Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hranice Mexiko
aktualizováno včera 15:06
zadrželi je na hranici

Holčičku (7) nechali ve věznici v USA bez jídla a pití! Zemřela

Otec se i se svou sedmiletou dcerou pokoušel přejít přes hranice USA. Po zatčení pohraniční stráží oba přežívali ve vazební věznici. Děvčátko zde v otřesných podmínkách následně zemřelo na dehydrataci a šok.

Záchrana uprchlíků - 2
04.12.
Žádosti o azyl

Většina uprchlíků v Německu své údaje falšuje! Vymýšlí si i v Česku

Většina uprchlíků, kteří v Německu žádali o azyl, falšovali své údaje. Zjistil to nový izraelský systém IntuView. Ten pracuje s umělou intuicí a dokáže vyhledávat v nečekaných souvislostech, včetně těch emočních.

Migranti míří do USA - 5
28.11.
Napjatá situace

Mexičané více hlídají "konvoj" migrantů, část z nich vyhostili!

Mexiko vyhostilo téměř stovku středoamerických migrantů, kteří se pokusili nelegálně překročit hranici se Spojenými státy. V souvislosti s tím mexická vláda zvýšila ostrahu v místech, kde běženci v Tijuaně přebývají, a také na hranicích.

Prásk.tv píše:

George Clooney a Amal Clooney
čtěte o tématu uprchlíci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Chorvatská policie - ilustrační foto
21.11.
chorvatsko

Vyražené zuby a zlomená žebra! Uprchlíci natočili brutalitu policie

Sedmnáctiletý mladík ze syrského města Kobani poskytl deníku The Guardian exkluzivní video, které zachycuje brutalitu chorvatské policie proti uprchlíkům. Migranti se snaží ilegálně přejít hranici z Bosny.

Imigranti
20.11.
Dohoda s EU

Česko pošle Turecku 300 milionů! Na zpětné přijímání uprchlíků

Česko v letech 2019 až 2023 přispěje na evropskou pomoc Turecku zhruba 300 miliony korun. Návrh dnes schválila vláda. Pomoc pro Turecko je součástí dohody mezi Evropskou unií a Tureckem o spolupráci při řešení migrační krize.

Protesty v Mexiku
aktualizováno 19.11.
Stovky demonstrujících

Protesty v Mexiku! Policie musela chránit migranty, mířící do USA

Situace na hranicích Mexika a Spojených států se stále vyostřuje. Vedle migrantů, kteří v provizorních ubytovnách čekají, aby se dostali na americkou půdu, začali protestovat místní. Stovky z nich demonstrovaly proti nelegální migraci, a to se neobešlo bez účasti policie.

Maskovaný voják Ilustrační snímek
aktualizováno 10.11.
Rozsáhlé spiknutí

Vojáci v Německu plánovali Den X, masakr uprchlíků i politiků!

Dvě stovky elitních vojáků, členů armádních speciálních jednotek, prý v Německu plánovalo Den X, jehož cílem bylo využít chaosu v zemi a odstranit levicové politiky a imigranty.

Tisíce dětí přežívá v uprchlickém táboře v Řecku
aktualizováno 08.11.
Pomoc uprchlíkům

Europoslankyně objevila syrské sirotky pro Česko! Domluví příjezd

Lidovecká europoslankyně Michaela Šojdrová už prý v Řecku našla vhodné syrské sirotky pro poskytnutí ochrany v Česku. Podle ní splňují i požadavek české strany, aby se jednalo o malé děti. S premiérem Andrejem Babišem a ministrem vnitra Janem Hamáčkem se kvůli tomu chce sejít během dvou týdnů.

Uprchlíci - Andrej Babiš
07.11.
Jako Maďarsko a USA

OSN tlačí pakt o migraci. Česko a další země váhají, jestli se přidat

Česká vláda projedná příští týden materiál, kterým by se Česko připojilo k zemím, které odmítají ratifikovat globální pakt OSN o migraci. Dokument, který není právně závazný, už v červenci neschválily jako jediný člen OSN Spojené státy, v minulých týdnech ho odmítli také Maďaři a Rakušané.

Migranti - kabelky
05.11.
módní díla

Čluny po migrantech zůstávají na plážích. Dělají z nich úžasné věci

Po migrantech, kteří připlouvají do Evropy, zůstaly na plážích ve Středozemí tisíce poničených a opuštěných gumových člunů. A tak se dva mladí Němci rozhodli, že je promění v módní a praktická díla.