Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Migranti ve Španělsku
aktualizováno 10.08.
VIDEO Šokující záběry

Poplach na pláži! Z člunu vyskočili migranti a běželi mezi turisty!

Obrovský šok zažili turisté na pláži v jižním Španělsku. Z moře se najednou vyplavila skupina asi 30 migrantů, kteří vběhli mezi opalující se návštěvníky. Než dorazila policie, z pobřeží utekli.

Nepokoje v uprchlickém táboře
aktualizováno 11.07.
Jsou naštvaní

Nepokoje na Lesbu: Migranti ničili a zapalovali uprchlický tábor

Uprchlickým táborem na řeckém ostrově Lesbos otřásají další nepokoje. Běženci, kteří s podmínkami v táboře nejsou spokojení, se ho dokonce snažili podpálit. Požár zničil několik budov. Někteří uprchlíci jsou ale v táboře déle než rok a stále čekají na rozhodnutí řeckých úřadů.

Migranti na lodi
aktualizováno 01.07.
uprchlická krize

Půl milionu uprchlíků se vrátilo do Sýrie. Situace v zemi je klidnější

Zpět do Sýrie se letos vrátilo téměř půl milionu běženců. Důvodem je podle komisaře OSN pro uprchlíky zlepšení bezpečnostní situace v některých částech země.

Prásk.tv píše:

George Clooney a Amal Clooney
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
U pláže poblíž města Almeria zasahuje pobřežní stráž
aktualizováno 30.06.
Smrt na pláži

Hororová dovolená: Před turisty vytáhli z vody mrtvého migranta

Pohodička na pláži ve proměnila v noční můru. Turisté se opalovali na pláži a koupali v moři, v tu chvíli vlny přinesly uprchlíky. Jeden z nich byl mrtvý.

Donald Trump
aktualizováno 30.06.
Protiimigrační výnos

Trumpův dekret už platí! Do USA se nedostanou uprchlíci

Od druhé hodiny ráno středoevropského času je v platnosti imigrační dekret prezidenta USA Donalda Trumpa. Na americkou půdu mají na 90 dní zakázán vstup občané šesti, převážně muslimských, zemí. Do USA nesmí 120 dní ani uprchlíci jakéhokoliv státu.

Uprchlíci - ilustrační foto
29.06.
migrační krize

Itálie nezvládá příliv urchlíků! Volá o pomoc a zvažuje radikální řešení

Itálie řeší další vážnou krizi kvůli uprchlíkům. Jen během posledních čtyř dnů jich připlulo z Afriky k italským břehům přes deset tisíc. Tamní úřady přestávají situaci zvládat a volají ostatní členské státy EU na pomoc. Pokud se ale evropská osmadvacítka do řešení krize nezapojí, hrozí, že Italové uzavřou lodím s běženci své přístavy.

Ministři zahraničí Německa Sigmar Gabriel a Česka Lubomír Zaorálek
24.06.
setkání ministrů zahraničí

Německo chápe český odpor ke kvótám, uznal jeho ministr

Evropská unie by měla řešit, jak snížit příliv uprchlíků, ne vést spory o uprchlické kvóty. Při své návštěvě Prahy to dnes na tiskové konferenci řekl německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel. Po jednání se šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) uvedl, že Německo a ČR mají sice dál na přerozdělování uprchlíků rozdílný pohled, ale "lépe a hlouběji pochopil, proč je ČR tak zdrženlivá" k závazným kvótám.

Vrazi uprchlíků v chladícím autě
aktualizováno 21.06.
Začal soud

Převaděči nechali udusit 71 běženců, hrozí jim i doživotí

V Maďarsku odstartoval soud s jedenácti převaděči, kteří v srpnu v roce 2015 nechali v dodávce udusit 71 běženců. Vůz našli policisté na rakouské dálnici pár kilometrů od maďarských hranic. Čtyřem obžalovaným hrozí až doživotní trest.

Ska Kellerová - uprchlíci
aktualizováno 20.06.
pomoc uprchlíkům

Kontroverzní návrh: Do Evropy by měly přesídlit celé syrské vesnice!

Odmítavý postoj některých středoevropských států je problém, který by se měl řešit, protože je v rozporu s právem Evropské unie. Tento postoj zaujímá německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová, která nyní přišla s kontroverzním návrhem, jak usnadnit integraci uprchlíků.

Miloš Zeman
aktualizováno 14.06.
přijímání uprchlíků

Zeman: Nehodlám ustupovat tlaku EU, kvóty jsou ztrátou suverenity

Migrační kvóty Evropské unie podle prezidenta Miloše Zemana představují ztrátu suverenity členských zemí EU. Je to začátek manipulace státností, řekl dnes prezident při návštěvě Jihočeského kraje v Milevsku. Zeman se domnívá, že každá země si má sama rozhodnout, koho umístí na své území.