Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

úžasné bydlení

Muž žije v miliony let staré jeskyni. Neuvěříte, jaký domov z ní udělal!

Snad každý občas zatouží po úniku od civilizace, strávit pár týdnů v přírodě. Angelo Mastropietro se rozhodl uniknout natrvalo. Zakoupil si 250 milionů let starou jeskyni a udělal z ní domov snů.

Jedovatý Perutýn
Aktualizováno Dnes 09:22
pozor na něj

Nebezpečný perutýn se poprvé objevil v pobřežních vodách Itálie

Dlouhé líné dny na plážích ve slunné Itálii už nebudou stejné jako dřív. Poprvé se ve zdejších pobřežních vodách objevila jedna z nejjedovatějších ryb světa - perutýn ohnivý.

29. člen

Do NATO vstoupí nová země! Jde o první rozšíření po osmi letech

Severoatlantická aliance bude mít nového člena! Tím by se měla stát Černá Hora, kterou drtivou většinou hlasů v úterý přijal americký Senát. Půjde o první rozšíření NATO od roku 2009, kdy do organizace vstoupily Albánie a Chorvatsko.

Prásk.tv píše:

Lucie Vondráčková - 1
čtěte o tématu zahraničí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

Smrt Enza Ferarriho
Aktualizováno Dnes 07:40
hrozivý plán

Hyenismus! Zloději chtěli ukrást tělo Enza Ferrariho a prodat ho

Itálií otřásá obrovský skandál. Skupinka zločinců chtěla ukrást tělesné pozůstatky zakladatele automobilky Ferrari, pohřebené více než čtvrt století, a pořádně na tom vydělat. Italská policie naštěstí zločinné plány gangu včas odhalila.

tragický osud

Filip (7), jehož smutné poslední přání obletělo svět, zemřel

Malý chlapec, který rok bojoval s leukémií, zákeřné nemoci podlehl. Před smrtí vyslovil poslední přání - chtěl pohřbít vedle své matky, která zemřela, když byl ještě malý. Jeho příběh vyvolal vlnu solidarity po celém světě.

Odchod z Unie

Brexit oficiálně začíná! Premiérka Mayová o tom informovala EU

Proces odchodu Velké Británie z Evropské unie oficiálně započal. Britská premiérka Theresa Mayová v úterý večer podepsala dopis adresovaný předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi, ve kterém jej informuje o rozhodnutí Britů aktivovat článek 50 Lisabonské smlouvy a opustit Unii.

Ochrana životního prostředí

Ekologové zuří: Trump zrušil Obamova ekologická nařízení

Americký prezident Donald Trump dnes podepsal exekutivní nařízení, které ruší či omezuje regulaci zavedenou jeho předchůdcem v úřadu Barackem Obamou k ochraně životního prostředí. Trumpova administrativa už dříve uvedla, že přísná omezení brání v činnosti například těžařům ropy či uhelným společnostem a připravuje tisíce Američanů o práci.

Skotská nezávislost

Konec Velké Británie? Parlament ve Skotsku schválil referendum

Skotský parlament vyslovil souhlas s vypsáním nového referenda o nezávislosti Skotska na Británii. Výsledek hlasování regionálního parlamentu poskytl mandát první ministryni Nicole Sturgeonové, aby se s Londýnem dohodla na podmínkách a termínu nového plebiscitu, který by se podle návrhu Edinburghu měl konat mezi podzimem 2018 a jarem 2019.

Muže sežral had
Aktualizováno Včera 18:50
jen pro dospělé! Hrozivá smrt

Vesničané hledali souseda. Našli ho v břiše obří krajty! VIDEO

Hororovou smrtí zemřel 25letý muž z Indonésie. Zaživa ho sežrala krajta, když šel pracovat na své políčko.

Ilich Ramírez Sánchez - Carlos - Šakal
Aktualizováno Včera 20:46
dlouhá spravedlnost

Terorista Carlos dostal doživotí! Za granát hozený do obchodu

Svět ho zná po přezdívkami Šakal nebo Carlos, ale ve skutečnosti se jmenuje Ilich Ramírez Sánchez. Býval nejslavnějším a nejhledanějším teroristou světa. To je ale minulost a dnes ji francouzský soud pohřbil ještě hlouběji, když Carlose odsoudil k třetímu doživotnímu trestu.