Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 17:22 10.7.2010

VIDEO: Adrenalin na přehradě. Maxilanovka i pády ze skály

648291
Video: Dušan Vrbecký
Sdílet Přidat názor

Neobvyklý adrenalinový víkend si nyní užívají návštěvníci kempu Wilsonka na Dalešické přehradě u Třebíče.

Tropické teploty a netradiční podívaná přilákaly v sobotu na Dalešickou přehradu stovky lidí. Někteří se jen slunili u vody, jiní ale propadli adrenalinové zábavě. Největší atrakcí se přitom stala maxilanovka vedoucí nad vodní hladinou z vrcholu čtyřicet metrů vysoké Wilsonovy skály až do půl kilometru vzdáleného kempu.

reklama

 

"Trasa měří čtyři sta metrů a je to nejdelší lanovka pro veřejnost u nás," říká hlavní organizátor adrenalinového víkendu David Matuška. O lanovku byl opravdu zájem a to i přesto, že na konci dráhy čekala na každého koupel.

 

Lezci bez jištění soutěžili nad vodou

 

Hlavním bodem programu byly ale závody v nejištěném lezení na Wilsonovu skálu. Lezci potřebovali pouze plavky a lezecké boty, většina z nich totiž stejně nakonec skončila ve vodě. "Postavili jsme hodně těžkou trať, takže se nakonec pravděpodobně vykoupou všichni," řekl Matuška.

 

Mnozí podle očekávání nezvládli už kvalifikační trať, která vedla maximálně tři metry nad vodní hladinou. Ovšem na ty, kteří byli úspěšnější a v kavlifikaci se nevykoupali, čekalo finále v podobě zhruba osmimetrového výstupu. "Leze se bez jištění, takže když závodník udělá chybu, spadne do vody," vysvětluje Matuška.

 

Že je trať těžká ostatně potvrdili i sami závodníci. "Je náročná hlavně na nohy. Stačí chyba a už letíte," říká jeden ze závodníků Michal Rybák.  Ve třicetistupňovém vedru ale stejně lezci podle něj považovali vodní koupel za vítanou odměnu za své snažení.

Dušan Vrbecký

Související články

 
25,10
25,40
20,00
20,30
31,40
31,80
20,80
21,10
další měny

Hlavní zprávy

těžká nehoda

Srážku tří aut nepřežil člověk, pět lidí včetně dítěte se zranilo

Nehoda u Slaného

U obce Lotuš na Slánsku se stala těžká dopravní nehoda. Jeden člověk zemřel a nejméně pět lidí je zraněno, z toho i jedno dítě.

 Celý článek

Hlavní zprávy

Nehoda u Slaného
těžká nehoda

Srážku tří aut nepřežil člověk, pět lidí včetně dítěte se zranilo

U obce Lotuš na Slánsku se stala těžká dopravní nehoda. Jeden člověk zemřel a nejméně pět lidí je zraněno, z toho i jedno dítě.

 Celý článek
dokonalý svět
Letní trháky na TV Nova

Program Novy na léto odtajněn! Podívejte se, co vás čeká

Ani v létě s TV Nova nudit nebudete. Podívejte se, co pro vás nejsledovanější televize přichystala.

 Celý článek
Potraviny - kontroly
seznam obchodů

Opět nás šidí! Inspekce našla problémy v Tesku, Kauflandu i Albertu

Inspektoři nalezli v obchodech dalších 24 závadných výrobků. Nejčastěji prodejci manipulují s datem použitelnosti a špatným označením země původu.

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

Stavební speciál

Komerční články

 
reklama