APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Z řecké Národní galerie uloupili Picassův obraz! Další ztratili na útěku

Tři cenná umělecká díla zmizela v noci na pondělí z řecké Národní galerie v Aténách. Jedním z nich je obraz, který Řecku osobně věnoval španělský malíř Pablo Picasso, informuje agentura AFP.

Picasso daroval Řecku olejomalbu z roku 1939 "Hlava ženy" v roce 1949 na památku řeckého odboje proti nacistickému Německu.


Lupiči z galerie odnesli také olejomalbu "Mlýn" nizozemského umělce Pieta Mondriana a skicu svatého Diega z Alcalá, kterou v 16. století vytvořil italský malíř Guglielmo Caccia známý pod pseudonymem Moncalvo, uvedla řecká policie.

ČTĚTE TAKÉ:

Krádež století: V Paříži ukradli obrazy za 12,5 miliardy korun


Podle policie jeden nebo více lupičů vyřadili z provozu alarm a do budovy pronikli zadními balkonovými dveřmi. Loupež trvala jen sedm minut.


Noční hlídač sdělil policii, že krátce po páté hodině ranní tamního času začal zvonit alarm. Hlídač údajně zahlédl siluetu postavy prchající z objektu a lupiče začal pronásledovat. Na útěku zločinec upustil jiný Modrianův obraz s názvem "Krajina".


Policie dodala, že brzy večer se spustil alarm nad různými vchody do galerie. Když hlídač místa procházel, nikoho nenašel.

PSALI JSME:

Obrazy za šest miliard se vypařily před 20 lety


Loupež se stala v závěrečný den výstavy s názvem Neznámé poklady, která mimo jiné zahrnovala také grafiky Rembrandta či Albrechta Dürera.


V galerii je stálá expozice postbyzantských řeckých uměleckých děl a malá sbírka renesančních děl, včetně maleb El Greca.


Galerie, která se nachází v centru řecké metropole, plánovala po skončení výstavy rekonstrukci a rozšíření prostor.



maš, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz