ČSSD

Proč šel do politiky a proč volit ČSSD? Odpovídal Jan Hamáček!

Proč šel do politiky a proč volit ČSSD? Odpovídal Jan Hamáček!
Zdroj: Profimedia

Dalším hostem předvolebních rozhovorů na webu TN.cz byl předseda Sněmovny a místopředseda ČSSD Jan Hamáček. Zastupuje stranu, která si klade za cíle zvýšení minimální mzdy či podporování rodin s dětmi. Jak toho chce ale dosáhnout a proč by ji měli lidé volit?

Týden před volbami má podle exkluzivního průzkumu, který pro TV Nova vypracovala agentura STEM, jasně navrch hnutí ANO. Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) se ale nevzdává bez boje a je přesvědčená, že i ona má voličům co nabídnout.

Program letošních voleb je tak pro ČSSD jasný. Strana si klade za cíl pomoci seniorům i rodinám, chtějí také zvýšit minimální mzdu. "V navyšování minimální mzdy ale chceme pokračovat, a to až na 16 tisíc korun. Jde podle nás o jeden ze způsobů, jak vyvinout tlak na podnikatele, aby mzdy zvyšovali," uvedl Jan Hamáček na chatu.

Předseda Sněmovny se ale rozepsal také o aktuálních otázkách - třeba těžbě lithia nebo přesunu výroby Škoda Auto z Česka do zahraničí. Vyjádřil se také k zavedení eura: "Považujeme to za reálné ve chvíli, kdy to pro Českou republiku bude hospodářsky i sociálně výhodné."

Hamáček se také svěřil, proč vstoupil do politiky. "Abych mohl ovlivňovat podmínky, ve kterých žijeme. Názorově mi v tomto byla nejblíže právě sociální demokracie, která vždy usilovala o takovou zemi, v níž chtějí lidé žít a vychovávat děti, v níž se cítí bezpečně a která je proti rozdělování společnosti," sdělil.

A proč by lidé měli podle Hamáčka ČSSD volit? "Pokud chcete, aby se zvyšovaly platy a důchody, aby bylo kvalitní zdravotnictví dostupné všem a stejně tak školství, bez ohledu na stav peněženky, pak je podle mě jedinou volbou jenom ČSSD," prohlásil Hamáček.

Související obsah

Jan Hamáček pochází z Mladé Boleslavi, kde vychodil základní školu i gymnázium. Na Filozofické fakultě UK studoval překladatelství a tlumočnictví, studia ale nedokončil.

Svou politickou kariéru začal jako člen Mladých sociálních demokratů, v letech 2005 - 2006 byl poradcem předsedy vlády ČR pro zahraniční politiku a od roku 2013 je předsedou Sněmovny.

lud/epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz