Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.9. 2015 09:31
mohutná exploze

EXPLOZE ve skladu v Poličce. Střechu to odpálilo desítky metrů!

Zdroj: TN.cz

Dnes ráno pvybuchl další sklad munice. Tentokrát v Bořinách u Poličky, kde jsou umístěny mezisklady munice určené k demontáži a zneškodnění. Podle svědků z místa stoupal více než stometrový plamen.

Výbuch nastal v půl osmé ráno a redakci TN.cz ho potvrdila řada svědků. Podle nich dosahoval bezprostředně po explozi sloup ohně do výšky až 100 metrů.

 

Výbuch byl tak silný, že odhodil střechu haly o velikosti 100 x 50 m na padesát metrů daleko. Kontejnery uskladněné v hale hasiči našli dokonce až 200 metrů daleko. Firma Poličské strojírny už potvrdila, že při explozi vybuchlo 320 tun střelného prachu.

 

Máte fotografie nebo video z místa výbuchu? Pošlete nám je na email zpravy@nova.cz. Děkujeme! 

 

Na místo se sjeli hasičské jednotky ze širokého okolí. Povoláno jich bylo osm. Na místě výbuchu byli lehce popáleni dva zaměstnanci. Další zranění nebo mrtví nejsou hlášeni. Informace potvrdila mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková a mluvčí svitavské policie Hana Kaizarová.

 

"Muselo to být dost silné. Oheň stoupal z doliny za lesem. Ten první silný plamen trval asi dvě tři minuty. Potom už z místa exploze vycházel asi hodinu černý dým," popsal událost TN.cz jeden z očitých svědků.

 

Požár hasiči dostali pod kontrolu v 8:23 hodin a zcela ho zlikvidovali v deset hodin dopoledne. Příčiny exploze na místě zjišťují vyšetřovatelé.

 

17

GALERIE: Výbuch ve strojírnách u Poličky

Zdroj: TN.cz

Exploze ve strojírnách u Poličky - 7

Hodnocení:

 

Podle prvotních informací mladší zraněný muž utrpěl lehké popáleniny na rukou a ošetřují ho lékaři na chirurgické ambulanci v Poličce. Starší muž, zhruba ve věku 65 let, má rovněž lehké popáleniny, do pěti procent povrchu těla, záchranáři jej odvezli na chirurgii v Litomyšli, řekla mluvčí záchranné služby Helena Škuligová.

 

Poličské strojírny byly založeny pod názvem První vojenská muniční továrna roku 1920. Původně se výroba orientovala především na produkci ručních granátů a dělostřeleckého střeliva.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

V roce 1958 se továrna stala pobočným závodem Adamovských strojíren Adamov a rozvinula se i strojírenská výroba, dnes produkuje pneumatické systémy a prvky a technologie pro měření a čerpání tekutin. V květnu 1992 se Poličské strojírny přeměnily na akciovou společnost, v současnosti je jediným akcionářem společnost STV Invest.

 

Mapa - EXPLOZE ve skladu v Poličce
Zdroj: tn.cz/ google Maps


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jako Paul Walker: Tenhle herec ale výbuch auta přežil

tn.cz / David Garkisch