Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

setkání ministrů zahraničí

Německo chápe český odpor ke kvótám, uznal jeho ministr

Evropská unie by měla řešit, jak snížit příliv uprchlíků, ne vést spory o uprchlické kvóty. Při své návštěvě Prahy to dnes na tiskové konferenci řekl německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel. Po jednání se šéfem české diplomacie Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) uvedl, že Německo a ČR mají sice dál na přerozdělování uprchlíků rozdílný pohled, ale "lépe a hlouběji pochopil, proč je ČR tak zdrženlivá" k závazným kvótám.

Vrazi uprchlíků v chladícím autě
Aktualizováno 21.6. 2017 21:26
Začal soud

Převaděči nechali udusit 71 běženců, hrozí jim i doživotí

V Maďarsku odstartoval soud s jedenácti převaděči, kteří v srpnu v roce 2015 nechali v dodávce udusit 71 běženců. Vůz našli policisté na rakouské dálnici pár kilometrů od maďarských hranic. Čtyřem obžalovaným hrozí až doživotní trest.

Ska Kellerová - uprchlíci
Aktualizováno 20.6. 2017 13:47
pomoc uprchlíkům

Kontroverzní návrh: Do Evropy by měly přesídlit celé syrské vesnice!

Odmítavý postoj některých středoevropských států je problém, který by se měl řešit, protože je v rozporu s právem Evropské unie. Tento postoj zaujímá německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová, která nyní přišla s kontroverzním návrhem, jak usnadnit integraci uprchlíků.

Prásk.tv píše:

Celeste Buckingham - 1
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Konec klasických autobazarů – v Plzni se otevírá obří obchodní centrum s ojetými vozy

Obchod s ojetými automobily v České republice prochází v posledních letech výraznými proměnami.

Miloš Zeman
Aktualizováno 14.6. 2017 14:27
přijímání uprchlíků

Zeman: Nehodlám ustupovat tlaku EU, kvóty jsou ztrátou suverenity

Migrační kvóty Evropské unie podle prezidenta Miloše Zemana představují ztrátu suverenity členských zemí EU. Je to začátek manipulace státností, řekl dnes prezident při návštěvě Jihočeského kraje v Milevsku. Zeman se domnívá, že každá země si má sama rozhodnout, koho umístí na své území.

vysoká pokuta

EU dala Česku 4 týdny ultimátum: Nepřijmete uprchlíky, bude trest!

Praha dostala od Evropské komise čtyři týdny na odpověď v řízení pro neplnění povinností v souvislosti s programem přerozdělování žadatelů o azyl. Jinak hrozí, že Česku uloží až stamilionovou pokutu.

Uprchlíci
Aktualizováno 13.6. 2017 16:13
porušení zákona

Česko má problém! Nechtěli jsme uprchlíky, EU chystá tvrdý trest

Evropská komise se rozhodla zahájit s Českem, Polskem a Maďarskem řízení pro porušení unijní legislativy kvůli tomu, že země neplní přijímání migrantů podle stanovených kvót, oznámil dnes ve Štrasburku komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos.

uprchlická krize

EU hrozí Česku obří pokutou! Až čtvrt miliardy za odmítání uprchlíků

Proti zemím, které odmítají přijímat uprchlíky, by Evropská komise měla zahájit řízení pro porušení smluv. O tom je přesvědčen šéf komise Jean-Claude Juncker, který to uvedl v rozhovoru s německým magazínem Spiegel. Takové nařízení by se dotklo i Česka, které odmítá kvóty plnit. Podle propočtů ministerstva vnitra by se případná pokuta mohla vyšplhat až do výše 270 milionů korun.

noční poplach

Požár v uprchlickém centru v Brémách zranil 14 lidí včetně dětí

Čtrnáct lidí, včetně deseti dětí, utrpělo zranění při nočním požáru v ubytovně pro uprchlíky v severoněmeckých Brémách. Plameny likvidovalo přes 70 hasičů, zasažená budova teď není obyvatelná.

nová čísla

Do Německa i nadále přichází 15 tisíc migrantů měsíčně

Počet migrantů, kteří přicházejí do Německa, se od začátku roku drží na úrovni kolem 15 tisíc měsíčně. Pohybuje se tak ale na výrazně níže než v předchozích dvou letech.

Vyšní Lhoty
Aktualizováno 29.5. 2017 21:07
Uprchlický tábor Balková

Vzpoura v uprchlickém táboře v Česku! Běženci se zabarikádovali

Patnáct uprchlíků se v pondělí dopoledne zabarikádovalo v Zařízení pro zajištění cizinců v Balkové na Plzeňsku. Policie nasadila zásahovou jednotku. Podle ministra vnitra byl zásah zhruba v půl druhé ukončen.