Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záchrana uprchlíků - 1
aktualizováno 01.08.
Neziskovky zuří

Překvapení pro migranty: Italská loď je poprvé vrátila do Libye

Velmi nemile musela být překvapena skupina 108 migrantů. Ty z vod Středozemního moře zachránila v mezinárodních vodách italská loď Asso 28. Nevzala je ale do Itálie nebo jiné evropské země, jak migranti předpokládali, ale zamířila s nimi zpět do libyjského Tripolisu. Podle OSN tak mohla posádka porušit mezinárodní právo.

Andrej Babiš v Bruselu
aktualizováno 27.07.
Jednání politiků

Babiš v Rakousku řešil migraci i brexit. Zbyl ale i čas na kulturu

Premiér Andrej Babiš se dnes v rakouském Salcburku sešel se svými protějšky z Británie, Rakouska a Estonska. Absolvovali společné jednání i schůzky mezi čtyřma očima.

Migranti ve Španělsku - 2
26.07.
invaze migrantů

Stovky uprchlíků pronikly do EU! Útočily fekáliemi a vápnem

Ve čtvrtek časně ráno se pokusily stovky migrantů ze subsaharské Afriky dostat z Maroka do španělské enklávy Ceuta. Zhruba čtyřem stovkám z nich se to povedlo. Někteří z nich útočily na policisty fekáliemi a nehašeným vápnem, uvedla španělská agentura Europa Press.

Prásk.tv píše:

George Clooney a Amal Clooney
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Odmítnuté migranty Itálií a Maltou přijme Španělsko!
aktualizováno 24.07.
Ultimátum

Rozdělte si uprchlíky nebo zavřeme přístavy, vyhrožuje Itálie

Italský ministr zahraničí dal ostatním evropským zemím ultimátum ohledně přijímání migrantů. Do pěti týdnů od nich očekává, že přijdou s novou dohodou o jejich přerozdělení. Pokud to neudělají, chce zavřít italské přístavy. Česká republika přijímání nelegálních migrantů dlouhodobě odmítá.

Nizozemský minist zahraničí Stef Blok
19.07.
Jiná barva pleti

"V Praze by migranty zbili, žádní tam nejsou," šokoval ministr!

Nizozemský ministr zahraničí šokoval svými slovy o uprchlících ve východní Evropě. Na uzavřeném jednání prohlásil, že migranti jiné barvy pleti v Praze nebo Varšavě nejsou, protože by je místní zbili. Záznam ze setkání teď unikl do médií.

Uprchlíci - Andrej Babiš
aktualizováno 18.07.
pozvánka na schůzku

Promluvme si, milý Andreji! Itálie chce řešit s Babišem uprchlíky

Italský premiér Giuseppe Conte pozval Andreje Babiše do Říma, aby si promluvili o spolupráci při řešení migrační otázky. Český předseda vlády totiž o víkendu odmítl italskou žádost o pomoc se skupinou 450 migrantů. Babiš prý pozvání zváží.

Uprchlíci vystupují z lodi
17.07.
Další vlna?

Uprchlíků proudí do Evropy méně. Přicházejí jinudy, varují odborníci

V prvním pololetí roku 2018 překročilo hranice Evropské unie přes 60 tisíc migrantů. Loni bylo číslo za stejné období dvojnásobně vyšší. Stále častěji uprchlíci přicházejí přes Španělsko, upouští od cesty centrálním Středomořím.

Uprchlíci - Andrej Babiš
aktualizováno 15.07.
450 uprchlíků

Pomozte s migranty, žádá Itálie i Česko. Babiš: Je to cesta do pekel

Italský premiér Giuseppe Conte rozeslal premiérům evropských zemí dopis, v němž žádá Evropskou unii, aby pomohla se 460 migranty, kteří jsou nyní na moři a Itálie se o jejich přijetí hádá s Maltou. Dopis obdržel i premiér Andrej Babiš. Ten ale vzkázal, že takový přístup je cesta do pekel.

Uprchlíci na člunu
aktualizováno 08.07.
Nelegální migrace

Uprchlíci mají novou cestu do Evropy! Experti se bojí další vlny

Migranti při cestách do Evropy stále častěji využívají západní cestu. Směřují přes Středozemní moře do Španělska, které je teď podle agentury na ochranu hranic nejvíce ohrožené. V červnu této trasy využilo 6000 nelegálních uprchlíků.

Záchrana uprchlíků - 2
05.07.
migrační opatření

Německá vláda rozhodla: Tranzitní centra pro migranty nebudou!

Strany německé vládní koalice dnes večer dosáhly dohody na souboru opatření ke zpřísnění migrační politiky. Předsedkyně sociálních demokratů (SPD) Andrea Nahlesová po jednání se svými koaličními partnery uvedla, že shoda je na rychlejším vracení migrantů do země EU, kde se poprvé zaregistrovali. Zdůraznila ale, že se nebudou vytvářet žádná tranzitní centra na hranicích.