Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tuberkulóza
aktualizováno 21.03.
závažné onemocnění

Na tuberkulózu zemřelo loni 26 pacientů, počet nakažených klesá

V Česku oproti předchozím rokům ubylo případů nákazy tuberkulózou. V loňském roce onemocnělo touto nakažlivou nemocí méně než 500 lidí. Nejvíce nemocných bylo v Plzeňském kraji, a to hlavně kvůli vysokému počtu zahraničních dělníků. Podle lékařů patří Česko k zemím s nejnižším výskytem tuberkulózy na světě.

Tuberkulóza
aktualizováno 13.03.
Všichni zaměstnanci

Dělník chodil s tuberkulózou do práce! K lékaři musí i kolegové

Preventivní vyšetření museli podstoupit zaměstnanci jedné firmy průmyslové zóny v Boru u Tachova. Jeden z jejich kolegů má totiž otevřenou tuberkulózu. K lékaři museli všichni, kteří přišli s nemocným mužem do kontaktu.

Doktorka studuje rentgen plic - ilustrační foto
aktualizováno 13.05.
Nakažlivá nemoc

V liberecké firmě se objevila tuberkulóza. Zaměstnanci se bojí

V liberecké pobočce japonského nadnárodního výrobce autoklimatizací se u jednoho ze zaměstnanců objevila otevřená tuberkulóza. Muž na lince pracoval několik týdnů. Zaměstnanci firmy se bojí o zdraví.

Prásk.tv píše:

Indičtí muži nesou mrtvou ženu
čtěte o tématu tuberkulóza na Prásk.tv
Policie pátrá po cizince nakažené tuberou
aktualizováno 10.05.
Nepřišla na vyšetření

Pomozte s pátráním: Mladá žena má nakažlivou nemoc!

Po mladé cizince pátrají policisté na Plzeňsku. Žena je totiž nakažená nebezpečnou tuberkulózou a musí být hospitalizována. Při bližším styku může lidem z jejího okolí hrozit, že se nakazí.

Doktorka studuje rentgen plic - ilustrační foto
aktualizováno 21.03.
Nákaza tuberkulóza

Zákeřná TBC: V Česku jí trpí stovky lidí, často ji přináší cizinci

Čeští lékaři upozorňují, že stále častěji se nakažlivé plicní onemocnění, tuberkulóza (TBC), šíří mezi nepojištěnými cizinci. I když počet nakažených TBC meziročně klesl, rapidně roste počet cizinců, kteří se v českých nemocnicích s touto chorobou léčí. České nemocnice to stojí přes 3 miliony korun ročně.

Muž odešel z nemocnice, kde se léčil s TBC
aktualizováno 20.01.
Naléhavé pátrání

Pozor! Z nemocnice odešel infekční pacient! Může šířit TBC

Jihočeští policisté od pátku pátrají po pětašedesátiletém Miroslavu Turkovi, který se ve strakonické nemocnici má léčit na plicním oddělení. Jenže ze špitálu odešel neznámo kam.

Pátrání - BABUSCHIN PAVEL
06.01.
Může šířit tuberkulózu

Neviděli jste ho? Z nemocnice utekl muž trpící nakažlivou nemocí

Policisté už od listopadu pátrají po jednatřicetiletém Rumunovi, který odešel z nemocnice i přes to, že byl hospitalizován s podezřením na vážnou nakažlivou nemoc - tuberkulózu. Laboratorní vyšetření teď potvrdila, že cizinec nemocí trpí. Od listopadu se po něm ale slehla zem.

Žena nakažená tuberkulózou na útěku
aktualizováno 02.12.
pátrání skončilo

Mohla někoho nakazit: Žena s tuberkulózou utekla od lékaře!

Policisté ukončili pátrání po ženě nakažené nebezpečnou formou tuberkulózy. Ta ve středu odešla z čekárny plicní ambulance v Brandýse nad Labem a zmizela neznámo kam. Po dvou dnech se ale sama přihlásila.

Speciální vozidlo Moravskoslezské záchranky
aktualizováno 26.11.
nebezpečná nemoc

Miminko s vážnou infekcí převáželi do Brna v ochranných oblecích

Půlročního chlapečka s podezřením na vážnou infekční chorobu převáželi v pátek večer záchranáři ve speciálně upraveném voze z Ostravy na specializované pracoviště do Brna. Kvůli riziku přenosu nákazy zasahovali v ochranných oblecích.

Tuberkulóza
aktualizováno 15.10.
Nebezpečná nemoc

Přibývá nakažených tuberkolózou, na Plzeňsku je už 25 případů!

V Česku přibývá nakažených smrtelnou tuberkulózou. Například v Plzeňském kraji hlásí hygienici už pětadvacet nakažených! Podle odborníků se rapidně zvyšuje počet nemocných hlavně mezi přistěhovalci. Nové případy se objevily v několika firmách, které zaměstnávají zahraniční dělníky.