Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 3. 2016
video testujeme

VELKÝ TEST INSTANTNÍ KÁVY: Jak se umístila ta vaše?

Zdroj: TN.cz

Kávu si jednou za čas dopřeje skoro každý. Spousta lidí volí kávu instantní a právě tu jsme se rozhodli tentokrát otestovat. Dá se svou kvalitou rozpustná káva srovnat s tou čerstvě namletou? A jsou všechny instantní kávy stejně chutné? I na to se vám pokusí odpovědět náš odborník Petr Stupka.

Na trhu je v tomto sortimentu poměrně velký výběr a nám se tak podařilo nashromáždit rovnou 21 produktů, které jsme následně předložili k otestování našemu odborníkovi. Do malých kalíšků jsme pomocí kávové odměrky nasypali vždy stejné množství kávy a Petr Stupka si jednotlivé vzorky vždy zaléval horkou, ale ne vroucí, vodou.

 

Měli jsme trochu obavy, jestli takový nápor kávy organismus Petra Stupky zvládne, on nakonec ale z většiny vzorků ochutnal jen dvě nebo tři kávové lžičky, a tak nakonec testování přežil bez újmy. Nejprve Stupka kontroloval vůni vzorků před zalitím, následně pak zkoumal, jak voní a chutnají zalité horkou vodou. Testování bylo tentokrát opravdu dlouhé, kulinář se k jednotlivým vzorkům i několikrát vracel, pečlivě si dělal poznámky a bodoval.

 

 

Sám Petr Stupka nám po otestování přiznal, že to nebylo vůbec jednoduché. Velké množství vzorků se totiž kulináři jevilo jako velmi podobných. Nakonec jsme se však po opětovném ochutnání několika káv dobrali výsledku. Hned tři kávy se umístily na chvostu našeho žebříčku. A možná budete překvapeni! Jedná se totiž o hojně kupované kávy Jacobs Krönung, Nescafé Gold a Tchibo Exclusive. "Ne, že by byly špatné, ale přece jenom je to takové to slabší kafe," popisuje Stupka.

 

Test - Pořadí testovaných instantních káv

 

Jako standardní průměr označil kulinář šest vzorků kávy. Patří sem Jihlavanka Standard, káva Yellow Eclipse Standard z Lidlu, Tchibo Gold, K-Classic Café Allegro z Kauflandu, instantní káva Gold z Billy a káva Tesco Value. "Je už na každém, jestli má raději tu kávu, která více voní nebo tu, která má silnější chuť," popisuje Stupka.

 

Další kategorií byly lehce nakyslé kávy. Sem náš odborník zařadil kávy Casa Blanca Gold, kávu Davidoff, Café Blend Gold, Carte Noire Classic a Bellarom Gold. "To jsou kávy, které jsou výborné, ale kyselejšího charakteru," popisuje skupinu Stupka. Jako více hořké kávy pak kulinář označil pro změnu Nescafé Classic, kávu Mövenpick, Clever Gold a Tesco Gold.

 

 

A blížíme se do finále! Na sdíleném 2. až 3. místě se umístily kávy Green Eclipse z Lidlu a Basic Red Melange z Albertu. A vítězem se stala káva ukrytá pod číslem 7, tedy Jacobs Velvet. "Má jednoznačně nejbohatší pěnu a krásnou vůni. Je hodně univerzální, a proto jsem jí zvolil jako vítěze," chválí Stupka. Ačkoliv žádnou z káv neoznačil kulinář Petr Stupka jako špatnou, určitě by milovníkům kávy radil poohlédnout se jinde. Čerstvé pražené kávě se dle Stupky žádná instantní nevyrovná.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SKANDÁL: Budou zakázány kávové kapsle. Až však zjistíte proč, budete souhlasit

VAROVÁNÍ: Existuje větší cukrová bomba než Coca Cola! Možná ji pijete denně!

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

15.3. | 07:39 maxfox
50
Každý člověk má jinou chuť a proto každému chutná něco jiného.Je třeba se ...
10.11. | 08:51 topka55
-1
Čekám ,kdy tento odborník na vše, otestuje dámské tampony...
19.11. | 22:11 Barbara Van
2
Náhlasit nevhodný komentář
Zajímavé je, že práve tá káva, čo vyhrala Jacobs Velvet, mi chutí ako kakavko a vlastne vďaka nej som prešla na zrnkovu kávu, ktorú si meliem tesne pred zaliatím. Lebo, keď som pila už 6 týchto káv z Jacobsky Velvet denne, zamyslela som sa, že kde je chyba... Teraz si kupujem len kvalitné kávy
10.11. | 08:51 topka55
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Čekám ,kdy tento odborník na vše, otestuje dámské tampony...
1.11. | 22:05 milan661
3
Náhlasit nevhodný komentář
Velvet je super a da se kobinovat z mlikem a i studeny je super ale moho by to byt levnesi co vi nato kdyz je kafe dobra kvalita tak ji zdrazime jako stadar to je to sami
30.10. | 00:16 Silvia Blahovská
4
Náhlasit nevhodný komentář
Velvet je najlepšia a kto o tom pochybuje, má smolu, samozrejme každému chutí niečo iné, ale aj tak je moja Velvet najlepšia :-)
24.10. | 13:36 Markéta Kostihová
6
Náhlasit nevhodný komentář
Miluju Velvetika :3 :)
18.10. | 19:59 johan36
2
Náhlasit nevhodný komentář
Ten Velvet...................no nevím.
15.3. | 19:04 romankalejluska
8
Náhlasit nevhodný komentář
hnusnější kafe než casablanku jsem nepila
15.3. | 11:54 maxfox
2
Náhlasit nevhodný komentář
Držka tu měl kladný komentář,proč je pryč ? Co to s námi hrajete za hru ?
15.3. | 09:38 amperek50
6
Náhlasit nevhodný komentář
Kulinar Stupka Ferda mravenec prace vseho druhu jen kdyz to neco hodi.Priste treba rozbor hov na
15.3. | 09:01 mezihra
16
Náhlasit nevhodný komentář
ten pan je odbornik a hodnotitel uplne vseho, z cehoz logicky vyplyva, se takovym hodnocenim neridit