Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vaše téma - s Jiřím Dienstbierem
Aktualizováno Dnes 19:43
Vaše téma

Hranice migraci nezastaví, cizince potřebujeme, řekl Dienstbier

Hostem pořadu Vaše téma byl ministr Jiří Dienstbier (ČSSD). Řeč byla pochopitelně především o uprchlících a uprchlické krizi v Evropě a o tom, jak by se k tomu mělo postavit Česko.

Uprchlíci
Aktualizováno Dnes 13:08
Dohoda EU s Tureckem

Česko přijme 80 uprchlíků! Syřany už prověřují tajné služby

Česko přijme 80 syrských uprchlíků z tureckých táborů. Syřané do ČR přesídlí v rámci dohody mezi Evropskou unií a Tureckem o výměně migrantů, nejpozději do konce října. Informovaly o tom Lidové noviny.

Policie v Německu
Aktualizováno Včera 15:02
Čtyři útoky za týden

Němci se bojí vycházet! Čechy ale ministerstvo nevaruje

Za poslední týden zažilo Německo čtyři brutální útoky. Cizinci útočili ve vlaku, obchodním centru, na ulici a naposledy u hudebního festivalu. České ministerstvo zahraničí ale zatím varování před cestou k sousedům nechystá.

Prásk.tv píše:

Holčička z protiválečného videa
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nejoblíbenější místa pro dovolenou českých turistů podle aktuálních statistik

Letošní rok pořádně zamíchal kartami na trhu cestovního ruchu. Zajímá Vás, které destinace se letos dostali u českých dovolenkářů mezi nejžádanější?

Robert Fico a Bohuslav Sobotka na summitu V4
Aktualizováno 21.7. 2016 21:44
summit k evropě

VIDEO: Sobotku potrápila otázka v angličtině, překládal mu Fico

Český premiér Bohuslav Sobotka jednal se svými protějšky z Polska, Maďarska a Slovenska v rámci summitu Visegrádské čtyřky ve Varšavě. Tématem jednání byla hlavně Evropská unie a brexit. Sobotku potrápila novinářka, která mu položila otázku v angličtině.

Uprchlíci - eu
Aktualizováno 14.7. 2016 20:19
uprchlíci v EU

NOVÁ PRAVIDLA pro uprchlíky: Hrozí, že jich bude v Česku více?

Evropská komise navrhla sjednotit azylovou politiku členských zemí. Současný proces je nejednotný a uprchlíci míří do nejštědřejších zemí, návrh reformy si klade za cíl sjednotit a zjednodušit celý proces. Díky tomu by se mělo udělování azylu výrazně zrychlit a také by se mělo zlepšit začlenění uprchlíků do společnosti. Zároveň by podle nové politiky mělo být snazší oddělit ty, kteří mají na azyl nárok od těch, kteří o ochranu v Unii žádat nemohou.

Záchranná operace

Záchranáři vytáhli z moře za jediný den skoro tisíc uprchlíků

Při šesti operacích bylo ve Středozemním moři v úterý zachráněno téměř 1000 uprchlíků. Italská pobřežní stráž oznámila, že se na palubách člunů našla těla čtyř mrtvých běženců, kteří se podle všeho udusili.

U Plzně zadrželi dodávku plnou uprchlíků - 8
Aktualizováno 11.7. 2016 20:22
iráčtí běženci

U Plzně zadrželi dodávku plnou uprchlíků. Uvnitř jich bylo 31!

Dodávku s 31 běženci zadrželi policisté v pondělí ráno na dálnici D5 u Plzně. Nikdo z nich neměl povolení k pobytu na území Evropské unie.

reakce na migraci

NATO spustí ve Středozemním moři operaci "Mořský strážce"

Severoatlantická aliance spustí novou námořní bezpečnostní operaci ve Středozemním moři s názvem Sea Guardian (Mořský strážce). Jde o reakci na příliv uprchlíků do Evropy.

Znásilnění - ilustrační foto - 2
Aktualizováno 7.7. 2016 21:35
ochrana žen

Ne, znamená ne! Němci zpřísnili pravidla pro znásilnění

Německý parlament schválil zákon, který mnohem přísněji trestá sexuální agresory. Dosud musela oběť znásilnění dokazovat, že se pachateli aktivně bránila. Teď postačí prostý nesouhlas s pohlavním stykem. Hlasování o úpravě zákona vyvolaly silvestrovské útoky v Kolíně nad Rýnem. Dva pachatele sexuálních útoků dnes potrestal tamní soud.

ochrana hranic

EU bude mít společnou pohraniční stráž. Bude honit migranty

Evropa bude mít svoji pohraniční a pobřežní stráž. Schválil to Evropský parlament. Stráž bude v záloze a půjde do akce jen ve chvíli, kdy některý ze států unie v ostraze selže. Vyslat "pohraničníky" bude moci Rada EU, ale jen, když bude daná země souhlasit.