudce.

 

To se jí ale nepodařilo, soudce nakonec zadrženého muže poslal do vazby, a to ze dvou důvodů. Jednak proto, že se jedná o cizince a mohl by uprchnout, a pak také proto, že mu hrozí poměrně vysoký trest - až osm let vězení.

 

Muž je obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky a z neúmyslného zabití. Soudce stanovil kauci jeden milion korun. Pokud muž tuto částku složí, bude se znovu rozhodovat o tom, jestli půjde do vazby, nebo z ní bude propuštěn.

 

 

Tragická nehoda se stala na Nový rok přibližně ve tři hodiny ráno ve Spálené ulici v centru Prahy. Muž v černém Mercedesu měl více než dvě promile alkoholu v krvi. Pokusil se předjet tramvaj, přitom ale srazil mladou ženu z Kolumbie, která na následky zranění na místě zemřela. Řidič se nejprve snažil ujet, nakonec ale zastavil a policie ho na místě zadržela.

mom TN.cz