Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci - ilustrační foto
aktualizováno 11.10.
Volby se blíží

Migrace je tématem voleb. Politické strany odhalily své plány!

Migrace je jedno z nejzásadnějších témat pro letošní volby. Přestože migrační vlna Českou republiku v podstatě minula, téma uprchlíků ve společnosti stále vzbuzuje emoce. Na rozdíl od jiných témat se většina politických stran v postojích shoduje. Klíčové je podle nich i nadále odmítat povinné kvóty nebo řešit problémy v zemích, odkud uprchlíci přicházejí.

2049322
25.09.

Střepiny 24. 9. 2017

Taxikáři versus řidiču Uberu. Jak velká je vzájemná nevraživost a na čí straně stojí zákon?

Uprchlíci
18.09.
migrantů přibývá

Uprchlíci prý mají novou trasu do Evropy! Vede jen kousek od Česka

Pašeráci migrantů nejspíš využívají novou cestu do Evropy. Podle německého deníku Die Welt by měla vést přes Polsko. O víkendu policisté zadrželi skupinu 51 uprchlíků v nákladním autě nedaleko polských hranic v Braniborsku. A případů stále přibývá.

Prásk.tv píše:

George Clooney a Amal Clooney
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Donald Trump
13.09.
obava z teroru

Amerika stále nepřijímá uprchlíky. Trumpův zákaz podpořil soud

Americký nejvyšší soud zakázal rozhodnutí federálního odvolacího soudu, podle kterého by země do mohl do konce října přijít až 24 000 dalších uprchlíků.

Miloš Zeman, uprchlíci
07.09.
Silná slova

Raději bez evropských dotací než přijímat imigranty, hřímá prezident

Nesmíme se hrbit, neměli bychom si nechat vyhrožovat. Těmito slovy prezident Miloš Zeman reagoval na rozhodnutí Evropského soudu, který oznámil, že přerozdělování imigrantů s pomocí kvót je v pořádku i přesto, že se systémem Česko nesouhlasí.

Viktor Orbán a Robert Fico
aktualizováno 06.09.
Žaloba na kvóty

Soud: Uprchlické kvóty jsou v pořádku. Slováci a Maďaři zuří

Evropský soudní dvůr dnes v plném rozsahu zamítl žalobu, kterou Slovensko a Maďarsko napadly unijní systém přerozdělování žadatelů o azyl z Itálie a Řecka podle kvót.

Uprchlíci - ilustrační foto
05.09.
Nový systém

Uprchlické kvóty končí. Evropští politici řeší, čím je nahradí!

Když před dvěma lety Evropa přehlasovala Česko, Slovensko a Maďarsko a prosadila kvóty na přerozdělování uprchlíků, český ministr vnitra Milan Chovanec prorokoval, že takový systém nemůže fungovat. A měl pravdu. Kvóty proto s největší pravděpodobností skončí definitivně.

Uprchlíci - ilustrační foto
03.09.
zasahuje policie

Němci hledají 60 syrských bojovníků! Přijeli s migranty

Bezpečností složky v Německu pátrají po 60 bojovnících ze Sýrie, kteří se měli vydávat za uprchlíky. Úřady vytvořily i speciální komando, které má všechny zatknout.

Papež František promluvil k americkém kongresmanům
aktualizováno 22.08.
Anketa Kontroverzní výrok

Papež: Práva uprchlíků jsou víc než národní bezpečnost

Papež František zveřejnil minulý týden své poselství k nadcházejícímu Světovému dni migrantů a uprchlíků. Upozornil v něm na to, že lidská práva, včetně práv uprchlíků, by měla vždy stát nad národní bezpečností. František vyzval, aby země uprchlíky "vítaly, chránily, podporovaly a integrovaly".

Migranti ve Španělsku
aktualizováno 10.08.
VIDEO Šokující záběry

Poplach na pláži! Z člunu vyskočili migranti a běželi mezi turisty!

Obrovský šok zažili turisté na pláži v jižním Španělsku. Z moře se najednou vyplavila skupina asi 30 migrantů, kteří vběhli mezi opalující se návštěvníky. Než dorazila policie, z pobřeží utekli.