Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

přeplněné lodě

Migranti chtěli do Evropy na lodích ze dřeva. Zachránili jich 6500

Přibližně 6500 migrantů plujících do Itálie zachránilo v pondělí u libyjského pobřeží italské námořnictvo. Podle BBC jde o jednu z největších záchranných operací.

Vaše téma - s Dominikem Dukou
Aktualizováno 28.8. 2016 13:40
vaše téma

Evropu čeká katastrofa, pokud bude přijímat uprchlíky, říká Duka

Islámský svět se stále více radikalizuje a pokud Evropa přijme uprchlíky, čeká ji katastrofa. To si myslí kardinál Dominik Duka, který byl hostem speciálního vydání diskuzního pořadu Vaše téma na TN.CZ. Kritiku si za to vysloužil i od svých kolegů v katolické církvi.

Anketa - Angela Merkelová
Aktualizováno 25.8. 2016 10:36
ptali jsme se

VIDEO: Merkelová míří do Prahy! Co si o ní myslí Češi? ANKETA

Německá kancléřka Angela Merkelová se chystá na jednodenní návštěvu do Prahy. Co si o její politice myslí Češi a zajímá je vůbec tato vlivná politička? Vyrazili jsme se zeptat do ulic!

Prásk.tv píše:

Vilém Čok
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená na konci léta? 5 míst, kde se ohřejete i v září

Prázdniny se blíží ke konci, ale spousta z nás si vzhledem k nestálému počasí v Česku sluníčka letos moc neužila. K moři se dá ale vyrazit i v září.

Rozhovor s premiérem

Sobotka překvapil: Nechci v ČR silnou muslimskou komunitu

Už ve čtvrtek přijede na návštěvu Česka německá kancléřka Angela Merkelová. Mocná politička se pochopitelně setká s českými politiky včetně premiéra Bohuslava Sobotky. O čem se bude mluvit?

uprchlická krize

Poláci si stěžují, že jim Němci vracejí tisíce cizích uprchlíků

Němci častěji vracejí do Polska uprchlíky z třetích zemí, které dříve nechávali být. Upozornila na to dnes polská zpravodajská televize TVN 24.

Uprchlíci - eu
Aktualizováno 19.8. 2016 13:27
konec roku

Dohoda o uprchlících v ohrožení! Turecko tlačí na zrušení víz

Do konce roku chce Turecko po EU bezvízový styk, jinak přestane přijímat uprchlíky, které Evropská unie navrací z řeckých ostrovů. V rozhovoru pro deník Die Welt to řekl turecký velvyslanecv Německu Selim Yenel, který v rozhovoru také uvedl, že Turecko chce vstoupit do EU do roku 2023.

Angela Merkelová
Aktualizováno 17.8. 2016 21:29
Návštěva Česka

Bojí se Merkelová kritiky? Uprchlíky v Praze probírat nebude

Už za týden navštíví Angela Merkelová Prahu, téma uprchlické krize ale na programu nebude. Migrace nemá být podle premiéra Sobotky prioritou, z programu zmizela také diskuze se studenty. Informoval o tom portál Aktuálně.cz.

Krize v Calais
Aktualizováno 16.8. 2016 11:33
uprchlický tábor

Strach v Calais: Uprchlíci z "Džungle" útočí pálkami na auta

Obyvatelé francouzského Calais varují před útoky migrantů poblíž tábora přezdívaného "Džungle". Skupina lidí ozbrojených noži a pálkami v okolí ničí projíždějící auta, před útokem ani nekoukají, jestli ve vozech nejsou děti. Celé to podle portálu Dailymail dělají "pro legraci".

Utekl ze Somálska

Tvrdý trest: Uprchlík v Německu vraždil, teď dostal doživotí!

K doživotnímu vězení odsoudil dnes německý soud osmatřicetiletého somálského uprchlíka, který v bavorské ubytovně ubodal dvacetiletého běžence ze Senegalu. Informoval o tom server rozhlasové stanice Bayerischer Rundfunk. Oba muži spolu byli na jednom pokoji a měli dlouhodobě spory.

útok v berlíně

Další žhář zkusil podpálit ubytovnu s uprchlíky. Neuspěl

Další žhářský útok proti ubytovně s uprchlíky si zapsali berlínští policisté a hasiči. Někdo se pokusil zapálit ubytovnu v berlínské čtvrti Pankow. Oheň ale stačil zasáhnout jen odpadní kontejnery, než hasiči oheň uhasili. Přesto je šest zraněných, píše Spiegel Online.