Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Exploze v Řecku
dnes 08:03
Bombový útok

Budovou řecké televize otřásl výbuch pětikilogramové bomby!

Silná bomba vybuchla v noci na pondělí před budovou soukromé řecké televize Skai. Útok si naštěstí nevyžádal žádná zranění, exploze však způsobila značné materiální škody.

Kašel
dnes 05:55
zemřel za 2 dny

Lékaři v šoku: Muž vykašlal obří sraženinu, měla tvar průdušek

Teprve šestatřicetiletý muž v sanfranciské nemocnici vykašlal sraženinu ve tvaru průdušky. Lékaři se nestačili divit. Sraženina totiž přesně vyplnila část bronchiálního stromu mužovy pravé plíce. Fotka kuriózní sraženiny se okamžitě rozšířila po sociálních sítích.

Střelba ve Štrasburku - 2
aktualizováno včera 21:17
Střelba ve Štrasburku

Útok na vánočních trzích má pátou oběť! Zemřel turista z Polska

Úterní útok na vánočních trzích ve Štrasburku má pátou oběť. V nemocnici zemřel 35letý Polák, který byl dosud ve stavu mozkové smrti. Střelce, identifikovaného jako Chérif Chekkatt, zabili policisté ve čtvrtek večer.

Prásk.tv píše:

Kateřina Kristelová, Tomáš Řepka - 1
čtěte o tématu zahraničí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Brexit - ilustrační fotografie
včera 20:38
neshody vlády

Brexit může stále selhat, tyto možnosti jsou na stole

Britská premiérka Mayová kritizovala politiky, kteří volají po dalším referendu a žádají setrvání Velké Británie v Evropské unii. Jde o reakci na bývalého předsedu vlády, podle něhož je tento scénář stále na stole. A to v případě, že další možnosti selžou.

Demonstrace v Bruselu
včera 20:09
Demonstrace v Bruselu

Lidé protestovali proti migračnímu paktu. Policie nasadila vodní dělo

Tisíce lidí před Evropskou komisí (EK) v Bruselu protestovaly proti migračnímu paktu OSN. Policie proti nim nasadila slzný plyn a vodní dělo. Někteří demonstranti se do sídla EK snažili vniknout. Policie zadržela asi 90 lidí.

Těhotná žena v bolestech
včera 19:01
Odsoudili ho

Grázl znásilnil těhotnou! "Promiň," šeptala bříšku a chránila ho

Angličan Gavin Carey podle soudu znásilnil těhotnou ženu, která se kvůli strachu o nenarozené dítě nemohla bránit. Za mřížemi by měl strávit devět let. Jeho partnerka ale prohlásila, že za ním dál stojí a chce s ním založit rodinu.

Princ George a princ Harry
včera 18:26
Zvláštní nařízení

Harryho a George na veřejnosti spolu neuvidíte! Odhalili důvod

Princ Harry má údajně se svou neteří a synovci skvělý vztah, na veřejnosti se k nim ale chová chladně. Odbornice na královskou rodinu teď odhalily, že to má nařízeno - z poměrně podivného důvodu.

Dům, kde na dívku spadla televize
aktualizováno včera 18:35
Tragédie na Slovensku

Na Ivanku (4) spadla televize a zavalila ji. Dívka na místě zemřela!

Tragédie se stala ve slovenské obci Revúca. Na třetí adventní neděli spadl na čtyřletou holčičku televizor a část obývací stěny. Dívenka byla na místě mrtvá.

Ovzduší a klima - Ilustrační
včera 17:22
COP24

Velké shrnutí: Světová konference je po dlouhých hádkách u konce

Zástupci téměř 200 států se po dvoutýdenním jednání v Polsku shodli na pravidlech uplatňování pařížské dohody o klimatu z roku 2015. Světová konference o klimatu COP24 měla původně skončit už v pátek, kvůli rozporům byla ale prodloužena do soboty. Jaké klíčové body vzešly z jednání shrnuje britská BBC.

Výbuch v japonské restauraci
aktualizováno včera 16:56
Exploze v Japonsku

Restaurací otřásl výbuch, začalo hořet! Nejméně 41 zraněných

Při explozi v restauraci na severu Japonska se zranilo 41 lidí, jeden z nich je v kritickém stavu. Podle zahraničních médií zřejmě vybuchl plyn. Policie zatím příčinu neštěstí nekomentovala.