Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

porušili základní práva

Češi to přehnali, když zavřeli uprchlíky do detence, řekl soud

Padesátidenní zajištění migranta z Kosova se dvěma dětmi v Bělé-Jezové v roce 2014 znamenalo porušení jejich základních práv. Ústavní soud (ÚS) dnes vyhověl jejich stížnosti.

Uprchlíci
Aktualizováno 21.5. 2017 21:21
Kvóty

EU hrozí Česku soudem! Kvůli uprchlickým kvótám

Česku hrozí soud, pokud nezačne plnit uprchlické kvóty. Opozice hází vinu na vládu, koaliční politici zase na systém Evropské unie. Všichni se ale shodují, že Česká republika musí najít partnery v EU a společně názor Unie na přijímaní uprchlíků změnit.

kvóty na migranty

Chovanec: Hrozba EU nezabere, postoj ČR ke kvótám se nezmění!

Česká republika svůj odmítavý přístup k přijímání migrantů, kteří se dostali do Itálie a do Řecka, nezmění ani poté, co kvůli tomu Evropská komise některým zemím pohrozila řízením, které může skončit před unijním soudem. Novinářům to dnes v Bruselu řekl ministr vnitra Milan Chovanec.

Prásk.tv píše:

Celeste Buckingham - 1
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

dublinský systém

Další migrační vlnu EU nezvládne, kritizuje systém Chovanec

Evropská unie staví svůj pokus o reformu azylového systému na prohnilých základech a nyní zvažované řešení neunese nápor případné budoucí masivní migrační krize. Řekl to dnes při příchodu na jednání se svými kolegy z EU řekl český ministr vnitra Milan Chovanec.

Uprchlíci
Aktualizováno 16.5. 2017 21:35
Neplníme kvóty

EU vyhrožuje Česku: Přijímejte uprchlíky, jinak bude soud

Evropská komise dnes pohrozila právními kroky zemím, jež odmítají přijímat migranty v rámci programu přerozdělování podle kvót. Při prezentaci pravidelné zprávy o pokroku programu přerozdělování žadatelů o azyl zdůraznil eurokomisař pro vnitro Dimitris Avramopulos, že Maďarsko a Polsko dosud nepřevzaly z Itálie nebo Řecka ani jednu osobu. Podle textu zprávy by měla také Česká republika, jež dosud přijala jen 12 lidí, urychleně přebírání obnovit.

krize

Uprchlíci mají způsob, jak zabránit deportaci! Nikdo na ně nemůže!

Běžencům v Německu poskytují azyl náboženské organizace, aby zabránily před jejich deportací. Každým rokem počet těchto případů stoupá. Loni tímto způsobem ochránili 1139 migrantů, včetně 277 dětí a mladistvých.

Uprchlíci
Aktualizováno 25.4. 2017 15:42
urážky na internetu

Soudce sprostě urážel uprchlíky. Dostal důtku, stížnost mu zamítli

Ústavní soud (ÚS) zamítl stížnost libereckého soudce Miloše Zbránka. Kárný senát Nejvyššího správního soudu (NSS) mu loni uložil důtku za dva články na internetu. Podle kárného senátu oba texty hrubě neobjektivním, dehonestujícím způsobem vykreslují migranty a pracovníky neziskových organizací, a to včetně vulgarit.

neplnění kvót

Milionové sankce: Česko podle Chovance nepřijme další uprchlíky

Česko už nepřijme víc uprchlíků, podle ministra vnitra Milana Chovance to prý není možné. Zatím jsme přijali 12 migrantů. Povinná kvóta, kterou ukládá Evropská unie, je přitom 1600. Takové porušení by pro Česko znamenalo sankce v řádech několika milionů eur. Ministr Chovanec ale deníku Právo řekl, že to za tyto sankce stojí, rozhodnout ale musí vláda.

uprchlická krize

Kemp u Dunkerku ničí buldozery, pohřešují se stovky migrantů

Francouzi vyslali těžkou techniku, která postupně likviduje uprchlický kemp u Dunkerku, který zničil nedávný požár. Podle portálu Dailymail se pohřešuje zhruba 600 lidí, kteří se z kempu evakuovali. Panují obavy, že se tak další stovky lidí budou pokoušet dostat do Británie, řidiči už zaznamenali první pokusy.

Požár uprchlického tábora - 3
Aktualizováno 11.4. 2017 09:31
galerie tábor Dunkerk

Bitka mezi uprchlíky ve Francii: 6 pobodaných, shořel celý tábor

Uprchlický tábor Grande-Synthe u přístavního města Dunkerk lehl v noci na úterý popelem. Hořet začalo zřejmě při hromadné rvačce mezi afghánskými a kurskými migranty. Tábor obývalo 1 500 lidí, 10 z nich se při rvačce a požáru zranilo.