Aktualizováno 12.10. 2017 21:50
předvolební chat

Martin Stropnický (ANO): Mzdy jsme zvýšili a chceme pokračovat!

Martin Stropnický
Zdroj: TN.cz

Hostem dalšího předvolebního online rozhovoru se čtenáři TN.cz byl poslanec hnutí ANO Martin Stropnický, který zastává pozici ministra obrany. Dříve také působil jako ministr kultury. Hnutí ANO ve volebních průzkumech dlouhodobě vede, podle agentury STEM by hnutí připadlo až 26,5 % hlasů. Jaké má plány, s kým by šlo do koalice a jak se postaví k problémům kolem svého šéfa Andreje Babiše? Jeho odpovědi najdete v on-line chatu.

Hnutí Ano dlouhodobě vede ve volebních průzkumech, kde se drží kolem 26 % a poměrně výrazně tak vede.

 

Svůj program hnutí Ano shrnuje do čtyř bodů. Lidé se musí cítit bezpečně, hnutí chce proto chránit české zájmy a omezit ilegální migraci a uzavřít vnější hranici EU. V rámci Česka v Evropské unii chce hnutí bojovat za českou korunu, euro zavádět nechce.

 

Druhý bod cílí na životní úroveň lidí, Ano se tak chce zaměřit na růst platů i předvídatelnost růstu důchodů. Hnutí se ve svém programu zavazuje, že nebude zvyšovat daně.

 

Další bod cílí na efektivní a hospodárné fungování státu. V posledním bodu se ANO zaměřuje na investice do České republiky.

 

Co dalšího nabídne hnutí ANO svým voličům? Bude vedení ANO reagovat na obvinění svého předsedy Andreje Babiše? Odpovědi Martina Stropnického najdete v on-line chatu.

On-line rozhovor

 

Martin Stropnický se kromě politiky věnuje herectví, psaní i režírování. V říjnu 2013 byl za hnutí ANO zvolen poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Od ledna 2014 zastává post ministra obrany.

 

 

V minulosti působil jako velvyslanec ČR v Portugalsku, Itálii a Vatikánu. V roce 1998 zastával post ministra kultury ve vládě Josefa Tošovského.

klma TN.cz