Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.2. 2016 21:09
Pořádný balík

V ČR je bourák s výkonem formule. Cena vyráží dech

Zdroj: TV Nova

Do Česka dorazilo teprve třetí a na dlouhou dobu zcela jistě poslední LaFerrari!! Unikátní vůz s parametry formule 1 je nejdražším autem v republice.

LaFerrari stojí skoro 35 milionů korun. Jen peníze ale k jeho získání nestačí. Musíte už vlastnit minimálně pět vozů stejné značky a být něčím výjimeční. Ve své garáži tak tohle žihadlo má třeba slavný fotbalista Lionel Messi.


Pod kapotou tohohle unikátního vozítka řehtá 963 italských hřebců. Dvanáctiválcový šestilitr vás po sešlápnutí plynového pedálu přišpendlí do sedaček. Z nuly na 300 kilometrů v hodině to LaFerrari umí za pouhých 15 vteřin!


Robert Pergl – nejnovější majitel LaFerrari v Česku, závodí za italskou značku už přes dvacet let. Na unikátní kousek čekal dva roky. Zatím se na něj ale chodí jen dívat."My jsme ho dostali minulý týden a zimní gumy na to nejsou, takže až v létě," vysvětluje Pergl. A když jsme u těch pneumatik: Jedna zadní stojí 50 tisíc korun, přední 25! Za dveře tohoto LaFerrari si pak můžete pořídit slušný byt v Praze. Stojí totiž bezmála tři miliony korun.


A spotřeba? Ta se kvůli žíznivému motoru pohybuje mezi 20 a 25 litry na sto ujetých kilometrů. A havarijní pojistka vyjde na 700 tisíc ročně, což je suma, kterou Čech s průměrným platem dá dohromady za dva roky.

pez, Jakub Bystrzycki TN.cz