Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.4. 2018 11:25
prezidentův spor

Zeman žaloval Bartíka za slova o rakovině, teď chce soud přerušit!

Svatopluk Bártík k Zemanovi
Zdroj: Profimedia

Miloš Zeman koncem loňského roku zažaloval Svatopluka Bartíka, po kterém chtěl omluvu a 5 milionů korun za jeho výrok. Brněnský zastupitel o prezidentovi v listopadu napsal, že má rakovinu a odmítá se léčit. Nyní však Zemanův advokát požádal soudce, aby projednávání případu přerušil.

Prezidentův právník Marek Nespala u Městského soudu v Brně zažádal o přerušení projednávání celého případu, informoval dnes server Aktuálně.cz. Advokát to zdůvodňuje tím, že prezident zároveň podal na Bartíka trestní oznámení.

 

Tím se podle Nespaly v současnosti zabývá policie. Následně se případ dostane k soudu. "Právě v trestním řízení bude otázka míry zavinění žalovaného předně řešena," uvedl pro Aktuálně.cz prezidentův právník Nespala.

 

Zeman podal v listopadu loňského roku na Bartíka žalobu na ochranu osobnosti. V případě pokračujícího civilního řízení by tak soudu musel předložit svoji lékařskou zprávu, aby dokázal, že brněnský zastupitel lhal. Zpráva však k Městskému soudu v Brně nikdy nedorazila.

 

 

K žalobě vyprovokoval Zemana Bartíkův listopadový status na facebooku. Zastupitel za hnutí Žít Brno v něm tvrdil, že prezident má rakovinu a odmítá se léčit. Údajně mu měli lékaři vystavit prognózu na 3 až 7 měsíců života. Odkud tyto informace má, však Bartík nikdy neuvedl. Hned následující den na něj Zeman podal žalobu.

 

Jak Miloš Zeman předváděl, že nemá problémy s mrkáním: 

jva TN.cz
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Reklama