Publikováno 27. 8. 2017
Předvolební průzkum

Sněmovní volby by nyní vyhrálo ANO, Okamura dotahuje lidovce

Volby
Zdroj: Mediafax
Ilustrační snímek

Podle nejnovějšího předvolebního modelu agentury Median by volby do Poslanecké sněmovny nyní vyhrálo hnutí ANO s necelými 27 procenty hlasů. Druhá je sociální demokracie, třetí komunisté.

"Účast u hypotetických voleb do Poslanecké sněmovny v současnosti avizuje 64 % respondentů. Ochota k účasti od července stoupla (tehdy 59 %), což lze přisuzovat mimo jiné počátku volebních kampaní a blížícímu se termínu voleb," tvrdí výzkumníci z Medianu.

 

Ochota volit je přitom mnohem vyšší u starších lidí a u lidí s vyšším vzděláním. Výzkumu se účastnilo 1043 respondentů starších 18 let. Výzkumníci většinu odpovědí (60 procent) nasbírali ještě předtím, než policie oznámila, že požaduje vydání Andreje Babiše kvůli dotaci pro farmu Čapí hnízdo. Je tedy možné, že napříště podpora hnutí ještě klesne.Ve výzkumu skončila na druhém místě ČSSD (14,5 procenta), třetí jsou komunisti se třinácti a čtvrtá ODS s deseti procenty hlasů. Do Sněmovny by se dostala ještě TOP09 (9 procent), lidovci (6,5 procenta) a SPD Tomia Okamury (6 procent). Piráti a Starostové jsou na 3,5 procentech, Zelení mají podporu dvou procent voličů.

 

pez TN.cz