Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.8. 2014 21:16
Hazard se životem

Domácí porod v Beskydech: Matka už podruhé málem vykrvácela!

Zdroj: TV Nova

Pondělní domácí porod se stal pro ženu z obce Krásná u Frýdku-Místku bojem o život. Přestože dvaatřicetiletá rodička znala rizika spojená s domácím porodem, trvala na něm. Ženu nakonec museli do nemocnice transportovat vrtulníkem.

Domácí porod nebo porodnice? Dvaatřicetiletá žena za své rozhodnutí rodit doma málem zaplatila životem. Včera ráno na svět přivedla zdravé dítě, sama ale ztratila spoustu krve. "Jevila už známky šokového stavu. Následně byla žena za stálého monitoringu životních funkcí přepravena do frýdecko-místecké nemocnice," uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.
 

Neuvěřitelné je, že to samé se už jednou ženě stalo. Podle sousedů doma rodila už před dvěma lety. I tehdy ji odvážela záchranka. Vymluvit ženě další riskantní porod nedokázali příbuzní ani známí. O nemocnici nechtěla slyšet ani tentokrát.
 

Pouhý den po porodu už je žena opět doma. V nemocnici podepsala reverz. Proč žena riskovala svůj, i život dítěte jsem se nedozvěděli, nikdo nám totiž u nich doma neotevřel.
 


O přinejmenším diskutabilní domácí porod se už začala zajímat policie. Je pravděpodobné, že rodinu navštíví i sociálka, aby zjistila, jestli se dětem dostává dostatečné péče.

TV Nova / Veronika Šarajová / TN.cz TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.8. | 21:53 Anicka Krásková
8
Domácí porod je nesmysl, cílený bude asi drahý, až si madam zaplatí ten ...
5.8. | 23:51 skeptikus
-4
..co tady žvaníte? Nedělala nic nezákonného. Právem se jí dostalo pomoci tak, ...
15.11. | 19:17 Irena Beránková
0
Náhlasit nevhodný komentář
Skeptikus - máš pravdu - nárok na ošetření má každý - i taková husa nepoučitelná...2x měla štěstí, potřetí už ho mít nemusí...to je prostě přírodní výběr.
6.8. | 11:07 haha33
2
Náhlasit nevhodný komentář
nebojme se, ještě pár mrtvých dětí a ona se právní úprava objeví :-))
6.8. | 11:05 haha33
3
Náhlasit nevhodný komentář
skeptikus - špatně rozlišuješ, ano ona měla na péči nárok a a měla rodit v porodnici. Už jsem to psala uraz je úraz , mrtvice a infarkt je v podstatě kardio úraz. Tohle nebyl uraz- porod se plánuje 9 měsíců, navcíc směšovat hazdr se zdravím děcka- to by snad mělo být pravně upravené Dítě není auto, ...
6.8. | 11:01 haha33
3
Náhlasit nevhodný komentář
v TV říkali, že je to ta rodina co žije přirodně a zdravě. Potěš koště, takových šusů mezi námi žije, co ničí život sobě a dětem. Minimálně nenajde partnera a když tak zase podobného a hlupáci se množí aritmetickou řadou. Souhlasím s tím co řekl myslím ministr. Ano rozhodnout se matka může, ale ...
6.8. | 10:05 skeptikus
0
Náhlasit nevhodný komentář
6.8. | 09:56 skeptikus ..reakce na : 6.8. | 09:44 vechtr-z-protivina
6.8. | 09:56 skeptikus
-2
Náhlasit nevhodný komentář
..ne nedopustila. Nevěříš? Běž na policii podat trestní oznámení, uvidíš, jak se ti vysmějou. A pokud jde o ty domácí porody, tak jak by řekl klasik může se nám to nelíbit, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat..
6.8. | 09:45 Dana Zemková
4
Náhlasit nevhodný komentář
Riskovat v dnešní době život dítěte i svůj a ještě k tomu opakovaně? To mi nepřijde normální. A ano právem se jí dostalo pomoci, ale v nemocnici by ta pomoc byla nejspíš rychlejší a méně nákladná. A hlavně podstatně méně stresující pro ty co se určitě klepali hrůzou jestli to přežije.
6.8. | 08:44 skeptikus
0
Náhlasit nevhodný komentář
6.8. | 08:35 reypal ..to nic nemění na tom, že na lékařský zákrok má nárok. Mi se taky nemusí líbit, že se pečuje o řidiče nebo třeba sportovce, kteří se svou vinou někde rozmázli. Proto ale nebudu někde vyřvávat, že si to maj "zacálovat" a co že to vlastně chtějí za pomoc, když si to ...
6.8. | 08:35 reypal
2
Náhlasit nevhodný komentář
skeptikus//neudělala nic nezákonného,nicméně hazardovalan s vlastním zdravím a životem dítěte.Tak,že za riziko se platí.A za blbost taky.Něco nevychází jak má a pak se všichni zdravotníci můžete zbláznit. Obzvláště, pokud to nebyl u dotyčné 1. případ.Poprve je to zvědavost,po druhé debilita.
6.8. | 06:03 Radka Nováčková
1
Náhlasit nevhodný komentář
5.8. | 23:53 skeptikus - sám žvaníš. Plácáš pátý přes devátý..Přečti si pořádně článek a dej si čaj.