Zahraničí

10 nejdražších aut na světě. První místo obsadila královská kára

10 nejdražších aut na světě. První místo obsadila královská kára
Zdroj: Profimedia

Byl zveřejněn seznam 10 nejdražších aut pro rok 2018. Jelikož mají velmi vysoké ceny, mohou si je dovolit pouze bohatí sběratelé, většina lidí se na tyto auta může jen dívat. V seznamu najdete jména značek jako je Lamborghini, Bugatti nebo Ferrari. Které auto obsadilo první místo?

Pokud jste milovníky drahých aut, je tento článek přesně pro vás. Deník Beautifullife.info zveřejnil seznam 10 nejdražších aut na světě pro rok 2018. Částky se pohybují od 2,7 milionů dolarů do 13 milionů dolarů (v přepočtu od 70 milionů do 370 milionů korun).

10. místo Bugatti Chiron

Cena automobilu začíná na 2,7 milionů dolarů (tedy přes 60 milionů korun). Podle výrobců je to nejrychlejší, nejluxusnější a nejsilnější vůz. Chiron může dosáhnout rychlosti 420 km/h, výkon motoru je 1 500 koní.

9. místo Pagani Huayra BC

Oproti Pagani Huayra, má tento vůz širší zadní trať, nové boční stěny a 6litrový motor o výkonu 800 koní, točivý moment 900 Nm. Jeho hmotnost je 1218 kg. Cena vozu se pohybuje kolem 2,8 milionů dolarů (přes 72 milionů korun). Vůz představuje technologické postupy výrobce a budoucnost aut. Auto dostalo název po prvním zákazníkovi Pagani Benny Caiolovi, ve jménu auta jsou jeho iniciály BC.

8. místo Ferrari Pininfarina Sergio

Vůz byl pojmenován po šéfovi slavného studia Pininfarina (značka italského designového domu). Vyrobeno bylo pouze šest vozů. Motor má objem 4,5 litru a výkon 562 koní. Interiér vozu nabízí například aerodynamické opěrky hlavy. Cena automobilu je 3 miliony dolarů (přes 77 milionů korun).

Související obsah

7. místo Aston Martin Valkyrie

Rychlostí může jet Aston až 400 km/h, jeho motor má 6,5 litru s výkonem 1 000 koní. Vůz by měl být v prodeji od roku 2019. Celkově na trh půjde 150 kusů a dalších 25 bude určeno pro závodní okruhy. Cena vozu je 3,2 milionů dolarů (přes 82 milionů korun).

6. místo Bugatti Veyron, limitovaná edice

Tento vůz patří podle odborníků mezi nejrychlejší automobily světa. Osmilitrový motor má výkon 1 200 koní. Koupit ho lidé mohou za 3,4 milionů dolarů (přes 87 milionů korun).

5. místo Lykan Hypersport

Tento vůz má vyrobené světlomety z 240 patnácti karátových diamantů. Dále má motor o výkonu 780 koní a může dosáhnout rychlostí až 240 km/h. Cena vozu je 3,4 milionů dolarů (přes 87 milionů korun).

4. místo McLaren P1 LM

Automobilu bude vyrobeno pouze pět kusů a jeho cena je 3,6 milionů dolarů (přes 90 milionů korun. Má vidlicový osmiválec s objemem 3,8 l a výkonem 1 000 koní.

3. místo Lamborghini Veneno Roadster

Na třetím místě se umístilo Lamborghini Veneno Roadster postaveno k 50. výročí od založení společnosti. Má 6,5 litrový motor s výkonem 740 koní. Může dosáhnout za 2,9 sekund rychlosti 60 km/h. Vyrobeno bylo pouze 9 kusů. Cena vozu je kolem 4,5 milionů dolarů (přes 116 milionů korun).

2. místo Koenigsegg CCXR Trevita

Nejdražší výrobní auto na světě, které je pokryto diamanty a jeho výkon je 1 000 koní. Přesněji má nastříkanou kapotu lakem zvaným Koenigsegg Proprietary Diamon Weave, za slunečních paprsků dochází k třpytivému efektu.

1. místo Rolls Royce

Králem nejdražších aut se stal Rolls Royce. Auto není nabízené na trhu, jelikož bylo vyrobeno pouze pro jednoho zákazníka. Automobil připomíná královský kočár, interiér je vyrobený ze dřeva a má také držáky na notebooky. V autě mohou cestovat pouze dva lidé. Má panoramatické střešní okno, takže si spolucestující může užívat za jízdy výhled na oblohu.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události