Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vyhořelá oblast v Kalifornii
dnes 07:00
lesní požáry

Ráj zničily plameny, kalifornští záchranáři pohřešují přes 600 lidí!

Počet pohřešovaných během požárů v Kalifornii dramaticky stoupl. Podle americké CNN úřady nemají informace o více než šesti stech lidech. Zvýšil se také počet obětí, celkem už při strašlivých požárech zemřelo 63 lidí.

Jeden z odsouzených Nuon Chea
dnes 06:42
spravedlnost po letech

Odsouzeni za genocidu. Vůdci Rudých Khmérů dostali doživotí

Kambodžský soud dnes shledal dva bývalé vysoce postavené představitele Rudých Khmerů vinné z genocidy. Podle agentury Reuters se tak stalo poprvé v historii. Hlavní ideolog Rudých Khmerů Nuon Chea a někdejší premiér Khieu Samphan byli odsouzeni na doživotí. Za vlády Rudých Khmerů v druhé polovině 70. let bylo v Kambodži zabito nebo zemřelo v důsledku hladomoru nejméně 1,7 milionu lidí.

Propadlý chodník
aktualizováno dnes 07:21
Hrozivé záběry

VIDEO: Pod ženou se z ničeho nic propadl chodník. Zmizela pod zemí

O obrovském štěstí může mluvit žena z Číny, pod kterou se propadl chodník. Skončila v hluboké jámě a ještě ji zasypala těžká dlažba. Nikdo z lidí okolo jí nechtěl pomoci ven, protože hrozilo zřícení další části chodníku.

Prásk.tv píše:

Kateřina Kristelová, Tomáš Řepka - 1
čtěte o tématu zahraničí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Migranti míří do USA - 5
aktualizováno včera 20:59
Karavana migrantů

USA se připravují na nejhorší. K hranici brzy dorazí tisíce migrantů!

První stovky středoamerických migrantů dorazily k hranicím se Spojenými státy. Od vysněné země je dělí už jen vysoký plot s ostnatými dráty. Za ním ale čekají ozbrojenci.

V Bavorsku se čelně srazily dva autobusy - 4
včera 20:16

V Bavorsku se srazily autobusy! Mezi vážně zraněnými jsou i děti

Poblíž německého Norimberku se stala vážná dopravní nehoda, při které se zranily téměř tři desítky lidí. Došlo k čelnímu nárazů dvou autobusů, ve kterých jela spousta dětí ze školy.

Princ Charles slaví 70
včera 15:52
královská oslava

Princ Charles slavil sedmdesátiny! Williamovy děti zůstaly doma

Party u příležitosti sedmdesátých narozenin prince Charlese uspořádala sama královna Alžběta II. Jejímu nejstaršímu synovi a přímému následníkovi trůnu přijelo popřát spoustu významných hostů.

Brexit - lidé
včera 12:03
odchod británie

Brexit bude plný obtíží, kvůli dohodě odchází část britské vlády

Odchod Spojeného království z Evropské unie se neobejde bez obtížných rozhodnutí, ústupky činí nejen Londýn, ale i Brusel. V projevu k poslancům Dolní sněmovny to dnes prohlásila britská premiérka Theresa Mayová. Zdůraznila, že návrh dohody podpořený ve středu jejím kabinetem je stále jen návrhem, nikoli konečnou verzí. Otázka hranice mezi Irskem a Severním Irskem, která je pro EU i Británii klíčová, může být podle Mayové vyřešena v rámci budoucí dohody o vztazích mezi Spojeným královstvím a EU.

Princ Harry s náramky
včera 08:27
Miláček Britů

Harry v královské rodině vyniká! V tomhle překonal královnu

Nejoblíbenějším členem královské rodiny je princ Harry. Vyplývá to z nového průzkumu společnosti YouGov. Oblibu Harrymu vyjádřilo 77 procent Britů, zatímco královně Alžbětě II. 74 procent.

Brexit - ilustrační fotografie
včera 07:21
zahraniční reakce

Po dohodě o brexitu přišla velká úleva, lídři zemí EU ji vítají

Lídři zemí Evropské unie dnes přivítali zprávy o tom, že se Evropská unie a Londýn po jedenapůlročním jednání dohodly na podmínkách vystoupení Británie z EU. Německý ministr zahraničí Heiko Maas v prohlášení uvedl, že je to pro něj úleva. Rakouský kancléř Sebastian Kurz ocenil, že se obě strany nakonec dokázaly domluvit. Irský premiér Leo Varadkar přivítal zejména to, že vyjednavači v Bruselu a Londýně zvládli vyřešit rozpory ohledně režimu na hranicích mezi Irskem a britským Severním Irskem.

Brexit - Theresa Mayová
aktualizováno 14.11.
Odchod z Unie

Brexit je blízko. Vláda premiérky Mayové podpořila dohodu s EU

Britská premiérka Theresa Mayová získala podporu svých ministrů pro připravený text dohody o odchodu Británie z Evropské unie. Předsedkyně vlády to novinářům sdělila po dnešním zhruba pětihodinovém mimořádném zasedání kabinetu. Dohoda je podle ní "tou nejlepší, jaké bylo možné dosáhnout".