Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.12. 2017 20:31
hlavní podezřelý

Velký zvrat! Exmanžel zavražděné Blanky z Jihlavy má být po smrti

Zdroj: TV Nova

Hlavním podezřelým z páteční brutální vraždy v Jihlavě, kde byla na ulici v autě zastřelena místní podnikatelka, je její bývalý manžel. A ten je pravděpodobně po smrti. Policisté našli tělo muže (63) v sobotu nad ránem na Chrudimsku. Jak zemřel a jestli jde skutečně o Jiřího D., který exmanželce dlouhodobě vyhrožoval, by měla potvrdit soudní pitva.

Po Jiřím D. (63) policie od pátku pátrala v souvislosti se smrtí Blanky (71) z Jihlavy. Ženu někdo zastřelil za bílého dne přímo v jejím autě a policie později označila za možného podezřelého právě exmanžela zavražděné ženy.

 

"Z prvotního prověřování vyplynulo, že ze spáchání tohoto závažného násilného trestného činu by mohl být podezřelý bývalý partner mrtvé ženy, se kterým měla tato žena v dřívější době neshody, kterými se v minulosti zabývala i Policie České republiky," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

 

Muž podnikatelku terorizoval dlouhé měsíce. Napjatý vztah mezi nimi měl vyvrcholit v pátek, kdy svým autem na ulici zablokoval to její a nejméně dvakrát na ni vystřelil. Po útoku z místa odjel, vyhnul se policejním zátarasům i pátracímu vrtulníku, vůz odstavil a nejspíš taxíkem se dostal až na Chrudimsko.

 

A právě tam policisté nad ránem našli tělo muže (63). S nejvyšší pravděpodobností jde přitom právě o Jiřího D. Nasvědčuje tomu mimo jiné i to, že hledaný muž po incidentu zmizel z dátabáze hledaných osob.

 

Podle informací televize Nova měl mrtvý u sebe střelnou zbraň. "Na místě jsme zasahovali, policie nás požádala o součinnost u nálezu těla bez známek života," potvrdila portálu TN.cz mluvčí hasičů Vendula Horáková. Jak ale muž zemřel, zůstává záhadou. Žádná viditelná smrtelná zranění totiž neměl a ani přivolaný lékař na místě nedokázal odhalit příčinu smrti. Je možné, že zkolaboval, nešťastně upadl nebo se otrávil. Nyní bude mít rozhodující slovo pitva, která oficiálně potvrdí totožnost  a důvod smrti zemřelého.

 

 

Právě okolí Medlešic, kde se našlo tělo mrtvého muže, se týkala i předchozí policejní výzva lidem, kteří by mohli vnést trochu světla do případu vraždy. "Výzva směřuje také k dalším řidičům, zejména vozidel taxislužby, kteří v pátek 15. prosince v odpoledních, večerních nebo nočních hodinách brali na Jihlavsku, Havlíčkobrodsku nebo Chrudimsku do svého vozidla staršího muže a vezli ho do Chrudimi, jejího okolí nebo do obce Medlešice a jejího okolí," sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

 

Vražda, která šokovala nejen obyvatele Jihlavy, se stala v pátek okolo druhé hodiny. Jednasedmdesátiletá žena zemřela na následky střelného zranění. "Po pachateli vraždy začali policisté okamžitě po činu intenzivně pátrat. Do pátrání jsme zapojili také vrtulník Letecké služby Policie České republiky," dodala Čírtková v sobotu dopoledne.

 

V souvislosti s vraždou pátrali policisté po červeném vozidle HYUNDAI IX 35 červené barvy s registrační značkou 5J6 4785. To se podařilo najít odstavené v sobotu odpoledne.

 

Motiv k vraždě bývalé ženy muž měl - společně dlouho podnikali a vlastnili několik firem. Jenže pak se nepohodli a dlouhá léta se hádali o peníze a majetek. "Na začátku prosince jí vyhrožoval a napadal nožem," řekl rodinný přítel.

David Pik/ Petr Brzek/ lud TN.cz