Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci - Srbsko, Chorvatsko - 2
dnes 05:55
Velký přehled

V Evropě loni žádalo o azyl 650 tisíc uprchlíků. Odtud chodí do ČR

V minulém roce požádalo v Evropě o azyl 650 tisíc lidí, uvedl tento týden Eurostat. Oproti letům, kdy vrcholila migrační krize, to znamená pokles téměř na polovinu! Statistici také prozradili, odkud nejčastěji migranti do Evropy přišli. V celoevropském měřítku vládne Sýrie, Češi ale přijali nejvíce žádostí o azyl od Ukrajinců.

Angela Merkelová - 5
21.03.
migrační krize

Merkelová o přijímání uprchlíků: Bylo to správné rozhodnutí

Rozhodnutí přijmout běžence bylo správné, podobná krizová situace se ale v budoucnu již nesmí opakovat. Ve Spolkovém sněmu to dnes prohlásila staronová německá kancléřka Angela Merkelová.

Převrácená uprchlická loď
14.03.
Aktuální čísla

Evropská komise prozradila, kolik do Evropy přišlo vloni migrantů

Evropská komise ve středu zveřejnila, kolik migrantů přišlo v uplynulém roce do Evropy. Pokud jde o ilegální překročení hranice, komise zaznamenává stálý pokles. V roce 2017 evropskou hranici nelegálně přešlo 205 tisíc lidí, což je méně, než před vypuknutím uprchlické krize! Přesto stále EU musí řešit statisíce žádostí o azyl.

Prásk.tv píše:

George Clooney a Amal Clooney
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Zadržení převaděči v Praze
aktualizováno 09.03.
nelegální migranti

V Praze chytili tři převaděče uprchlíků: Měli jich plnou dodávku

Policisté na Pražském okruhu zadrželi tři převaděče běženců. V dodávce vezli do Německa 22 uprchlíků z Iráku, Sýrie a Turecka. Detektivové mají informace, že přes Česko v minulosti nelegálně převezli zhruba 100 dalších lidí. Muži jsou ve vazbě. Hrozí jim až osm let vězení, sdělil dnes ČTK mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

U Plzně zadrželi dodávku plnou uprchlíků - 9
04.03.
11 běženců

U Brna chytli auto plné uprchlíků! Snažili se dostat do Německa

Místo ve vytouženém Německu skončily v Přijímacím zařízení pro cizince v Zastávce u Brna dvě rodiny z Iráku. Ty objevili policisté v autě na benzínové pumpě na dálnici D1 u Brna. Převážel je Iráčan, který v Německu legálně žije. Teď mu hrozí až dva roky v českém vězení.

Drogy zadržené v českém autobuse v Rakousku
19.02.
Policejní kontrola

Český autobus byl plný migrantů a konopí! Zastavili ho v Rakousku

Rakouská policie zastavila kvůli kontrole na jihu země český autobus. Uvnitř se skrývalo třináct migrantů z Nigérie, v zavazadlech objevili policisté také několik kilogramů konopí.

Uprchlíci u Plzně
aktualizováno 19.02.
Pašování lidí

V kamionech vezli řidiči 35 uprchlíků. Soudy rozhodly o vazbě

Soudy v Plzni a Tachově uvalily vazbu na čtyři cizince, kteří přes naše území převáželi do Německa ilegální migranty. Ve dvou kamionech bylo 35 lidí včetně 11 dětí. Policisté je zadrželi v noci z pátku na sobotu na dálnici D5.

Uprchlíci u Plzně
aktualizováno 18.02.
nelegální uprchlíci

Migrantům útěk na Západ nevyšel. 35 jich zavřeli do táborů v Česku

V neděli večer policisté z Plzeňska rozváželi do táborů pro uprchlíky běžence, které zadrželi v noci na sobotu. Řidiče dvou kamionů, ve kterých se ukrývalo 35 cizinců, včetně 11 dětí, už policie obvinila. Zítra bude soud rozhodovat o tom, zda skončí ve vazbě.

Uprchlíci u Plzně
aktualizováno 17.02.
nelegální migranti

V kamionech se tísnily desítky uprchlíků! Chytili je u Plzně

Desítky nelegálních migrantů objevili plzeňští policisté v pátek večer v návěsech dvou kamionů. Skrývali se mezi zbožím.

Ztracené životy u libyjských břehů - Ilustrační foto
02.02.
pátrání po přeživších

U Libye se převrátila loď s 90 migranty, 10 těl už vyplavilo moře

U libyjského pobřeží se převrátila loď plná migrantů, zachránili se jen tři lidé, dalších devadesát se pohřešuje, panují proto obavy, že se všichni utopili. Podle přeživších na lodi cestovali převážně Pákistánci, bylo tam také několik Libyjců.