Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.9. 2015 19:20
Vaše téma

ROZHOVOR: Šel by Václav Klaus chránit hranici před uprchlíky?

Zdroj: TN.cz

Hostem pořadu Vaše téma byl tentokrát exprezident Václav Klaus. Velkého kritika EU a její politiky vůči uprchlíkům vyzpovídala Marcela Škábová.

Pozvání do pořadu Vaše téma tentokrát přijal bývalý prezident Václav Klaus. Ten na sebe v poslední době upozornil peticí proti imigraci, v níž vyzývá českou vládu k většímu zajištění hranic. Volá také po odmítnutí kvót pro přerozdělování uprchlíků nebo dodržování platných smluv v azylové politice a odmítnutí nátlaku na jejich změny, které by usnadnily další imigraci.

 

V rozhovoru Klaus zmínil Evropskou unii jako hlavního viníka současné imigrantské krize. "Poslední kapkou bylo takové to zvaní, dětinská myšlenka multikulturalismu a neschopnost říct ne! Evropa teď především musí říct dost," nabádá velký kritik EU.

 

"Pokud by se vyplnilo několik kdyby, současná situace by nenastala. Já jsem už před dvaceti lety kritizoval otevírání hranic a rušení národních států, ale nikdo mě neposlouchal," pokračoval Klaus.

 

Za zhoubnou označuje také myšlenku, že většina společnosti jen přehání a uprchlíci do Česka nechtějí. "Že by se uprchlíci nám jako jedinému státu v Evropě zázrakem vyhli, je opravdu infantilní názor. Doufám, že už ho ani česká vláda nemá," doplnil Václav Klaus.

 

Sám by ale hranice bránit nešel, prý kvůli věku. "Myslíte, že někomu mého věku by ještě svěřili zbraň? Já myslím, že by to nebylo vhodné," vtipkoval bývalý prezident. "Možná se ale za pár dní objeví na hranicích v maskáčích pánové Sobotka a Chovanec."

 

 

Moderátorka Marcela Škábová se bývalého ministra financí ptala i na jiný aktuální problém - elektronickou evidenci tržeb. Podle Klause je evidence módní evergreen, který nemůže být myšlen vážně jako hlavní program pro boj s korupcí.

 

Závěrem vzkázal Klaus občanům, aby byli v řešení uprchlické krize sami aktivní. "Republika pro nás nic neudělá, my sami se musíme trochu zmátožit a neházet flintu do žita," nabádá obyvatele České republiky.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Kameramanku vyhodili z televize. Kvůli záběrům skopávala uprchlíky!

ŽAL A HNĚV CELÉHO SVĚTA: Neuvěříte, co s mrtvým tělíčkem dělají lidé na sociálních sítích

TN.cz