Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 8. 2017
Záhadná smrt

Zuzka po porodu objala syna a zemřela! Nikdo neví, co se stalo

Zuzka a Marek
Zdroj: facebook, pluska.sk
Zuzka a Marek se těšili na miminko

Měla to být velká radost, místo toho skončil pro Zuzku porod tragédií. Na syna se těšila celé měsíce, nakonec si ho ale užila jen několik minut. Krátce poté totiž maminka v prešovské nemocnici vykrvácela.

Osmadvacetiletá Slovenka neměla v těhotenství žádné zdravotní potíže. Naopak, jak se blížil termín porodu, zkrásněla, těšila se na syna a chystala pro něj dětský pokoj. Radost z příchodu potomka ale tatínkovi zakalila smutná zpráva - Zuzka v nemocnici zemřela.

 

O nešťastném příběhu píše slovenský portál Nový čas. Podle manžela a novopečeného tatínka Marka se o sebe Zuzka starala, aby byl zdravý i její syn. "Pravidelně chodila na prohlídky, příchod malého Marka na svět se ale trochu protáhl. Porod přirozenou cestou proběhl až osm dní po termínu," popsal Marek.

 

Zuzka začala rodit v pátek minulý týden - 28. července. "Ráno před porodem mi napsala esemesku. Tvrdila, že se nebojí a nemůže se dočkat, až Mareček přijde na svět," uvedl třicetiletý vdovec. Na další zprávu už ale Zuzka neodpověděla.

 

"Pak mi lékaři oznámili, že nastaly komplikace a mám se přijet na malého podívat. Tehdy jsem se dozvěděl, že se mi narodil syn," vyprávěl Marek. Podle zdravotních záznamů proběhl porod bez problémů, jen chlapečkovi museli pomoct vakuovým přístrojem.

 

 

 

"Potom je ve zprávě hodinová mezera. Zuzka v jednu rodila, mezitím jsou zprávy o měření životních funkcí, ty byly v pořádku. O hodinu později už je záznam, že silně krvácí," přiblížil Markův švagr Tomáš.

 

Rodina zatím ví jen to, že Zuzka vykrvácela a zemřela v půl třetí ráno. Děťátko viděla jen chvilku, když jí ho porodníci přiložili na tělo po porodu. "Synek ještě nebyl na světě a už ho nesmírně milovala. Je hrozné, že si ho nebude moct užít," uzavřel nešťastný Marek.

 

Vdovec už se obrátil na Úřad pro dohled nad zdravotní péčí. Případ vyšetřuje také policie. Nemocnice podle informací portálu čeká na výsledky pitvy a histologického vyšetření.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Můj porod? Prožila jsem klinickou smrt!
Jak se vyrovnat se smrtí blízkého? Rady pro dospělé i pro ty nejmenší

epa TN.cz