Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

migrační krize

Uprchlíci si v Idomeni staví nový tábor. Úřady neví, co s nimi

Nedaleko řecké pohraniční obce Idomeni, kde úřady jen před několika dny vyklidily provizorní tábor s tisíci běženců, se rodí nové tábořiště uprchlíků. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na řecký deník Kathimerini.

uprchlická krize

V zaplavené lodi objevili 45 těl uprchlíků. Počet mrtvých roste!

Posádka italské lodi dnes v nitru napůl potopeného plavidla, které ztroskotalo u Libye, objevila těla 45 lidí. Zachránila 135 běženců, ale desítky dalších jsou pohřešovány, uvedlo italské námořnictvo na twitteru. Jde o třetí neštěstí v posledních třech dnech.

Pašeráci lidí

Europol rozbil gangy převaděčů uprchlíků! Některé dopadl v ČR

Řecká policie ve spolupráci s Europolem rozbila dva gangy převaděčů. Migrantům poskytovaly falešné doklady pro cestu do Evropy. Policisté zatkli dohromady 23 lidí, tři z nich v Česku.

Prásk.tv píše:

Holčička z protiválečného videa
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ČR: Nebezpečí ve vašem polštáři! MŮŽETE I ZEMŘÍT?

Kde je více plísní – v syntetických nebo péřových polštářích? Co způsobují? Lze je odstranit?

foto a video Kvůli jídlu?

Střelba, plameny a 400 zraněných! V Calais se porvali uprchlíci

Asi 20 migrantů, jeden policista a nejméně tři dobrovolníci utrpěli zranění při čtvrteční hromadné bitce mezi afghánskými a súdánskými obyvateli provizorního tábořiště u severofrancouzského města Calais. Do rvačky se podle agentury AFP zapojilo kolem 200 lidí, podle agentury AP jich bylo až 400.

uprchlická krize

U Libye utonulo nejméně 20 uprchlíků. 100 se jich pohřešuje

U libyjských břehů se dnes potopila další loď s uprchlíky. Podle mluvčího evropské operace proti pašerákům lidí zahynulo 20 až 30 lidí a zachráněno jich bylo asi 80. Zároveň se podle svědectví přeživších pohřešuje zhruba 100 lidí z lodi, která ztroskotala ve středu. Agentura ANSA, která se odvolává na záchranáře, uvedla, že dnes bylo ve Středozemním moři mezi Sicílií a Libyí zachráněno při 22 operacích přes 4000 migrantů.

Převrácená uprchlická loď
Aktualizováno 26.5. 2016 15:57
video uprchlická krize

Smrt uprchlíků v přímém přenosu. Podívejte se na šokující video

Italské námořnictvo zveřejnilo šokující video, které zobrazuje strašlivé námořní neštěstí a to, co všechno si musí uprchlíci při cestě přes moře vytrpět. Přeplněná loď se stovkami uprchlíků se ve středu převrátila přímo před zraky italského námořnictva. Při námořní nehodě zemřelo pět z nich, ostatním poskytla pomoc italská loď. Námořníci díky pohotové záchranné akci zachránili přes 560 lidských životů.

uprchlická krize

Počet uprchlíků utopených v moři klesl. Na stále hrozivých 1370!

Ve Středozemním moři letos při pokusu dostat se do Evropy zemřelo 1370 uprchlíků. Oznámila to dnes Mezinárodní organizace pro migraci (IOM). Údaj je ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 25 procent nižší.

uprchlická krize

Čech pašoval uprchlíky do Anglie! V autě schovával 28 migrantů

Dvacet osm migrantů původem z Afriky objevila policie z jihoanglického Portsmouthu v nákladním voze, který řídil 61letý český občan. Informovala o tom dnes zpravodajská stanice BBC.

Uprchlíci čekají na jídlo v táboře Idomeni
Aktualizováno 24.5. 2016 15:34
uprchlická krize

Evakuace uprchlického tábora: Přesunulo se již přes 1100 lidí

Řecké úřady v úterý ráno zahájily postupnou evakuaci migrantů z provizorního uprchlického tábora u Idomeni nedaleko řecko-makedonské hranice. Informovala o tom agentura AP. V tábořišti je podle řeckých úřadů odhadem 8400 lidí, kteří mají být přesunuti do nově postavených, lépe vybavených a zorganizovaných táborů.

Uprchlíci se pokusili prorazit kordon vagónem
Aktualizováno 19.5. 2016 21:39
Idomeni

Nepokoje v uprchlickém táboře: Migranti vzali na policisty vagón!

V řeckém uprchlickém táboře Idomeni vypukly obrovské nepokoje. Potyčky mezi běženci a policisty se vyhrotily poté, co se uprchlíci pokusili prorazit policejní kordon na železničním vagóně. Policie musela použít slzný plyn. Šest lidí utrpělo lehká zranění.