Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.10. 2017 13:16
policejní pátrání

Útok v Mnichově: Muž pobodal 5 lidí, policie rozjela masivní pátrání

Zdroj: Enex

Ohromné manévry rozjela policie kvůli muži, který na pěti různých místech napadal nožem lidi. Celkem jich pět lehce zranil. Policisté vyzvali obyvatele v místech napadení, aby nevycházeli. Do pátrání se zapojily i policejní vrtulníky. Muže se podařilo krátce po poledni zadržet.

Policisté pátrali po muži kolem čtyřicítky, který v sobotu ráno opakovaně útočil nožem v centru Mnichova poblíž náměstí Rosenheimer, Ostbahnhof a Ostpark. Podle portálu Bild zranil nejméně pět lidí.

 

Pachatel byl dlouhou dobu na útěku, policisté do pátrání zapojili všechny dostupné prostředky, strážníci pátrali v ulicích, nad městem létaly vrtulníky. Ulicemi po celém městě neustále zněly sirény policistů i záchranářů.

 

Pachatel by měl být střední postavy, má blonďaté vlasy, podle svědků byl vysoký a neoholený. Je oblečený do zelené bundy. Podle policie prchal na černém kole, na zádech měl batoh s karimatkou.

 

"V případě kontaktu volejte 110. Nic neriskujte!" varovala mnichovská policie prostřednictvím Twitteru. Krátce po poledni policisté oznámili, že podezřelého dopadli.

 

 

Policisté zatím nemají tušení, proč muž začal najednou útočit, motiv útoku odhalí až další vyšetřování.
 

klma TN.cz