Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 2. 2016
anketa rodiče mají smůlu

Poslanci hrozí: Zakážeme alkohol na dětských akcích i na fotbale!

Zdroj: TV Nova

Radikální zákon projednávají v těchto dnech čeští poslanci. Ministerstvo zdravotnictví navrhuje zcela zakázat prodej alkoholu na akcích pro děti a na sportovních akcích se bude moct prodávat maximálně pivo. Zákon má ale řadu odpůrců.

Byli jste zvyklý si na dětském karnevalu dát skleničku vína nebo se v horkém počasí na dětském dni osvěžit oroseným pivem? Tohle bude možná už brzy minulostí. Poslancům totiž leží na stolech návrh zákona, který by podávání alkoholů na akcích určených dětem zakázal.

 

Pokud budete svou ratolest doprovázet na jakoukoli akci, kde převažují děti, připravte se na to, že budete cucat jen sladkou limonádu, ničeho ostřejšího se od prodejců nedočkáte. Tímto zákonem chtějí poslanci bojovat proti konzumaci alkoholu a kouření. Kritici změny upozorňují na to, že by někteří rodiče mohli své děti na takové typy akcí přestat doprovázet.

 

Anketa

Je správné, aby se na akcích pro děti neprodával alkohol?

Hlasovalo 184 lidí.

Na fotbale maximálně desítka

Změna se ale netýká pouze dětských akcí, pokud by ji politici schválili, omezení alkoholu by se dotklo i všech sportovních akcích. Návrh ministerstva zdravotnictví totiž počítá s tím, že by se na nich mohly prodávat jen nápoje s maximálně 4 % alkoholu. To v podstatě znamená jen slabší pivo, ostatní alkoholické nápoje se pod tuto hranici ani zdaleka nevejdou.

 

Proti návrhu se ale ozvaly pivovary, ani některá desetistupňová pivo se pod přísnou 4% hranici nevešly. Podle webu Aktualne.cz by se měla tato hranice zvýšit na 4,3 %. Teprve hlasování ukáže, jak výraznými změnami bude muset zákon před svým schválením projít.

mom TN.cz

Diskuze

9.2. | 16:04 kacipavel
3
Náhlasit nevhodný komentář
Postižená husa se první ozve !!! Sami poslanci …chlastají první ligu a skoro zadarmo ..viz ceník poslanecké kantýny …!!To je jenom vědomé oblbování lidí od skutečných problémů ..čmoudi , emigranti , důchody , rozkradená státní kasa atd.!!!
8.2. | 23:50 milmasa
2
Náhlasit nevhodný komentář
Pozvolná příprava na ilamizaci země.
8.2. | 19:40 undatra
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Nechápu , proč bych měl pít pivo či kořalku během dne .Ani na veřejných akcích i třeba v neděli to nepovažuji nutné .Tak o co jde , stejně vám podle cedule točí zn. pivo a dostanete břečku .
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme