Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.9. 2015 19:20
Vaše téma

ROZHOVOR: Šel by Václav Klaus chránit hranici před uprchlíky?

Zdroj: TN.cz

Hostem pořadu Vaše téma byl tentokrát exprezident Václav Klaus. Velkého kritika EU a její politiky vůči uprchlíkům vyzpovídala Marcela Škábová.

Pozvání do pořadu Vaše téma tentokrát přijal bývalý prezident Václav Klaus. Ten na sebe v poslední době upozornil peticí proti imigraci, v níž vyzývá českou vládu k většímu zajištění hranic. Volá také po odmítnutí kvót pro přerozdělování uprchlíků nebo dodržování platných smluv v azylové politice a odmítnutí nátlaku na jejich změny, které by usnadnily další imigraci.

 

V rozhovoru Klaus zmínil Evropskou unii jako hlavního viníka současné imigrantské krize. "Poslední kapkou bylo takové to zvaní, dětinská myšlenka multikulturalismu a neschopnost říct ne! Evropa teď především musí říct dost," nabádá velký kritik EU.

 

"Pokud by se vyplnilo několik kdyby, současná situace by nenastala. Já jsem už před dvaceti lety kritizoval otevírání hranic a rušení národních států, ale nikdo mě neposlouchal," pokračoval Klaus.

 

Za zhoubnou označuje také myšlenku, že většina společnosti jen přehání a uprchlíci do Česka nechtějí. "Že by se uprchlíci nám jako jedinému státu v Evropě zázrakem vyhli, je opravdu infantilní názor. Doufám, že už ho ani česká vláda nemá," doplnil Václav Klaus.

 

Sám by ale hranice bránit nešel, prý kvůli věku. "Myslíte, že někomu mého věku by ještě svěřili zbraň? Já myslím, že by to nebylo vhodné," vtipkoval bývalý prezident. "Možná se ale za pár dní objeví na hranicích v maskáčích pánové Sobotka a Chovanec."

 

 

Moderátorka Marcela Škábová se bývalého ministra financí ptala i na jiný aktuální problém - elektronickou evidenci tržeb. Podle Klause je evidence módní evergreen, který nemůže být myšlen vážně jako hlavní program pro boj s korupcí.

 

Závěrem vzkázal Klaus občanům, aby byli v řešení uprchlické krize sami aktivní. "Republika pro nás nic neudělá, my sami se musíme trochu zmátožit a neházet flintu do žita," nabádá obyvatele České republiky.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Kameramanku vyhodili z televize. Kvůli záběrům skopávala uprchlíky!

ŽAL A HNĚV CELÉHO SVĚTA: Neuvěříte, co s mrtvým tělíčkem dělají lidé na sociálních sítích

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.9. | 12:38 allanaldik
34
Pane Klaus, co byste vzkazal politikum co neposlouchají hlas lidu dam 98% lidi ...
15.9. | 16:46 destructik
-15
Uprchlíci jsou pro Klause příležitostí jak se vetřít do hlav občanů Čr . Myslím ...
16.9. | 12:00 Tony
-12
Náhlasit nevhodný komentář
Tunel dědek se chce opět zviditelnit.Jeho přínos pro stát byl minimální.Kdyby nebylo Klause privatizace by nebyla jeden velký tunel,nebyla by zločinecká ODS,jiný prezident a nakonec zrůdná amnestie.
16.9. | 10:30 koxkum
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Dělá ten tunelparton znovu jenom z lidí blbce.Migrantská krize mu opšt posloužila k tomu aby ho vpustili do televize.A pokud tvrdí že se mají lidi o sebe postarat sami a nespoléhat na stát,pak je na místě otázka ,kdo tady ten bordel zavedl.Nebyl to náhodou on sám a jeho parta zlodějských modráků
16.9. | 10:25 mirek577
0
Náhlasit nevhodný komentář
on by tam nasadil amnestovaný a všechny ty tuneláře a rozkádače,věříte tomu?
15.9. | 21:39 Jan Novák
7
Náhlasit nevhodný komentář
Co v TV neuslyšíte... Nenechte si ujít pořad s panem Doležalem z USA kde se dozvíte pravdivé a necenzurované informace nejen z USA na rádiu Svobodný vysílač CS www.svobodny-vysilac.cz živě nyní.....
15.9. | 20:41 Tony
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Papatunel vypadá že do švestek nevydrží.A v životě toho napovídal už dost.
15.9. | 18:55 bogorovnyj
26
Náhlasit nevhodný komentář
Běženci dělají jen to co jim my evropani dovolíme...a my jim dovolujeme hodně... a brzy za to zaplatíme. Tyhle ještě můžem poslat k čertu, ale to co se jim narodí v evropě k čertu nepošlete, protože se budou ohánět tím, že se tu také narodili.... V U.S.A je jich taky mraky, ale jsou tam tak přísné ...
15.9. | 18:44 alois223
8
Náhlasit nevhodný komentář
Jaroslav Za: že by proto že válka není? Evropané mají falešný pocit viny a toto co se děje je toho důkazem.
15.9. | 18:41 alois223
-12
Náhlasit nevhodný komentář
Ten tytulek je super! Ten narcistyckej zmetek by šel do první linie. :-)
15.9. | 18:00 Jaroslav Za
14
Náhlasit nevhodný komentář
Když je válka, pak musí být i mobilizace a já se ptám proč není děkuji
15.9. | 17:57 Tony
-7
Náhlasit nevhodný komentář
Tunel dědek se chce opět zviditelnit.Jeho přínos pro stát byl minimální.Kdyby nebylo Klause privatizace by nebyla jeden velký tunel,nebyla by zločinecká ODS,jiný prezident a nakonec zrůdná amnestie.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme