Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Uprchlíci v Dánsku
aktualizováno 08.12.
Uprchlická krize

MIGRAČNÍ KVÓTY: Kolik měla ČR přijmout uprchlíků a co hrozí dál?

Evropská komise zažalovala ve čtvrtek Česko, Polsko a Maďarsko kvůli neplnění migračních kvót, které ministři vnitra zemí EU schválili v roce 2015. Česko mělo podle kvót přijmout téměř 2 700 lidí, přijalo jich ovšem jen 12. Mechanismus kvót skončil v září, na stole je ale další návrh.

Uprchlíci
aktualizováno 07.12.
pokuta až stamiliony eur

EU žene Česko k soudu. Uprchlíky nechceme, hrozí nám obří pokuta

Evropská komise (EK) dnes poslala Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli jejich odmítání programu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Dodatečná změna přístupu těchto zemí k problému může ale věc vyřešit, naznačila. Rozhodnutí vyvolalo u českých politiků odmítavé reakce. Budapešť a Varšava daly najevo, že budou dál obhajovat své odmítavé stanovisko k přerozdělování uprchlíků.

Mladí migranti. Ilustrační
05.12.
kvůli azylu

O věku lhaly tisíce uprchlíků, odhalily je testy zubů a kloubů

Do Švédska přijelo v letech 2015 a 2016 více než 80 000 migrantů. Téměř sedm tisíc z nich tvrdilo, že jsou nezletilí, nebylo tomu ale tak. Bylo jim více než osmnáct let.

Prásk.tv píše:

George Clooney a Amal Clooney
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Donald Trump v Jižní Koreji
aktualizováno 03.12.
USA couvají

Trump odmítá dohodu na ochranu migrantů: 'Odporuje mojí politice!'

Spojené státy chtějí odstoupit od další mezinárodní dohody ohledně uprchlíků. Prezident Donald Trump už se nechce podílet na přípravách plánu OSN, který má celosvětově chránit práva migrantů a jejich životy. Prohlásil, že plán odporuje jeho politice.

Uprchlíci ve městě
aktualizováno 03.12.
Slušný příspěvek

Německo nabízí migrantům desítky tisíc! Pokud se vrátí domů

Německo chce pomoct odmítnutým žadatelům o azyl. Pokud se dobrovolně odstěhují zpět do své domoviny, vyplatí jim úřady 3000 eur (v přepočtu asi 77 tisíc korun).

Mezi topícími se migranty u libyjských břehů kroužilo hejno žraloků
28.11.
31 mrtvých

Scéna jako z hororu: Lidé se topili, žraloci mezitím hodovali!

Ke scéně jak z filmového hororu Čelisti přijeli o víkendu libyjští námořníci, kteří vyrazili na pomoc lodím převážejícím uprchlíky, kteří ze severní Afriky cestovali k italským břehům. Mezi mrtvými a tonoucími totiž kroužilo hejno žraloků modravých.

Libyjci chytají uprchlíky mířící do Evropy
aktualizováno 16.11.
šokující zjištění

V Libyi prodávají uprchlíky na trzích! Silní muži jsou dražší

V Libyi se konají aukce, na kterých neprodávají například starožitnosti, ale lidi. Jsou to uprchlíci a jeden je na prodej za několik stovek dolarů. V exkluzivní investigativní reportáži o tom informovala americká zpravodajská televize CNN.

Policie zadržela 78 migrantů v dodávkách - 4
aktualizováno 14.11.
nelegální migranti

Na Slovensku zadrželi 78 uprchlíků. V kamionech mířili do Německa

Téměř osmdesát nelegální migrantů zadrželi slovenští policisté ve dvou kamionech v Žilině. Přes Maďarsko a Slovensko se chtěli dostat do Německa. Byly mezi nimi i ženy a děti.

Ilustrační foto
04.11.
další oběti

Teroristé zaútočili na syrské uprchlíky, desítky jich zavraždili

Desítky mrtvých si v sobotu vyžádal útok teroristické organizace Islámský stát na uprchlíky ve východní Sýrii. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na syrské ochránce lidských práv.

Uprchlíci - ilustrační foto
aktualizováno 11.10.
Volby se blíží

Migrace je tématem voleb. Politické strany odhalily své plány!

Migrace je jedno z nejzásadnějších témat pro letošní volby. Přestože migrační vlna Českou republiku v podstatě minula, téma uprchlíků ve společnosti stále vzbuzuje emoce. Na rozdíl od jiných témat se většina politických stran v postojích shoduje. Klíčové je podle nich i nadále odmítat povinné kvóty nebo řešit problémy v zemích, odkud uprchlíci přicházejí.