Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.2. 2016 21:09
Pořádný balík

V ČR je bourák s výkonem formule. Cena vyráží dech

Zdroj: TV Nova

Do Česka dorazilo teprve třetí a na dlouhou dobu zcela jistě poslední LaFerrari!! Unikátní vůz s parametry formule 1 je nejdražším autem v republice.

LaFerrari stojí skoro 35 milionů korun. Jen peníze ale k jeho získání nestačí. Musíte už vlastnit minimálně pět vozů stejné značky a být něčím výjimeční. Ve své garáži tak tohle žihadlo má třeba slavný fotbalista Lionel Messi.


Pod kapotou tohohle unikátního vozítka řehtá 963 italských hřebců. Dvanáctiválcový šestilitr vás po sešlápnutí plynového pedálu přišpendlí do sedaček. Z nuly na 300 kilometrů v hodině to LaFerrari umí za pouhých 15 vteřin!


Robert Pergl – nejnovější majitel LaFerrari v Česku, závodí za italskou značku už přes dvacet let. Na unikátní kousek čekal dva roky. Zatím se na něj ale chodí jen dívat."My jsme ho dostali minulý týden a zimní gumy na to nejsou, takže až v létě," vysvětluje Pergl. A když jsme u těch pneumatik: Jedna zadní stojí 50 tisíc korun, přední 25! Za dveře tohoto LaFerrari si pak můžete pořídit slušný byt v Praze. Stojí totiž bezmála tři miliony korun.


A spotřeba? Ta se kvůli žíznivému motoru pohybuje mezi 20 a 25 litry na sto ujetých kilometrů. A havarijní pojistka vyjde na 700 tisíc ročně, což je suma, kterou Čech s průměrným platem dá dohromady za dva roky.

pez, Jakub Bystrzycki TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

2.2. | 23:18 Robert Matula
4
V ČR už je průměrný plat skoro 30 000 měsíčně? Oni si vlastně politici přidali ...
3.2. | 09:28 roko-lanek
0
Na ten naš tankodrom mi stači felicie.
3.2. | 11:01 lopxer18
1
Náhlasit nevhodný komentář
pěkné auto ale,když už toto faro tak do Ameriky kde ty silnice nejsou jako pole v ČR a nebo Do Německa ale jestli má na auto tak bude mít i na nové tlumiče :D nechtěl bych ho ani zadarmo ! Stačí mě Superb, za ty prachy bych mohl mít bezstarostný život a ne auto pff.
3.2. | 09:28 roko-lanek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Na ten naš tankodrom mi stači felicie.
3.2. | 07:15 rexrothak
4
Náhlasit nevhodný komentář
Auto je to pěkný,klidně se za ním ohlídnu až kolem profrčí. A jinak pro ty průměrný se spolu zase uvidíme v MHD.
3.2. | 06:35 pater11
1
Náhlasit nevhodný komentář
Male pero, ale velke auto hiiiii.
3.2. | 06:29 linkstrem
1
Náhlasit nevhodný komentář
Když na to nejsou zimní pneu,tak to nechci!Radši zůstanu u oktávky!!!
3.2. | 05:50 vechtr-z-protivina
2
Náhlasit nevhodný komentář
Má li u něj uklízečka 50000Kč měsíčně, je to asi v pořádku, ale o tom bych silně pochyboval. Z vykořisťování druhých, z potu tváře a cizí dřiny si pak takovýhle syčák vyváží zadek v autě za 35 milionů. Asi tak!!!
3.2. | 05:48 vechtr-z-protivina
3
Náhlasit nevhodný komentář
A pokud by vše bylo křišťálově čisté, poté vyměřit daň rovnající se ceně vozu pro potřebné. Má li někdo na takovou zbytečnost, nechť podpoří naše invalidy, nemocné děti atd. A taky takovéhle týpky přinutit, aby dostatečně důstojně platili své zaměstnance.
3.2. | 05:45 vechtr-z-protivina
1
Náhlasit nevhodný komentář
Více než to auto, které je sice hezké, ale pro lidskou existenci absolutně zbytečné, by mne zajímalo, kde na to pán s vyčůraneckým kukučem vzal. Po této prezentaci by mělo následovat okamžité prověření příjmů a hloubková kontrola čistoty všech peněz.
2.2. | 23:18 Robert Matula
4
Náhlasit nevhodný komentář
V ČR už je průměrný plat skoro 30 000 měsíčně? Oni si vlastně politici přidali a důchodci dostali taky 40 korun! Tak to pak asi už vychází no...
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme