Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2017
oblíbená destinace

Turistů míří do Česka čím dál víc! Které místo mají u nás nejraději?

Turisté v Praze
Zdroj: Mediafax
Česko je mezi turisty oblíbené (ilustrační foto)

Na dovolenou do Česka míří stále více lidí. Roste také počet Čechů, kteří své volno stráví putováním po vlasti. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Počet hostů v hotelích, penzionech a kempech v Česku stále roste. "Hostů k nám přijelo 5,2 miliónu, o 14 % více než před rokem. Mířili hlavně do Karlovarského kraje. Celkově strávili v hotelích, penzionech a dalších zařízeních 13,1 miliónu nocí. To je o bezmála 13 % víc než v loňském druhém kvartálu," upřesňuje Pavel Vančura, vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu ČSÚ.

 

Nejčastěji k ubytování volili hotely, na druhém místě skončily kempy a ubytovny, nejméně často se pak ubytovávali v penzionech. Nejvíce lidé nocovali v Praze, většinou se ale jednalo o zahraniční turisty. Čeští turisté tráví nejvíce nocí na jižní Moravě a v jižních Čechách.

 

Nejvíc zahraničních hostů k nám přijelo z Německa. "Německých turistů meziročně přibylo o 13 % na 543 tisíc. Kromě toho výrazně vzrostl zájem o Českou republiku ze strany hostů z Číny a Ruska, a to o více než polovinu. Číňanů k nám ve druhém čtvrtletí přijelo 147 tisíc a Rusů 142 tisíc," uvádí předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová.

 

 

Němci tvořili v Česku necelou pětinu zahraničních turistů, druzí se umístili Slováci a třetí nejpočetnější skupinou byli turisté ze Spojených států. Výrazně také vzrostl zájem o Česko z řad turistů ze Španělska, Tchaj-wanu nebo Indie.

 

Meziročně se zvýšil i počet turistů, kteří zavítají do českých lázní. Ve druhém čtvrtletí letošního roku jich sem přijelo 233 tisíc, a to zejména vlivem zahraničních turistů. Těch sem zavítalo o více než 35 % víc než v prvním čtvrtletí.

mom TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

9.8. | 10:20 Roman Skala
5
Dve kunddy se hledaly az se nasly. Ted si pekne popovidaji.
9.8. | 09:35 Milos Trasimi
-2
No to vis ze jo.A nejen to.Rusové a Číňané zblízka chtějí poznat sve ...
9.8. | 21:48 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Je vám to známo vy nymandi?
9.8. | 21:48 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Turisté po pobytu a zkušenostmi s Cechy maji nejraději den odjezdu či odletu.
9.8. | 21:47 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Nemeth? Čechům je naprosto cizí a nepřijatelné slovo inteligence.
9.8. | 11:31 skeptikus
0
Náhlasit nevhodný komentář
..turisty zajímá jen Praha, něco málo zamíří do našich lázeňskejch center a v zimě do hor. Ostatní zapadlý prddele je nezajímaj..
9.8. | 11:30 Štefan Nemeth
0
Náhlasit nevhodný komentář
Milos Trasimi, romové nešíří choroby, romové pracují a vědí co je hygiena, to cigáni šíří a vždy budou, jelikož hygiena je u nich naprosto cizí slovo jako Honorificabilitudinitatibus či Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
9.8. | 11:29 skeptikus
0
Náhlasit nevhodný komentář
..v Praze už se česky nedomluvíte. Ale to je ještě v pořádku. Turisti přijedou, podívaj se, utratí prachy a zase vypadnou. Horší už to je s náplavama mimo centrum. Samej zasranej ukrouš, čobol, Rumun a covímjajakáještě verbež, která si myslí, že jí Praha patří..
9.8. | 10:20 Roman Skala
5
Náhlasit nevhodný komentář
Dve kunddy se hledaly az se nasly. Ted si pekne popovidaji.
9.8. | 09:37 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mimochodem.Neříká se Karlovým Varum male Rusko?
9.8. | 09:36 Milos Trasimi
0
Náhlasit nevhodný komentář
To vis bimbi.Češi za prachy jsou schopni prodat i duši ďáblu jak se stalo.
9.8. | 09:35 Milos Trasimi
-2
Náhlasit nevhodný komentář
No to vis ze jo.A nejen to.Rusové a Číňané zblízka chtějí poznat sve kolonie.Tak by me zajímalo.Sukaji Český s Číňany či Tchaj- wanci?A horečky dengue se nebojí? Doufám ze potom Češi nebudou tvrdit ze Romové šíři infekční choroby?