Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Stěhování dětí z tábora u Calais - vítání
Aktualizováno Včera 13:14
uprchlická krize

Děti uprchlíků z Calais pojedou do Anglie! Jsou to děti, nebo muži? 

Francie před nedávnem ohlásila druhou demolici uprchlického tábora v Calais přezdívaného Džungle. V nevyhovujícím kempu by mělo být podle britského Červeného kříže skoro 200 dětských uprchlíků, kteří splňují podmínky pro žádost o azyl v Británii, celkově jich je ale v kempu mnohem víc.

Miloš Zeman - 2
Aktualizováno 18.10. 2016 15:26
text prohlášení křesťané hájí muslimy

Evangelíci se pustili do Zemana kvůli "křesťanským hodnotám"

Nejvyšší představitelé českých evangelíků se dnes ohradili proti zneužívání pojmu "křesťanské hodnoty". Jmenovitě při tom zmínili prezidenta Zemana. Vadí jim, že politici tento termín vyprazdňují a především, že jim slouží pro šíření nenávisti, proti uprchlíkům, cizincům a muslimům, k vyvolávání nenávisti a přivolávání války.

nehoda v Řecku

Auto srazilo Syřanku s dítětem! Uprchlíci se drsně pomstili policii

Řidič v řecké Soluni srazil běženkyni s desetiletým dítětem, a v uprchlickém táboře se rozpoutalo hotové peklo. Na místo dorazili policisté, rozzuření běženci po nich začali házet kameny a zapálili jim dokonce dvě služební auta. To vše kvůli policejnímu postupu, kvůli kterému údajně nakonec dvojice zemřela.

Prásk.tv píše:

Angelina Jolie
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nejde o životnost, jde o život!

Zatímco kvalita potravin je aktuálním tématem nejen v médiích, a její význam pro zdraví si uvědomuje i stále více zákazníků, u spotřebního zboží je otázka kvality stále podceňována.

Uprchlíci v palivových nádržích
Aktualizováno 14.10. 2016 17:50
zátah na slovensku

Gang vozil migranty ukryté v palivových nádržích v autech z ČR

Policisté na Slovensku obvinili pětici mužů z toho, že více než rok organizovala nelegální převoz migrantů do Evropy. Skrývali je, kde se dalo – dokonce i v palivových nádržích aut. Hrozí jim až 10 let vězení.

Otřesný případ

Vozíčkářka chtěla na záchod, imigranti ji hromadně znásilnili

Švédskem otřásá nechutný zločin - žena upoutaná na vozík se stala obětí hromadného znásilnění v azylovém centru ve městě Visby. Bezbrannou vozíčkářku znásilnilo až šest uprchlíků.

teror v Calais

Riskujícího běžence srazil kamion! Na řidiče zaútočil rozzuřený dav

Na dálnici u francouzského městečka Calais zemřel letos už čtrnáctý migrant. Eritrejec zemřel pod koly kamionu, který se spolu s dalšími 50 běženci pokoušel dost nebezpečným způsobem zastavit. Řidič chtěl nejprve zraněnému pomoct, zaútočil na něj ale rozzuřený dav. Z místa nehody proto ujel.

Policie - 4
Aktualizováno 4.10. 2016 20:53
Obnova služeben

Uprchlíci za hranicemi děsí Čechy. Chránit je má víc policistů

Ministr vnitra Milan Chovanec chce k hranicím poslat víc policistů a obnovit služebny, které tam před časem zanikly. Důvodem jsou obavy z nárůstu trestné činnosti v příhraničí. Podle ministra by se totiž časem mohli migranti přesunout z rakouské nebo německé strany na české území.

Miloš Zeman a uprchlíci
Aktualizováno 3.10. 2016 20:55
Kontroverzní návrh

Uprchlíci na pusté ostrovy, navrhl Zeman. Je to nelida, zuří ochránci

Slova prezidenta Miloše Zemana, že by ekonomické migranty poslal na pusté řecké ostrovy, vyvolala ostré reakce. A to nejen mezi politiky. Do českého prezidenta se pustily také mezinárodní organizace bojující za lidská práva. Podle nich je jeho navržený postup nejen nereálný, ale hlavně nelidský.

Uprchlické kvóty

Referendum o kvótách: Maďaři je odmítli, přišli jich ale málo

Maďarský premiér Viktor Orbán oznámil vítězství v referendu o uprchlických kvótách. A to i přesto, že je podle zákonů neplatné. K referendu totiž přišlo místo požadované poloviny jen 44 % voličů. 98 procent z nich se vyslovilo proti kvótám a maďarský premiér chce dokonce změnit ústavu.

STŘEPINY: Otřesné praktiky psích množíren

Dětští uprchlíci, kolik se jich bezprizorně toulá Evropou, v jakém jsou nebezpečí a jaká je čeká budoucnost? Psí množírny část druhá. Jak mít jistotu, že si pořizujeme štěně z dobrých rukou? A soumrak národních sportů anebo hokej a fotbal v Česku