Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Státní hranice
aktualizováno dnes 09:23
Anketa Migrační krize

Hraniční kontroly proti migrantům? Možná, připustil Babiš

Pokud Německo a následně i Rakousko zavedou kontroly na hranicích jakožto opatření proti nelegální migraci, Česko tyto státy bude následovat. Včera to podle ČTK prohlásil premiér Andrej Babiš před zasedáním Bezpečnostní rady státu. Vyjádřil ale naději, aby se tak stát nemuselo.

Záchrana uprchlíků - 3
včera 22:17
Druhý Aquarius

Další loď s migranty nechce nikdo přijmout, na palubě má 239 lidí

Mezi Itálií a Maltou se rozhořel další spor o loď plnou migrantů. Plavidlo Lifeline patřící německé neziskové společnosti zachraňující uprchlíky z vod Středozemního moře, nechce ani jedna ze zemí přijmout. Na palubě je 239 lidí.

Melania Trump
aktualizováno včera 22:28
Galerie + video Další průšvih

"Je mi to fuk!" šokovala Trumpová při návštěvě dětí migrantů

Melanie Trumpová očividně ještě nemá dost skandálů okolo sebe a svého manžela. Americká první dáma dnes přicestovala do jednoho z detenčních center v Texasu, aby navštívila děti migrantů zadržených na hranicích. Objevila se tam však v bundě s nápisem "Mně je to vážně jedno, a co tobě?", čímž pobouřila celý svět.

Prásk.tv píše:

George Clooney a Amal Clooney
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Separace uprchlíků v USA - 1
20.06.
Uprchlická krize

Trump couvl! Zrušil kritizované odebírání dětí migrantů rodičům

Americký prezident Donald Trump dnes podepsal dekret, jímž zrušil dosavadní kontroverzní praxi rozdělování rodin uprchlíků zadržených na hranicích bez dokladů. Oznámil to Bílý dům. Při podpisu prezident zdůraznil, že jeho dosavadní politika nulové tolerance vůči nelegální migraci se nemění.

Moderátorka Rachel Maddow
aktualizováno 20.06.
Emotivní zpráva

Moderátorka se v přímém přenosu rozplakala! Tohle nemohla přečíst

Populární americká moderátorka Rachel Maddowová se rozplakala, když měla uvést zprávu o rozdělování dětí od rodičů na hranicích s Mexikem. Nedokázala text dočíst a musela předat slovo kolegovi. Na twitteru se pak za emoce omluvila.

Uprchlíci na člunu
19.06.
Pomůže to?

EU má nový recept na migrační krizi! Toto chce za týden schválit

Evropská unie chce mimo území EU zřídit centra, kde bude oddělovat uprchlíky utíkající před válkou od ekonomických migrantů, vyplývá z dokumentu, který mají příští týden na summitu v Bruselu schvalovat lídři evropských států. O zřízení podobných center se přitom debatuje od počátku migrační krize.

Uprchlíci ve světě
aktualizováno 19.06.
Migrační krize

Uprchlíků je nejvíce v historii! Jejich počet se blíží k 70 miliónům

Počet uprchlíků na světě se dostal na rekordní hranici. Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) jich bylo na konci loňského roku 68,5 miliónů a není vyloučené, že číslo bude dále růst.

Migranti z Aquaria
aktualizováno 17.06.
Aquarius

Týden na moři. Do Španělska připluli migranti z odmítané lodi

Po více než týdnu na moři se migranti, které minulý víkend zachránila z nafukovacího člunu loď Aquarius provozovaná neziskovou organizací SOS Méditerranée a Doktory bez hranic, dostali na pevninu. Poté, co Itálie a Malta odmítly loď vpustit do svých přístavů se migrantů ujalo Španělsko.

V kamionu v Rakousku našli těla běženců - 5
14.06.
Nelítostná spravedlnost

V náklaďáku zemřelo 71 lidí, pašeráci dostali tvrdé tresty!

Čtvrt století mají za mřížemi strávit čtyři pašeráci lidí. Soud v maďarském Kecskemétu jim uložil tvrdé tresty kvůli smrti 71 migrantů, kteří zahynuli v uzavřeném chladírenském náklaďáku v létě 2015.

Odmítnuté migranty Itálií a Maltou přijme Španělsko!
12.06.
Uprchlická krize

Posádce lodi s 629 migranty se do Španělska nechce. Je to daleko

Velice nejasný je další vývoj situace kolem záchranné lodě Aquarius neziskové organizace SOS Méditerranée, na jejíž palubě se nachází 629 uprchlíků. Přestože se v pondělí Španělsko uvolilo plavidlo přijmout, posádka tuto nabídku odmítla využít. Cestu považuje za velice riskantní.