Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 28.9. 2017 20:42
nehoda při opravě

Výbuch a požár na Masarykově univerzitě v Brně. Dva zranění

Zdroj: TV Nova

V areálu Masarykovy univerzity v Brně dnes došlo k výbuchu a požáru. Dva lidé jsou zraněni. Podle informací hasičů explodovala tlaková lahev v autě firmy, která zde prováděla opravu výměníkové stanice.

Štiplavý dým se v poledne začal valit z areálu školy na Žerotínovo náměstí. Pak následoval výbuch. Na místo vyrazili hasiči z krajského ředitelství a z požárních stanic v Lidické, z Lískovce a z areálu brněnského výstaviště.

 

Z neznámých důvodů začalo hořet auto firmy, která na dvoře rektorátu prováděla opravu výměníkové stanice. „Následně došlo k výbuchu, který poškodil i další zaparkované služební vozy v majetku univerzity,“ informovala univerzita na sociální síti.

 

 

Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška upřesnil, že v automobile byly dvě kyslíkové lahve a vybuchla jedna z nich. Vůz začal po výbuchu hořet a podle mluvčího se vzňalo i sousední auto. Obě vozidla už se hasičům podařilo uhasit. Podle Mikošky je poškozena část vnitrobloku, například okna nebo fasády i další automobily.

 

"Zraněni byli dva muži, oba velmi vážně. V kritickém stavu jsme oba pacienty transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno," řekla mluvčí jihomoravské záchranné služby Hedvika Kropáčková.
 

Požár na Masarykově univerzitě v Brně
Zdroj: Masarykova univerzita

 

Podle mluvčí univerzity Terezy Fojtové šlo o vůz firmy, která na budově opravuje výměníkovou stanici. "Firma, která opravu provádí, měla na dvoře rektorátu zaparkované auto, ve kterém měla svařovací techniku. Došlo k výbuchu lahve," uvedla mluvčí. Dodala, že jen díky tomu, že se neštěstí odehrálo v den státního svátku, nebyli v areálu univerzity skoro žádní lidé.

 

Příčinu výbuchu zjišťují jak policisté, tak vyšetřovatelé hasičů. "Budou zajištěny veškeré stopy a vše bude zadokumentováno," uvedla mluvčí jihomoravské policie Štěpánka Komárová. Více než 20 policistů na místě mimo jiné zabezpečuje vnější perimetr tak, aby nedošlo k dalším poraněním a aby veřejnost na místo výbuchu nevstupovala. Policisté také řídí dopravu.

 

"Hlídka pořádkové jednotky městské policie byla dnes při odpolední kontrole Brandlovy ulice přímým svědkem exploze automobilu převážejícího tlakovou lahev. Detonace poranila dvě osoby," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Doplnil, že hlídka přivolala záchrannou službu a strážníci po dobu zásahu hasičů odkláněli dopravu z okolí rektorátu.

TN.cz / ych