Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.5. 2018 06:57
Výstraha meteorologů

Ostravu zasáhlo silné krupobití! Počasí se zklidnilo až v noci

Bouřky a kroupy
Zdroj: TN.cz
Ilustrační snímek

Varování meteorologů před silnými bouřkami se vyplnilo. Ve čtvrtek pozdě odpoledne se o tom přesvědčili například obyvatelé Ostravy a okolí, když se jim na hlavy začaly sypat kroupy.

Na facebooku se kolemm čtvrteční 18. hodiny objevila řada fotek a videí, na kterých je jasně vidět, jak se z nebe nad Ostravou ve velkém sypou kroupy a rychle pokrývají zem.

 

Podle radarových dat Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se kromě Slezska s bouřkami a deštěm potýkají i jižní Čechy. Odnikud zatím nejsou hlášeny škody či problémy například v dopravě.

 

Později večer meteorologové upřesnili, že na Karvinsku za půl hodiny spadlo místy závratných 50 milimetrů srážek. Na Třeboňsku to bylo přibližně o deset milimeetrů srážek méně.

 

 

Udeřily bouřky i u vás? Pošlete nám fotografie nebo videa na e-mail zpravy@nova.cz. Děkujeme!

 

Výstraha před bouřkami platí pro západní polovinu republiky do čtvrteční 21. hodiny, pro Moravu a Slezsko do páteční jedné hodiny ráno.

 

16

GALERIE: Bouřky v Česku očima čtenářů

Zdroj: zpravy@nova.cz

Kroupy - Nový Jičín - 1

Hodnocení:

 

"S výjimkou severozápadní poloviny Čech se mohou ojediněle vyskytnout silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 30 mm, kroupami a nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h)," uvedli meteorologové.

 

Pusťte si reportáž:

 

pez TN.cz
Reklama