KAPACITA NEMOCNIC

9.11. 2020. Den, kdy v Česku může dojít kapacita lůžek

Polní nemocnice v Letňanech by měla být připravena v neděli
Zdroj: TV Nova
Hrozí, že nebude stačit ani posílená kapacita
Brabec Martina
Martina Brabec
27.10. 2020 5:50
Téma:

Na nemocnice se valí nápor pacientů. Podle predikce Ústavu zdravotnických informací a statistiky by i přes posílenou kapacitu mohla lůžka dojít už v velmi brzy, a to v pondělí 9. listopadu.

Z nově zveřejněných dat vyplývá, že pokud by reprodukční číslo R bylo 1,4, tak by 9. listopadu mohlo být v Česku hospitalizováno s nemocí covid-19 více než 15 500 lidí. Právě toto číslo je přitom hranice maximální posílené kapacity lůžek.

 

 

Podle dat k 24. říjnu je číslo R 1,36. Snahou ministerstva zdravotnictví je dostat ho alespoň na hranici 0,8. To by znamenalo, že je nákaza na ústupu.

 

Ministerstvo zdravotnictví již také představilo plán pro navyšování kapacity lůžek. V prvním kroku bude na nejbližší dva až čtyři týdny kompletně zastavena odkladná péče. V druhém kroku bude urychleno propouštění pacientů do domácí péče, pokud to jejich zdravotní stav umožní.

 

 

V posledním kroku budou nemocnice muset snížit počet tzv. sociálních hospitalizací. Jde například o pacienty, kteří nepotřebují nemocniční péči, ale jsou stále covid pozitivní a rodiny či domovy důchodců si je odmítají vzít zpět kvůli obavám z nákazy.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz