Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 4. 2018
Požáry na Jičínsku

Vlak za sebou nechával ohnivou spoušť! Hořelo na pěti místech

Vlak. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Hned k pěti požárům u železniční trati vyjížděli hasiči během dvou hodin. Vždy hořel suchý travní porost v délce desítek metrů. Za ohnivou spoušť nemohl žhář, ale lokomotiva.

Kuriózní zásah za sebou mají hasiči na Jičínsku. V rozmezí dvou hodin vyjížděli k pěti podobným požárům, které měly společnou příčinu - jízdu lokomotivy. Vlak, který směřoval ze Sobotky do Lomnice nad Popelkou, zapaloval suchý travní porost kolem trati.

 

Poprvé vyjížděli hasiči k požáru u kolejí ve 13:18. Hořela suchá tráva v délce asi 50 metrů, oheň se podařilo rychle uhasit. "Další oznámení přišlo ve 14:43 z Kyjí u Jičína. Pár minut nato vyjížděly jednotky opět, tentokrát hořelo mezi zastávkami Libuň a Kněžnice," popsala mluvčí hasičů Martina Götzová.

 

Další požár, který lokomotiva způsobila, byl hlášen z Mladějova krátce před třetí odpoledne, hořelo v délce asi 100 metrů. "Ohnivá jízda vlaku však neskončila a jak pokračoval dál do Libereckého kraje, došlo k dalšímu zahoření," doplnila Götzová.

 

Mapa požárů kolem železniční trati
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

Požáry nenapáchaly žádné škody, ohniska byla malá a hasiči je vždy rychle zlikvidovali. Postupně k nim ale muselo vyjet nejméně osm různých hasičských jednotek - ať už profesionálních či dobrovolných.

 

 

Jak přesně požáry vznikly, hasiči zatím netuší. "Porost v okolí trati byl ale opravdu suchý, takže k zapálení stačily jiskry, které od lokomotivy odletovaly. Žádná viditelná závada vlaku ale nebyla," dodala mluvčí hasičů.

epa TN.cz
Reklama