Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nemají zájem

Uprchlíky Česko nezajímá, centra pro ně jsou poloprázdná

Řada stran a spolků se velmi výrazně vymezuje vůči uprchlíkům, kteří v posledních letech proudí do Evropy z Blízkého východu. Jak ovšem ukazují statistiky ministerstva vnitra, hysterie je úplně zbytečná.

STŘEPINY: Masové hroby v Iráku

Exkluzivní svědectví našeho spolupracovníka z frontové linie u Mosulu.

Masivní úbytek

Uprchlická vlna opadá! Němci odhalili, kolik letos přijde běženců

Německý Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) v sobotu informoval, že letos očekává, že do země dorazí ani ne 300 tisíc uprchlíků! Vloni jich přitom přišlo rekordních 890 tisíc! Němci tak razantní pokles spojují s dohodou s Tureckem a s uzavřením tzv. balkánské cesty.

Prásk.tv píše:

Angelina Jolie
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Počítač pod stromeček: Našli jsme ideální notebook pro studenty!

Elektronika patří dlouhodobě mezi nejoblíbenější vánoční dárky. Nás zajímalo, co bude hitem letošních Vánoc v kategorii přenosných počítačů, a tak jsme navštívili jednu z předních českých prodejen a náhodně jsme se nechali inspirovat mladým párem, který si přišel vybrat nový notebook pod stromeček.

Afričtí uprchlíci kempují v blízkosti stanice metra Stalingrad v Paříži - 1
Aktualizováno 28.10. 2016 17:06
galerie kemp uprostřed města

Pařížané jsou z uprchlíků na nervy. "Nedá se to vydržet," tvrdí

Obyvatelé 19. obvodu Paříže jsou nešťastní ze sitauce s migranty. V blízkosti železniční stanice Gare du Nord táboří přes 2000 uprchlíků. Místní nechtějí dál snášet hluk a obávají se, že po zavření přistěhovaleckého tábora u města Calais se situace ještě zhorší.

Sexuální útoky v bazénu

Gang mladých migrantů (7 až 14 let) obklíčil a osahával dívky

Další sexuální útok přistěhovalců řeší německá policie. Ve srovnání s těmi ostatními je ovšem zarážející věk pachatelů. Nejmladšímu bylo pouhých 7 let! V berlínském bazénu sedmičlenný gang obklíčil a osahával několik nezletilých dívek.

Uprchlíci v Dánsku
Aktualizováno 26.10. 2016 15:16
nestíhá pracovat

Syřan žije v Německu se 4 ženami a 23 dětmi! Má miliony na dávkách

V německém Montabauru žije syrský uprchlík, který do Evropy přišel i se svými 4 manželkami a 22 dětmi. Muž rodinu žíví ze sociálních dávek. Vydělávat prací si prý nemůže, musí se věnovat rodině.

Džungle v Calais - 3
Aktualizováno 24.10. 2016 20:31
Je v něm až 8000 lidí

Francouzi vyklízejí tábor v Calais, část migrantů nechce odejít!

Na severu Francie začala evakuace uprchlického tábora v Calais, v němž podle různých zdrojů žije v nevyhovujících podmínkách 6000 až 8000 migrantů. Tábor zvaný džungle se bude vyklízet minimálně týden; uprchlíci budou rozvezeni do středisek po celé Francii. Na klidný průběh operace dohlíží asi 1250 policistů.

Džungle v Calais - 6
Aktualizováno 23.10. 2016 21:25
galerie velké nepokoje

"Džungli" v Calais srovnají se zemí buldozery! Migranti zuří a útočí

Migranti z uprchlické tábora v Calais se v noci na neděli vrhli na pořádkovou policii. Po ozbrojencích házeli zápalné lahve i kameny, policisté je museli rozehnat kouřovými granáty. To vše kvůli chystanému zrušení tábora.

Stěhování dětí z tábora u Calais - vítání
Aktualizováno 20.10. 2016 13:14
uprchlická krize

Děti uprchlíků z Calais pojedou do Anglie! Jsou to děti, nebo muži? 

Francie před nedávnem ohlásila druhou demolici uprchlického tábora v Calais přezdívaného Džungle. V nevyhovujícím kempu by mělo být podle britského Červeného kříže skoro 200 dětských uprchlíků, kteří splňují podmínky pro žádost o azyl v Británii, celkově jich je ale v kempu mnohem víc.

Miloš Zeman - 2
Aktualizováno 18.10. 2016 15:26
text prohlášení křesťané hájí muslimy

Evangelíci se pustili do Zemana kvůli "křesťanským hodnotám"

Nejvyšší představitelé českých evangelíků se dnes ohradili proti zneužívání pojmu "křesťanské hodnoty". Jmenovitě při tom zmínili prezidenta Zemana. Vadí jim, že politici tento termín vyprazdňují a především, že jim slouží pro šíření nenávisti, proti uprchlíkům, cizincům a muslimům, k vyvolávání nenávisti a přivolávání války.