Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Azylové centrum v Genshagenu
Aktualizováno Předevčírem 10:34
Ubytovna pro uprchlíky

Běženec v azylovém centru u Berlína vytáhl nůž. Pobodal 6 lidí!

Šest lidí pobodal útočník v německém azylovém centru. K incidentu došlo v sobotu večer v zařízení nedaleko Berlína. Policie zadržela podezřelého 37letého muže.

Násilí v uprchlickém táboře v Calais - 4
Aktualizováno 25.6. 2016 15:38
následky brexitu

Starostka Calais: Přestěhujeme uprchlický tábor do Británie

Starostka francouzského města Calais si přeje změnu dohody, která umožňuje Británii provádět hraniční kontroly na francouzské straně Lamanšského průlivu. Nelegální migranti kvůli tomu končí v táboře v Calais. Kdyby je Britové kontrolovali až za Lamanšským průlivem, zůstali by v táborech na Ostrovech.

migrační krize

Plán EU na zastavení uprchlíků: Pošle zemím původu 6 miliard eur

Evropská unie chce během příštích pěti let investovat dalších šest miliard eur (162 miliard korun) do zemí Blízkého východu a severní Afriky, aby omezila migraci, uvedl dnes německý deník Süddeutsche Zeitung.

Prásk.tv píše:

Holčička z protiválečného videa
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEJOCEŇOVANĚJŠÍ KRMIVA SVĚTA

Firma Champion Petfoods LP. je výrobcem Biologicky vhodných krmiv značek ACANA a ORIJEN pro psy a kočky.

Desítky milionů uprchlíků

Nový rekord v počtu uprchlíků, každou minutu jich přibude 24

Loňský rok byl co do počtu uprchlíků ve světě rekordní. Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) bylo na světě už 65,3 milionu uprchlíků a poprvé jejich počet přesáhl 60 milionů. Každou minutu tak průměrně musí opustit své domovy 24 lidí.

opatření v dánsku

Migranti se vydávají za děti. Budou jim proto prohlížet kolena

Švédsko se rozhodlo bojovat s taktikou migrantů, kteří předstírají, že jsou děti bez doprovodu. Mají tak větší šanci domoci se v zemi udělení azylu. Nově chce Švédsko testovat věk žadatelů o azyl - patrně zdravotní prohlídkou jejich kolen. Prozradil to zpravodajský web The Local.

Další smrt

Na Sahaře našli 20 mrtvých dětí uprchlíků. Opustil je převaděč

Nigerijské úřady oznámily, že v Saharské poušti nalezly těla 34 mrtvých uprchlíků. Z toho 20 byly děti. Pravděpodobně je zde nechal převaděč zemřít žízní, píše portál BBC.

incident v moři

Migranti se pokusili přeplavat na trajekt. Přístav Calais se zastavil

Ve francouzském přístavu Calais se v noci pokusili migranti mořem přeplavat k nástupištím trajektů, aby se dostali do Velké Británie. Provoz přístavu musel být přerušen zhruba na hodinu a půl. Informovala o tom agentura AFP.

Uprchlíci ve městě
Aktualizováno 16.6. 2016 18:04
nevydařený přesun

Po Krupce bloudili uprchlíci! Mysleli si, že jsou v Německu

Mysleli si, že se dostali do vytouženého Německa, místo toho ale skončila šestice afghánských uprchlíků v rukou české policie. Cizince strážníci zadrželi na sídlišti v Krupce, kde zcela zmateně pobíhali.

konec krize v dohledu?

Utichá migrace do Evropy? Počet žadatelů o azyl klesl o třetinu!

Zabrala evropská opatření proti uprchlické vlně? Zjistili uprchlíci, že život "na západě" není taková selanka? Vyčerpala se snad uprchlická krize? Tak či tak - počet lidé, kteří v prvním čtvrtletí roku požádali v EU o azyl, výrazně klesl. O celou třetinu. Zároveň se ukazuje, že nejvíc prchají ti, kteří mají opravněný důvod nazývat se válečnými uprchlíky - Syřané, Iráčané a Afghánci.

kolik nás je?

Češi stále vymírají. Počet obyvatel zachraňují přistěhovalci!

Téma migrace je nejen v Česku skloňováno ze všech stran. Teď do debaty o rizicích nebo naopak pozitivech migrantů promluvil další argument - jako národ vymíráme a bez migrantů by lidí v Česku ubývalo.