Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.3. 2015 22:11
obří vojenská kolona

Průjezd americké armády Českem: Z těchto MÍST uvidíte nejlépe!

Zdroj: TV Nova

Českou republikou brzy projede vojenská kolona americké armády. Jelikož se jedná o mohutnou kolonu, bude rozdělena na tři části. Zjistili jsme pro vás, ze kterých míst ji budete moct nejlépe sledovat.

Američané pojedou napříč Českem třemi trasami a třikrát tu přenocují. Téměř 120 vozidel a 516 vojáků americké armády projede zemí mezi 29. březnem a 1. dubnem. Jelikož se jedná o mohutnou kolonu, bude rozdělena na tři části. Podívejte se na mapě, kudy přesně pojede.

Mapa - Trasa konvoje americké armády
Zdroj: tn.cz/ google Maps

 

Nejlepší místa, odkud bude možno pozorovat přejezd armády, jsou mosty. Proto jsme pro vás připravili tipy, kam se vydat, abyste měli pěkný výhled.

 

 

První část konvoje překročí hranice Česka v Bohumíně poté zamíří do Ostravy a následně přenocuje ve Vyškově v areálu Vojenské akademie - Velitelství výcviku.

 

14

GALERIE: Trasa z Bohumína

Zdroj: Google Maps

Trasa z Bohumína - 1

390 - Ruda, Kraj Vysočina

Hodnocení:

 

Druhá trasa povede přes hraniční přechod v Náchodě, odtud zamíří do Pardubic, kde přespí v areálu 14. pluku logistické podpory.

 

14

GALERIE: Trasa z Náchoda

Zdroj: Google Maps

Trasa z Náchoda - 4

Vysokov, Královéhradecký kraj

Hodnocení:

 

Třetí kolona se do Česka dostane přes Harrachov, odkud zamíří do Liberce. Tam přespí na základně 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany.

 

14

GALERIE: Trasa z Harrachova

Zdroj: Google Maps

Trasa z Harrachova- 1

272 - Benátky nad Jizerou, Středočeský kraj

Hodnocení:

 

Další den (30. března) se všechny tři části kolony přesunou do kasáren v Praze - Ruzyni, první část po dálnici D1, druhá po D11 a třetí po R10.

 

 

Poslední část trasy absolvuje kolona americké armády 1. dubna. "V několika časově oddělených proudech vyrazí po trase Praha - Plzeň - Rozvadov a dále bude pokračovat do Německa, do své domovské posádky Rose Barracks ve Vilsecku," uvedlo ministerstvo obrany.

 

14

GALERIE: Společná trasa z Ruzyně

Zdroj: Google Maps

Trasa konvoje z Ruzyně - 1

00518 - Rudná, Středočeský kraj

Hodnocení:

 

Armáda má vytipována místa, kde by americký vojenský konvoj mohl čelit provokacím. Více informací najdete ZDE.

pet TN.cz