Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 12. 2015
rizikové zboží

TEST: Pyrotechnika z tržnice vás klidně zabije. Koupíte ji snadno

Zdroj: TV Nova

Na tržnicích se prodává životu nebezpečná pyrotechnika. Štáb TV Nova vyrazil na kontrolu se skrytou kamerou a nakoupil výbušniny, které mají podle pyrotechnika sílu jako ruční granáty. Jejich držení by měla policie stíhat za nedovolené ozbrojování. Trhovci je ale mají vystavené přímo v regálech a prodávají každému bez ohledu na věk.

Tržnice v Hatích má pověst dobře zásobeného muničního skladu. Před lety kvůli pyrotechnice vyhořela a dodnes jakoby tady neplatily zákony. Figurant TV Nova měl za pár minut v kapse nálož, která dokáže člověka roztrhat na kusy. Trhovec ji měl vystavenou přímo na pultu.

 

Petardy jsou tak velké a těžké, že vypadají na první pohled jako nefunkční atrapy. Nakoupené zboží proto zkontroloval zkušený pyrotechnik. "Kdyby mi to bouchlo v ruce, tak by mě to zabilo. Je to nebezpečný výrobek, který by se neměl nikde objevit," zní jednoznačný závěr pyrotechnika Romana Pawlase.

 

 

Smrtelně nebezpečná je podle pyrotechnika i menší nálož, kterou trhovci bez obav prodávají. "Kdyby to teď vybuchlo, tak mi to utrhne ruku a obličej a měl bych vnitřní poranění. Nepřežil bych to," hodnotí další menší nálož.

 

Od prodejce ve stánku figurant žádné varování neslyšel, přestože vysloveně uváděl, že pyrotechniku nakupuje pro svého syna.

 

 

Paradoxní na celé situaci je fakt, že trhovci Hatích už předloni štábu prodali petardu, která bez problémů roztrhala plechovou troubu. A stejní trhovci prodávají v Hatích i letos - jen výbušniny mají pořád silnější.

tn.cz / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

14.12. | 08:18 bozemis
7
když koupím dělbuch korzár( velikost tužkové baterie ) a strčím to do flašky ...
13.12. | 23:40 pichav
-5
VSEMOHOUCI SE UZ TESI AZ BUDE O SILVESTRA DELAT SELEKCI !!!! A BUDE O MNOHO ...
14.12. | 17:48 tonny44
0
Náhlasit nevhodný komentář
K čemu je dobrý dělat petardama bordel...Komu to prospěje??? Soused mi takhle odpálil petardu pod nohama a během 10 minut ho vezla záchranka, jak jsem ho zvalchoval, debbila. Teď čekám, co benga...
14.12. | 16:37 Vlado Vangorík
2
Náhlasit nevhodný komentář
Keď som bol s deťmi na výlete v lese,tak som ich učil,že konzervu nesmú nechať v lese,lebo zajačik by si porezal labku,ale keby videli,čo ste zanechali vy po vašej demonstraci s lednicí,tak neviem čo by som by som im mal povedať.Alebo ste to po sebe uklidili?
14.12. | 14:26 leonny
1
Náhlasit nevhodný komentář
vechtr-z-protivina máte pravdu, kdyby to bylo zavedené i v ČR měli by míň starosti. V Německu přes rok nikde petardy neprodávají až před vánocemi a ve speciálních prodejnách. V ČR by mohli něco nahoře dělat pro lidi. Kdyby byli zákony v ČR takové jako v Německu, jak by se začalo poslouchat.
14.12. | 08:18 bozemis
7
Náhlasit nevhodný komentář
když koupím dělbuch korzár( velikost tužkové baterie ) a strčím to do flašky tak se taky roztrhne- nova hlavně ukazuje návod jak to dělat. Jenom redaktoři od Novy, přepitý a zdrogovaní jedinci to někam strčí ( doufám že ne do zadní části těla. Magoři od Novy veřejně ukazují jak se to má dělat.!!!!
14.12. | 08:17 ceralka
3
Náhlasit nevhodný komentář
PICHAV-ty budeš první,protože větší trotl už neexistuje...
14.12. | 07:58 Milan Brejcha
2
Náhlasit nevhodný komentář
Když musí lidi na konci roku něčím výjmečným bouchnout, tak ať jim to urazí třeba obě ruce !!!
14.12. | 07:13 vechtr-z-protivina
5
Náhlasit nevhodný komentář
Divím se,že se to nezakáže obecně a basta.Kdo je zvědavý na nějaké kanonády ožralých tupců.Jeden obecní ohňostroj vedený zkušenými pyrotechniky a jinak by to nikdo nepovolaná nesměl provozovat.V Německu se pyrotechnika smí prodávat jenasi týden před Silvestrem a ještě pouze ve speciálních odděleních
14.12. | 06:59 alois223
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Název výrobků a přesné místomkde koupit prosím, aby jsem se mohl obloukem vyhnout samozřejmě. Nenapadá mě důvod, proč bychntu petardu držel v ruce jako pyrotechnik z tv nova.
14.12. | 06:52 alois223
1
Náhlasit nevhodný komentář
Místo testu co udělá voda při mínus 15 stupních, kají udělat test co udělá tato jálož v ruce figuranta ze švábu tv nova.
13.12. | 23:40 pichav
-5
Náhlasit nevhodný komentář
VSEMOHOUCI SE UZ TESI AZ BUDE O SILVESTRA DELAT SELEKCI !!!! A BUDE O MNOHO TROTLU MIN !!!