Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.12. 2016 14:26
vaše téma

Ovčáček: "Video s Forejtem je špína! Připomíná metody StB"

Zdroj: TV Nova

Ve Vašem tématu na TN.cz dnes odpovídal na dotazy Michaely Šmídové mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček. Hovořil o kauze hradního protokoláře Jindřicha Forejta nebo o zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem.

"K tomu mám jedinou odpověď, je to špína. My jsme v listopadu 1989 demonstrovali za to, aby v této zemi byla demokracie a svoboda. Aby přestalo špiclování, sledování a tajné fotografování. A teď jsme svědky situace, která připomíná stbácké metody. Ať je to video právé nebo ne, je to stbácká metoda sledování člověka v jeho domově," hodnotil kompromitující video Ovčáček.

 

Že by se mu mohlo přihodit něco podobného, se Ovčáček neobává. Vyvracel také spekulace, že by mezi pracovníky Hradu panovaly napjaté vztahy, jak informovala některá média. "Jsou to všechno nesmysly," řekl rezolutně.

 

K dalšímu osudu Jindřicha Forejta zopakoval Ovčáček přání Miloše Zemana, aby se stal velvyslancem ve Vatikánu. Ovčáček uvedl, že odejít z Hradu se Forejt rozhodl z vlastní vůle, kvůli zdravotním a osobním důvodům. Ty zdravotní důvody by mu ale neměli bránit ve výkonu funkce velvyslance.

 

 

"Není tajemstvím, že Jindřich Forejt je teď nemocný. Ale každý se ze své nemoci může vyléčit," řekl Ovčáček. Podle něj je současná situace pro Forejta lidsky složitá. "Nejhorší na celé té věci jsou stbácké praktiky.

 

Protokol podle Ovčáčka pracuje bezchybně i nadále. Hrad už má také představu, kdo by Jindřicha Forejta měl nahradit. "S největší pravděpodobností bude pověřen vedením protokolu pan Miroslav Sklenář. Je to velký profesionál a vynikající protokolista," prozradil Ovčáček v pořadu Vaše téma.

 

Kromě otázek na Jindřicha Forejta se čtenáři TN.cz ptali také na zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem. Miloš Zeman a Jiří Ovčáček se netajili tím, že Trumpa podporují. "Já jsem osobně měl obrovskou radost. Když jsem se v noci vzbudil a na telefonu jsem viděl, že Donald Trump vede na Floridě, tak jsem už nezamouřil oči," řekl Ovčáček.

 

 

Ten by byl velmi rád, kdyby se velvyslankyní USA stala Ivana Trumpová. Kritikou současného velvyslance Andrew Schapira nešetřil. "Současný velvyslanec se vměšuje do vnitřních záležitostí České republiky. A to je nepřípustné. Prezident sdělil své stanovisko, kdyby to udělal jiný velvyslanec, zachoval by se stejně," tvrdí Ovčáček. Trumpová by podle něj napravila česko-americké vztahy, které podle Ovčáčka Schapiro poškodil.

 

Ovčáček také prozradil, jak probíhal rozhovor Donalda Trumpa s Milošem Zemanem. "Rozhovor probíhal v anglickém jazyce. Donald Trump v něm několikrát chválil naší zemi, řekl, že máme krásná města. Běžný diplomatický rozhovor trvá 2 minuty. Tento byl mnohem delší. Debata se vedla třeba o politické korektnosti, kterou oba prezidenti odmítají, nebo o nepřátelské roli médií," prozradil Ovčáček.

 

 

Osobně se příští rok nejvíce těší na dubnovou návštěvu Bílého domu, kam byl Miloš Zeman poprvé coby prezident pozván. "Donald Trump během toho rozhovoru zopakoval třikrát!" prozradil mluvčí prezidenta. Velmi se také těší na návštěvy krajů.

 

A čeho si mluvčí prezidenta nejvíce na své práci cení? "Mám skvělého šéfa. S panem prezidentem se mi úžasně spolupracuje," řekl Ovčáček. Knihu se svými vzpomínkami se ale vydat nechystá. Co bude dělat, až Miloš Zeman v úřadu skončí, Ovčáček zatím neplánuje. Prohlásil ale, že pro jiného politika, než je Miloš Zeman, by pracovat nemohl.

 

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.12. | 13:12 Marie Walnerová
5
Já si myslím, že špína to bezesporu je, ale na druhé straně video již prosáklo ...
8.12. | 17:31 tonny44
-2
Ovčáčku, ty špíno, už jsi našel tu neexistující chujovinu o Kafkovi???
9.12. | 23:08 Roman Skala
0
Náhlasit nevhodný komentář
Vsechno je to zinscenovano dvojnikem a prasek byl cukr.
9.12. | 12:54 Miloš Tichý
0
Náhlasit nevhodný komentář
8.12. 17:37 maxfoxJedině z melma,bo ten tu držku neudrží na špagátě,
9.12. | 12:51 Miloš Tichý
1
Náhlasit nevhodný komentář
Přeji hezké podoledne.... Chci tady oznámit, že sa budu bavit se všemi diskutujícími,,,,,ale nikdy s tím Panem melmem, protože ten člověk není hoden zavázání střevíčku
9.12. | 12:24 Joko
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ovčáček je jeden z mála poctivců v této zemi ,který má nějakou profesní čest. To znamená že hájí toho pro koho pracuje !!! Na rozdíl od těch rádoby "elit" ,kteří prodají vlastní matku ,když ucítí nějaký zisk .Potvrzují tím ,že ryba smrdí od hlavy .
9.12. | 10:05 haha33
-1
Náhlasit nevhodný komentář
no jestli fetuje, tak nevím proč Zeman nemlčí. On ten Zeman vůbec zbytečně moc žvaní a navíc neověřené kraviny. Taky se nepoučí. Kdo by si z vás držel ve firmě ve vedení feťáka??? Nikdo !!!
8.12. | 23:19 josefvyskoc
3
Náhlasit nevhodný komentář
Petr Sejtko to vyjadril lapidarne...kruta pravda otresneho stavu moralky v ceske spolecnosti...je strasne dobre ze to ten dealer a dohazovac pustil na verejnost...odporny cunata, paraziti a zlodeji mlaskajici za nase dane...ted ho poslou do Vatikanu kourit ministranty za pul mega mesicne !...blejt !
8.12. | 23:03 Petr Sejtko
4
Náhlasit nevhodný komentář
Má pravdu udávat někoho kdo bere drogy a je tak vysoce postavený je špína a metoda STB . Udat , ale svého hostinského za to , že vám nevydal účtenku je občanská povinnost a chvály hodný čin ...
8.12. | 20:11 Vaclav Hacha
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zemanová prasácka kampaň proti Schwanzerberkovi, byla špína hodná činského pucfleka a jeho věrného poskoka.
8.12. | 20:00 Vaclav Hacha
1
Náhlasit nevhodný komentář
čechistán udavače vítá. Spravny čech by měl udat i svého souseda. Gestapo a STB to ocení.
8.12. | 19:49 acdcc
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pro Mne je nejvetsi spina Stbak Babis Bures.anonymni Udavani je spina.Udavejte Babise TFUJ TAJBL