Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 29. 3. 2016
Zvrat v kauze?

Znalec: Materiály proti Kramnému byly podvržené! Mám důkazy

Zdroj: TN.cz

Soudní znalec Radek Matlach přišel s šokujícím prohlášením. Pokud by se ukázalo, že má pravdu, mohlo by to znamenat obrat v procesu s Petrem Kramným. A zároveň by to byl i obří justiční skandál.

Materiály soudních znalců z Ostravy, které byly hlavním důkazem proti Petru Kramnému, byly zfalšovány. S tímto šokujícím prohlášením přišel soudní znalec Radek Matlach. Podle něj rozhodně není jisté, že Monika a Klárka zemřely po zásahu elektrickým proudem.

 

"Soudní znalci z Ostravy a Českých Budějovic tvrdili, že na kůži Moniky K. je jasně patrný výbled, který je právě charakteristický pro zásah elektrickým proudem. Na snímku, který byl pořízen ještě v Egyptě před pitvou, je ale jasně vidět, že tam nic takového není," říká jednoznačně Matlach.

 

Smrt elektrickým proudem ale podle Matlacha vylučují i další závěry, ke kterým došel. "Mikroskopický pohled na místo, kudy měl údajně proud do těla vstoupit, ukazuje rozšířené cévy napěchované krví. Ostravští znalci to prezentovali u hlavního líčení jako známku zásahu proudem. Vše je ale jinak. Dle odborné literatury je charakteristickým rysem průchodu elektrického proudu naopak silný stah cév s nepřítomností červených krvinek, jinak by typický výbled nevznikl. Přítomnost červených krvinek toto jasně vyvrací," upozorňuje soudní znalec.

 

Kauza Kramný - rozšířené cévy
Mikroskopický pohled na místo, kudy měl údajně proud do těla vstoupit.

 

Podle Matlacha neexistují žádné důkazy o působení elektrického proudu ani v preparátech, které byly odebrány ze srdeční tkáně. A co je podle soudního znalce mnohem horší, snímky, které měly dokázat, že srdce Moniky a Kláry poškodila elektřina, jsou zjevně zfalšované!

 

"Problém je hlavně ve fotografiích, které jsou ve spise vedeny jako klíčový důkaz. Já jsem už u hlavního líčení upozorňoval na příliš nápadnou shodu snímků vzorků srdeční tkáně matky a dcery. Za prvé: tři pruhy, které tam jsou vidět, by nebyly u dvou osob tak podobné. Za druhé: Vypadá to spíše jako mechanická vada, kterou způsobil nůž na krájení vzorků. Rozhodně taková podoba neodpovídá deformaci po zásahu proudem u dvou osob," tvrdí Matlach.

 

Kauza Kramný - srdce
Tato fotografie má dokazovat, že někdo manipuloval s důkazy.

 

Obhajoba Petra Kramného požádala na základě těchto informací experta na grafiku, aby dva snímky porovnal. Ten prý došel k šokujícímu závěru: "Jde o jeden jediný obrázek, který je prezentován jako nález u dvou rozdílných osob," říká Matlach. To je podle něj nehorázná manipulace s důkazním materiálem, za kterou by měl někdo nést trestní odpovědnost. Znalci obhajoby chtějí již několik měsíců udělat kontrolní rozbor tkání Moniky a Klárky. Přednosta ústavu soudního lékařství v Ostravě, který ve věci není přibraným soudním znalcem, jejich žádosti ale nevyhověl a nedoporučil poskytnutí nových řezů, což soudkyně plně akceptovala, tudíž ani krajský soud v Ostravě takové kontrolní vyšetření neumožnil.

 

 

Zásadní vliv na kvalitu pitvy může mít i to, že k ní v Česku došlo až delší dobu po úmrtí. "Změny, kterým byly tkáně vystaveny, spolu s předchozím odběrem některých orgánů nemohly zaručit jednoznačný výsledky pitvy provedené s odstupem času v ČR. Celkově jsem přesvědčen že jak posudek z Ostravy, tak revizní posudek z Českých Budějovic obsahují zásadní chyby," uzavírá Radek Matlach.

