Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.2. 2016 16:30
antifa odhaluje

Odhalili identitu zakuklenců z demonstrace! Policisté to nebyli

Účastníci demostrace
Zdroj: antifa.cz

Nařčení některých protiislámských skupin a aktivistů, kteří považují maskované útočníky ze sobotních demonstrací v Praze za policisty-provokatéry, rychle bere za své. Několik chuligánů už identifikoval server antifa.cz. A ukazuje se, že proti "sluníčkářům" vytáhlo tvrdé jádro slávistických hooligans.

Anketa

Měla policie proti maskovaným neonacistům a hooligans zasáhnout bez pardonu a dříve?

Hlasovalo 1170 lidí.
Po sobotních protiislámských a naopak prouprchlických demonstracích se objevily zejména mezi antiislamisty konspirační teorie o tom, že přinejmenším jeden ze střetů obou táborů organizovali policejní provokatéři. Šlo o incident v Thunovské ulici.

 

Na místě se střetli demonstranti iniciativy Ne rasismu s početnou partou zakuklených mužů. Na místě bylo jen několik slabě chráněných a vyzbrojených policistů a zakuklenci se navíc plně podřizovali rozkazům muže v hnědé bundě. Právě ten vzbudil podezření, že je ve skutečnosti policistou a řídí jiné policisty v kuklách a civilním oblečení. Odpůrci islámu v tom viděli důkaz, že je policisté chtějí diskreditovat rvačkami a násilím.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

Už se však ukazuje, že tahle konspirační teorie je hodně vachrlatá. Server Antifa.cz, který má v malíku českou pravicovou scénu možná lépe než mnoho policejních specialistů, už začal postupně rozkrývat identitu maskovaných násilníků. "Většina útočníků byla v maskách. Ne ale všichni a ne každý maskovaný je skutečně nerozpoznatelný. V současné sobě stále probíhá identifikace dalších chuligánů, ale některé výsledky můžeme přinést už nyní," píše se na webu Antify.

 

 

Jako prvního Antifa odhalila Tadeáše Svobodu - člena slávistického Maisner Gangu. Jde o někdejšího aktivistu Autonomních socialistů a současného šéfa uskupení Pro-Vlast, které podle Antify shromažďuje celou řadu českých neonacistů, byť se podle serveru snaží tvářit demokraticky a vlastenecky. Svoboda byl snadno poznat - zamaskoval se totiž až později.

 

Účastníci demostrace
Zdroj: antifa.cz

 

Dalším mužem v bílé kukle a s taštičkou Puma přes rameno je podle aktivistů z Antify Jan "Karlos" Králík. Toho označuje server za vůdce slávistických chuligánů. Podle Antify jde o fotbalového výtržníka a aktivního neonacistu. Účastní se mnoha jejich akcí a před dvěma lety dokonce odjel pomáhat Pravému sektoru do Kyjeva. Je rovněž aktivní v uskupení Pro-Vlast.

 

Účastníci demonstrace - 2
Zdroj: antifa.cz

 

Třetím identifikovaným je David Litoš. Toho aktivisté Antify poznali snadno - než došlo k násilí, měl odkrytý obličej. Později si sice nasadil bílou kuklu, ale s tou se zase už minulosti pochlubil na Facebooku a dá se podle ní rozpoznat. I Litoš je skalní slávista. K fandům klubu Slávia patří i další trojice odhalených výtržníků - jsou jimi David Hudečka, Ondřej Šmejkal a Lukáš Vagner.

 

Účastníci demonstrace - 4
Zdroj: antifa.cz

 

"Z informací, které jsme představili, dost jasně vyplývá, že přestože se na demonstracích 6.2. 2016 sešla téměř celá česká chuligánská scéna (plus nějaké polské družby z Katowic a Wroclawi), prim dne hrála radikální část Tribuny Sever. Spekulace o tom, že šlo o policejní nebo policií řízenou provokaci, považujeme za nepravděpodobnou. Můžeme v tento moment říct, že tato samá skupina zaútočila i na autonomní centrum Klinika? Zatím ne. Ale mnoho věcí tomu nasvědčujem," píše Antifa na svých stránkách s tím, že bude v odhalování výtržníků ze soboty pokračovat. Celý příspěvek najdete ZDE.

