Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.6. 2017 08:18
Varování Bílého domu

Sýrie chystá další chemický útok, varují USA! "Zaplatíte," hrozí

Chemický útok ve městě Khan Sheikhoun v Idlíbu v Sýrii
Zdroj: Twitter
Následky chemického útoku v syrském městě Chán Šajchún

Syrský prezident Asad připravuje další chemický útok. V oficiálním prohlášení to uvedl Bílý dům. Americký prezident zároveň naznačil případnou odvetu, když varoval, že Sýrie útok provede jen "za vysokou cenu".

Útok podobný tomu dubnovému v Chán Šajchúnu údajně chystá režim prezidenta Bašára Asada. "Spojené státy zaznamenaly potenciální přípravy dalšího chemického útoku, který by vyústil v masovou vraždu civilistů, včetně nevinných dětí," citoval Bílý dům portál CNN.

 

Aktivity v oblasti se podle USA podobají těm před zmíněným útokem v Chán Šajchúnu, při kterém 4. dubna zemřelo přes 80 lidí a stovky dalších utrpěly zranění. Na sociálních sítích se tehdy objevila videa, která ukazovala děti lapající po dechu a s pěnou u pusy.

 

 

Washington zároveň Asada varoval, že za další chemický útok "zaplatí vysokou cenu". Po atentátu v Chán Šajchúnu v provincii Idlib zaútočily USA na leteckou základnu na západě Sýrie. Akci nařídil prezident Donald Trump, podle syrských úřadů zemřelo 16 lidí.

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

27.6. | 09:24 homer00
23
americký SVINĚ si zase hledaji záminku k agresi jako vždy
27.6. | 21:08 Jaroslav Pavelka
2
USA pripravuji zase chemicky utok s jeho ditetem IS , proto dopredu hlasi, ze ...
27.6. | 21:08 Jaroslav Pavelka
2
Náhlasit nevhodný komentář
USA pripravuji zase chemicky utok s jeho ditetem IS , proto dopredu hlasi, ze utok pripravuje Asad to je ta propaganda prevzata od tvurce takovychto demagogii nacistickeho Gebelse to by musel byt Asad padlej na hlavu !!!!!
27.6. | 11:59 truthwillprevail
10
Náhlasit nevhodný komentář
Já myslím, že je čas aby Rusko ukázalo, že své spojence bude chránit. Útok na spojence je jako útok na Rusko, tak to bere USA a tak by to mělo Rusko brát taky. Poslal bych tam ponorky, lodě aby Američané viděli, že si nemohou dovolit všechno.
27.6. | 11:55 truthwillprevail
15
Náhlasit nevhodný komentář
Američané prodlužují válku v Sýrii, podporují teroristy a to i ty neumírněné. Utočí na vládní vojáky a techniku bez mandátu. Porušují mezinárodní právo a nikomu to nevadí. O tom slavné média pište.
27.6. | 11:50 truthwillprevail
12
Náhlasit nevhodný komentář
Takovému bludu mohou věřit jen američtí hnusáci. Chemické útoky Asadovi jen ublíží, naopak opozici pomůže. Takže trochu přemýšlejte a nešiřte americkou propagandu.
27.6. | 11:47 truthwillprevail
14
Náhlasit nevhodný komentář
Jinak řečeno, Američané chystají ve spolupráci s teroristy chemický útok, který přičtou opět Asadovi. Asad v Sýrii drží opratě i přes velkou podporu teroristů ze strany USA a spojenců, proč by měl používat chemické zbraně na civilisty. Už se proberte. Amerika za své zločiny zaplatí.
27.6. | 10:21 sronin
15
Náhlasit nevhodný komentář
tak tomu je schopen uvěřit snad jen tupý konzument hamburgerů ...
27.6. | 10:07 Benito Juarez
14
Náhlasit nevhodný komentář
Tak US propaganda se snad poučila a ty záběry ze syrského vládního chemického útoku budou trochu realističtější.☺☻
27.6. | 09:24 homer00
23
Náhlasit nevhodný komentář
americký SVINĚ si zase hledaji záminku k agresi jako vždy