 

Redakce TN.cz oslovila jak soudní znalce z Ostravy, tak i soudní znalce z Českých Budějovic, aby se k informacím Radka Matlacha vyjádřili. Soudní znalec František Vorel z Českých Budějovic reagoval takto: "Obávám se, že na vaše otázky nemohu odpovědět, protože se mohou stát předmětem dalšího jednání u soudu."

 

Z Ostravy přišla podobná odpověď: "Vzhledem ke skutečnosti, že jsme s kolegy v dané věci vázáni mlčenlivostí (slib znalce), nemohu se a ani se nebudu k výrokům Dr Matlacha vyjadřovat," vzkázal Igor Dvořáček.

 

 

Pokud se ale ukáže, že má znalec Matlach pravdu a že se manipulovalo s důkazy, může to mít zásadní vliv na celý proces. Podle právníků to v krajním případě může vést i k osvobození Petra Kramného, ale i k trestnímu oznámení na soudní znalce, kteří s důkazy manipulovali.

 

S všemi těmito informacemi bude pracovat i obhájkyně Petra Kramného. Blíží se totiž další fáze procesu, která proběhne u vrchního soudu v Olomouci. Od prvoinstančního soudu odešel Kramný s trestem 28 let odnětí svobody. Proti rozsudku se ale odvolal. Dále ale zůstává ve vazbě.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zbil přítelkyni kvůli postu na Facebooku. Neuvěříte, kam ho soud místo do vězení poslal

Otec Paula Walkera se přidal k žalobě: Porsche může za synovu smrt!

vrl TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

29.3. | 07:56 suffa
41
Jo, tak jak to tvrdí Matlach - patlal, tak to bude určitě pravda.))) Už neví, ...
29.3. | 08:31 josefvyskoc
-32
to se dalo cekat...je jasne, ze podezreni na spiknuti proti kramnemu miri do ...
1.4. | 11:40 tirpits
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Včera večer v krimisprávách na Primě byl botox . No potěš koště .
31.3. | 06:51 bobule6
8
Náhlasit nevhodný komentář
louka, je mi jasné, že z tvé str.je "Byla to vražda" řekl Legerský." ironie, ale tím zase děláš ze sebe většího pitomce než si myslíš, že jsi. Jako první to řekli kriminalisté, že tobě se ten peroxid dostal až do mozkové kůry? Blondýny musí být na tebe hrdé, že jsi jedna z nich :-D
30.3. | 19:22 osecky
3
Náhlasit nevhodný komentář
Všechno jsou to jen spekulace. Věřím tomu, že Kramný je vrah.
30.3. | 15:51 pted
-4
Náhlasit nevhodný komentář
jusa zdamlová přestaň už hulit tu trávu Mudr Matlach není advokát , takže mu vyhazov nehrozí , fakt už nehul ztrácíš mozkové buňky
30.3. | 07:38 Jusa123
8
Náhlasit nevhodný komentář
Matlalovi jde o vyhození z adv.komory,tak nemá co ztratit a kdyby se toto povedlo jen by tím získal.Říká si risk nebo zisk,tonoucí se i stébla chytá a tady to platí i o Rejži,taky by jen získala,že by se jí podařilo o co jí tady šlo!!!
30.3. | 07:32 Jusa123
10
Náhlasit nevhodný komentář
Matlal NEMÁ CO ZTRATIT a kdyby se to povedlo jen získat!!!
30.3. | 06:04 bobule6
14
Náhlasit nevhodný komentář
Co ten šašek zase kokem sebe kopee. Kdyby to byl jen 1 jeho posudek, který neuměl před soudem obhájit, ale během necelého půlroku byly 3 takové posudky, to už je co říct a mezi kolegy je svou neschopností a úplatkářstvím znám.
30.3. | 04:09 nichts obernichts
6
Náhlasit nevhodný komentář
No nevim. Zde se Matlachovi uz ani nejedna o Kramneho, ale jeho VLASTNI krk - existenci. A proc by mel tolik riskovat ...?
29.3. | 23:46 yjy
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Nikdy jsem nevěřil, že to udělal..
29.3. | 23:02 schpacir
11
Náhlasit nevhodný komentář
To je ten Matlal co už zmatlal jeden posudek??