 

Účastníci demonstrace - 6
Zdroj: antifa.cz

Účastníci demonstrace - 5
Zdroj: antifa.cz

Účastníci demonstrace - 7
Zdroj: antifa.cz

tn.cz / David Garkisch

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

8.2. | 16:40 Ritter Zbyněk
42
A proc vylezali z budovy vlastněnou ministersvem vnitra??? to tam sídlí ...
8.2. | 17:50 vlado-tepes
-9
Neni to pravda.vsecky v tom dome znam osobne.nejsou to mrdky, smazky, vegani. ...
28.5. | 18:26 overal
2
Náhlasit nevhodný komentář
Nic za své rozhodně nevzalo! Měli klíče od budovy ministerstva vnitra a poslouchali na slovo policistu v civilu! Obojí je na záběrech jasně a dobře vidět a okecat se to rozhodně nedá!!
20.5. | 22:24 jkazatel
-1
Náhlasit nevhodný komentář
In dubio pro reo. Není důkaz, není trest. Domněnky nepomohou u žádného soudu. Pouze důkazy. A ty nelze vyrobit dodatečně. Pokud se něco takového děje v zahraničí, jsou důkazy shromažďovány i zabavením noteboků, stejně jako dalších důkazů. Pro ty si policie dojde třeba veprostřed soudního procesu.
13.2. | 08:17 karl-z-bahnhofu
0
Náhlasit nevhodný komentář
Kukláči z 6.2.2016 ale již bez kukel jsou ZDE: http://aeronet.cz/news/vyzva-kuklaci-ze-sobotni-demonstrace-bez-maskovani-kdo-je-zna-ozvete-se-nam/
8.2. | 23:47 josefvyskoc
8
Náhlasit nevhodný komentář
ne to nebyli esenbaci, to byli jenom placeni praskaci...
8.2. | 22:45 Petr Szabo
-9
Náhlasit nevhodný komentář
Tohle se musi zastavit tvrde hned na zacatku.Jinak se tu postrilime mezi sebou.Demostracka je demostracka ale strilet z poplasne pistole ktera priste muze byt prava a hazet nekam zapalne granaty je proste spatne!!Policie selhala a basta fidli.
8.2. | 21:32 starman1
5
Náhlasit nevhodný komentář
Dobře, tak to jsou nějací slávističtí chuligání. V každém případě nemají nic společného s demonstranty proti islámu. Policie je měla hned zatknout už jen proto, že mají kukly na hlavě. Klidně to mohly být islámisti s mačetama. To by policie taky jen tak postávala ?
8.2. | 20:31 Jaroslav Novák
21
Náhlasit nevhodný komentář
Kdyby nebyli policajti v uniformě domluveni s těmi převlečenými "nácky", tak by k nim stáli čelem, protože od nich hrozila agrese a létaly flašky a kostky! Protože k nim stáli zády, byli s nima domluveni a nečekali napadení zezadu ! Instinktivně chránili kolegy ve službě! Chyba režie STB ...
8.2. | 20:26 Jaroslav Novák
13
Náhlasit nevhodný komentář
Verze "mainstreamu" i tn.cz má zásadní trhlinu: PROČ STÁLI POLICISTÉ ČELEM k pokojnějším levicovým demonstrantům, hájícím imigranty, když PROTIPRÁVNÍHO JEDNÁNÍ se dopouštěli "náckové" za zády, tím že používali maskování) a kteří byli agresivnější házeli lahve a dlažební kostky ...
8.2. | 20:20 Mara Šustai
12
Náhlasit nevhodný komentář
Neverte tomu lidi.fotky jsou upravene pres graficky program.tv nova a antifa lze.
8.2. | 19:16 Ritter Zbyněk
20
Náhlasit nevhodný komentář
Zajímavé, že všichni jsou maskovaní a jen jeden je odmaskován. asi to byl jediný policajt co se podobal nějakému haligens, velmi promyšlené je vidět, že tu akci opravdu někdo řídil a měl to promyšleno tzv. do puntíku.