Tragédie

Čech (†62) se vydal na vrchol hory sám. V Alpách ho našli mrtvého

Dachstein - hory
Zdroj: Profimedia
Téma:

V rakouských Alpách zahynul 62letý Čech. Ten se v sobotu odpojil od své skupiny a poté se ztratil. Jeho tělo bylo nalezeno dnes, uvedla na svém Twitteru hornorakouská policie.

62letý Čech se v sobotu vydal se skupinou svých přátel a v doprovodu průvodce na vrchol horského Masivu Dachstein. Během výstupu se však u ledovcového pole od svých přátel odpojil a přidal se k rychlejší skupině.

 

V husté mlze druhá skupina špatně odbočila. Přestože se rozhodli vrátit na správnou cestu, muž pokračoval dál. Na vrcholu se obě skupiny potkaly, muž však nebyl v žádné z nich. Průvodce následně vyhlásil poplach, avšak záchranu komplikovalo špatné počasí.

 

Kvůli špatným povětrnostním podmínkám se záchranná akce rozběhla až v neděli a večer musela být ukončena. Dnes záchranáři opět v pátrání pokračovali. Čechovo tělo bylo nalezeno na Torsteinu, druhé nejvyšší hoře masivu Dachstein.

 

 

Není to však jediný případ za poslední dobu. Na počátku července na jižním úbočí Dachsteinu zahynula 45letá Češka, která se zřítila ze srázu do hloubky zhruba 250 metrů.

Související témata:
ls TN.cz