Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 1. 2018
Odvážný kousek

VIDEO: Muž bruslí na zamrzlém moři! Extrémy v USA trvají

Muž bruslí na zamrzlém moři
Zdroj: reprofoto youtube.com, Storyful
Muž se nebál vstoupit na zamrzlé moře v bruslích

Mrazy na severovýchodě Spojených států stále nepolevují. A zatímco někteří se těší jen pohledem na zamrzlé moře, další se rozhodli toho využít k netradičnímu, ale nebezpečnému počinu - na zamrzlé ploše bruslí.

Neuvěřitelný pohled se naskytl Peterovi a Sandře, kteří se procházeli po pláži Long Sands Beach v americkém Maine. "Byla obrovská zima, moc velká na to, abychom vůbec někam chodili. A na pláži někdo bruslil!" uvedla Sandra podle portálu Daily Mirror.

 

Teploty v oblasti se už celý týden pohybují kolem minus deseti stupňů Celsia a na některých místech dokonce u pobřeží zamrzlo moře. Právě toho využil muž, kterého dvojice potkala a natočila. Bruslit na tak nestabilní ploše je ale nesmírně nebezpečné.

 

 

Moře zamrzlo také v některých zálivech, především v Massachusetts. Na pláži Old Silver ve městě North Falmouth pořídil dron úžasné záběry oceánu, který pokrývá led a sníh i desítky metrů od břehu.

 

 

 

Spojené státy zasáhla v minulých dnech extrémně silná cyklóna, které se přezdívá "cyklónová bomba". Mrazivé počasí způsobuje v současnosti problémy stovce milionů Američanů. Kritická situace je kromě Massachusets také v Nové Anglii, Ohiu, Missouri nebo Pensylvánii.

epa TN.cz