Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.2. 2016 15:54
anketa PROMLUVIL O VÝKUPNÉM

TOP 09 chce Zemanovu hlavu! "Když neskončí, zažalujeme ho!"

Miloš Zeman - 2
Zdroj: Profimedia
Měl by Miloš Zeman skončit jako prezident Česka? Ilustrační foto

Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek vyzval prezidenta Miloš Zemana k rezignaci. Prezident je terčem kritiky kvůli potvrzení informace o výkupném pro únosce českých dívek Hanky a Tonči.

Za neomluvitelná, nešťastná nebo nebezpečná označili dnes vládní i opoziční politici vyjádření prezidenta Miloše Zemana, který potvrdil, že Česko zaplatilo výkupné za unesené Češky v Pákistánu. Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vyjádření v oblasti národní bezpečnosti nikomu a ničemu nepomůže. Podle prvního místopředsedy TOP 09 Marka Ženíška by měl prezident odstoupit, v opačném případě na něj chce podat ústavní žalobu.

 

Prezident Zeman se hájil tím, že pouze citoval informace dostupné z veřejných zdrojů.

 

Anketa

Měl by prezident Miloš Zeman rezignovat na svou funkci?

Hlasovalo 11271 lidí.

 

Zeman informaci o výkupném za Hanu Humpálovou a Antonii Chrásteckou, které byly uneseny v Pákistánu, potvrdil dnes při setkání s občany Kornatic na Rokycansku. "Pokud vím tak 150 (milionů korun), ale záleží na tom, podle jakého kurzu to počítáte, což ale samozřejmě není podstatné," řekl Zeman na otázku, co říká na informace týdeníku Respekt, že Česko zaplatilo za unesené 145 milionů korun.

 

 

"Zastávám zásadu, že politici by měli problémy řešit, ne je komentovat způsobem, který v oblasti národní bezpečnosti nikomu a ničemu nepomůže," napsal Sobotka ČTK v reakci na Zemanova slova.

 

Místopředseda TOP 09 Ženíšek si myslí, že by Zeman měl odstoupit. Pokud tak neučiní, chce na Zemana podat ústavní žalobu pro velezradu, na kterou už začíná sbírat podpisy. "Prezident rozjíždí další kolo reality show, kde hrají hlavní roli informace, které mají zůstat tajné. Podle mého názoru naprosto záměrně ohrožuje bezpečnost ČR," řekl novinářům.

 

Podle předsedy ODS Petra Fialy jsou Zemanova slova děsivá a neomluvitelná. Prezident může povzbudit k únosům českých občanů. "To je zoufalá situace, která by měla děsit každého občana, není možné, aby odpovědní ústavní činitelé zveřejňovali informace, které jsou v každé zemi tajné," řekl Fiala novinářům ve Sněmovně.

 

 

Zeman podle Fialy stejně jako vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) selhává v zahraničněpolitických a bezpečnostních otázkách. Demokraticky zvolení politici by podle něj měli disponovat určitou inteligencí a unést odpovědnost. "Jestli této odpovědnosti někdo není schopen dostát, nemá v této funkci co dělat," řekl.

 

Vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek považuje situace, když politici komentují utajované informace, za nestandardní a nešťastné. Již ve středu prohlásil, že informace týdeníku Respekt o výkupném není správná. "Já trvám na tom, co jsem řekl, je to pravda, a víc to komentovat nebudu," řekl dnes.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zeman, sprosťárny a Dana Morávková

Kate Zemanová slaví narozeniny! Kolik je této divošce?

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

10.2. | 15:53 lada48
76
Ještě větší hňupové než jsme vůbec tušili. On to propálil někdo ze Sobotkova ...
10.2. | 15:58 lopata krocan
-49
Prasečí hlava by měla rezignovat a měli by tam dohodit toho spícího senilního ...
10.4. | 11:59 Joko
2
Náhlasit nevhodný komentář
Já chci (a nejsem sám jsou nás milióny) tu škodlivou saň TOPkur... a hlavně její hlavu URAZIT mačetou a to bez soudu a bez narkózy ,ať si to užije !!!
6.3. | 18:31 Jan Novák
6
Náhlasit nevhodný komentář
Rezignovat ba měl pan Ženíšek, protože zjevně netuší co to je demokracie. Ostatně TOP ani tak nevadí výroky pana prezidenta jako pan prezident sám. On jim totiž umí hezky šlapat na paty a oni na něho nemají. Pane Ženíšku odejděte a tu bandu, která si říká TOP vezměte sebou, pozor, včetně Kalouska.
11.2. | 21:19 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-6
Náhlasit nevhodný komentář
11.2. | 21:07 satanastatanas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, dělá mně nesmírnou radost, že tady primitivní tupá pič@, jako ty už může akorát pičovat, kvičet, hýkat a dělat ze sebe čuráka.
11.2. | 21:07 satanastatanas
4
Náhlasit nevhodný komentář
Kdepak drzko, znakem te vasi "Demokratury" , vyvesnim stitem jsi ty.-Picovani, kviceni a hykot opravdu nejsou "Demokracie"..Dopln si vzdelani, zamysli se sam nad sebou a pak skol jine..Mam dojem ze jsi zte cesty sesel a bloudis nekde v dzungli zblbliku..Samozrejme ...
11.2. | 20:39 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-4
Náhlasit nevhodný komentář
11.2. | 20:32 satanastatanas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, mám radost, že vy bolševický rudý vši můžete akorát tak pičovat, kvičet a hýkat na netu a to je tak všechno co můžete. Dějiny jdou jinou cestou a vy můžete s otevřenou tlamou pouze zírat. A to mi dělá obrovskou radost.
11.2. | 20:38 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
11.2. | 20:32 satanastatanas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, znakem demokracie je už to, že tady můžeš blej ty tvoje primitivismy. Dělá mně nesmírnou radost, že tady primitivní tupá pič@, jako ty už může akorát pičovat, kvičet, hýkat a dělat ze sebe čuráka.
11.2. | 20:32 satanastatanas
4
Náhlasit nevhodný komentář
nojo, drzko, v demokraticke mozna...proto je treba Putin tak obliben, a nejen doma...tu vasi "demokraturu" uz odhalil K.Kryl...bylo treba ho odstranit? Copak tohle delaj Demokrati? Copak Demokrati maji cenzory? Copak Demokrati nesnasi kritiku?
11.2. | 20:17 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
11.2. | 19:59 satanastatanas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, kdepak, v demokratická spolecnost ma takove politiky jake si zvolí, TheBille
11.2. | 19:59 satanastatanas
2
Náhlasit nevhodný komentář
NO, co chces? Ve svete ,zbavenem idealu uz vladnou jedine prisery..To je ten tvuj "Ocean Demokracie" nebo jak tomu rikas....Posledni prezident za ktereho se Cesi nemuseli stydet byl Husak...Kazda spolecnost ma takove politiky jake si zaslouzi..
11.2. | 19:29 uz-nerejeme-drzkou-v-zemi
-3
Náhlasit nevhodný komentář
11.2. | 19:17 satanastatanas: Plesnivá smradlavá držko Trósilova, a že jsem si toho nevšiml? Jeho pravomoci končí u kladení věnců a jinak může akorát pičováním, kvikotem a hýkáním rozeštvávat společnost. To je ale asi tak všechno, co může a zmůže, TheBille