Spor s Čssd

Altnerovi zaplatili jen 16 milionů. Podle rodiny ho to zruinovalo

Advokát Zdeněk Altner
Zdroj: Mediafax

Spor mezi sociálními demokraty a dědici advokáta Altnera zřejmě hned tak neskončí. Předseda ČSSD Hamáček totiž na tiskové konferenci prohlásil, že už zesnulému právníkovi zaplatili 70 milionů korun. Nejsou tak prý dlužníci, ale věřitelé. To nadzvedlo ze židle Altnerovu rodinu. Strana mu podle ní vyplatila jen 16 milionů.

Rozhodnutí Nejvyššího soudu ve sporu ČSSD a dědiců právníka Zdeňka Altnera vzbudilo emoce. "Chci říci, že jsme přijali toto rozhodnutí s pocitem zadostiučinění. Pro nás z toho plyne, že sociální demokracie rodině Alternových nic nedluží," uvedl na páteční tiskové konferenci předseda ČSSD Jan Hamáček.

 

Šéf sociálních demokratů zároveň dodal, že strana zaplatila rodině Altnerových téměř 70 milionů korun. "Je to sociální demokracie, která je v tuto chvíli v postavení věřitele, a měla by jí být vrácena částka 18 milionů korun, kterou již zaplatila," řekl místopředseda strany Ondřej Veselý (ČSSD).

 

Taková slova rodinu advokáta rozčílila. "Argumentaci ČSSD musíme odmítnout jako nefér a příští týden uspořádáme tiskovou konferenci, kde vyvrátíme jejich nepravdy," reagoval Patrik a Veronika Altnerovi. Jejich otci údajně sociální demokraté vyplatili pouze 16 milionů korun. Advokáta to pak dle jejich slov mělo dostat do tíživé finanční situace.

 

 

"Neměl ani na soudní poplatek za další složku odměny, která mu náležela," dodala rodina. Vyjádření ČSSD o tom, že oni jsou nyní věřitelé, pak považují za neslušné jednání.

 

pan TN.cz